Aşk Bir Rüya 54. Bölüm Özeti 13 Nisan Tapki Dadi ve Balvender’in Güvenini Kaybetti

Aşk Bir Rüya dizisinde Şada ve Vasu’nun Tapki’yi gözden düşürme plamları hızla devam ederken Tapki gerek şans eseri gerekse de Bihan’ın yardımlarıyla onların elinden kurtulmayı başarıyor. Şadave Vasu’nun son hamlesi büyük baba adına düzenlenen uçurtma yarışmasında Tapki’yi zor duruma düşürüp Dadi’nin güvenini kırmasını sağlamaktır. Aşk Bir Rüya 13 Nisan Özeti başlıyor.

Aşk Bir Rüya 54. Bölüm Özeti

Dadi ölen eşine ait uçurtmayı Tapki’nin uçurmasını istemiştir. Vasu Tapki’nin uçurtmasını düşürmek için ipe kolaj uygular ve Tapki’nin elinin kesilmesini sağlamayı düşünür. Tüm aile yarışmaya katılırken Suman ve Preti’nin uçurtmaları erken düşer. Şada ve Tapki’ye ait uçurtmalar rekabete devam ederken Tapki ipteki kolajdan dolayı elini kestirir. Bihan ve Dadi ondan uçurtmayı bırakmasını isterken Tapki büyük babanın ismini yükseklerden indirmeyeceğini söyleyerek yarışmaya devam eder.

Sonunda Şada’nın uçurtmasını alt etmeyi başaran Tapki herkesin takdirini kazanarak alkışlanır. Bihan eline ilk yardım uygularken Şada ve Vasu yenilgiyi hazmetmeye çalışıyorlardır. Aile bahçede otururken Tapki herkese kahve yapacağını söyler. Mutfağa gittiğinde Şada ev telefonunu çaldırır. Tapki kahveyi bırakıp telefona koşar. Bu sırada Şada ölen büyük babaya ait külleri kahve diye suya atar. Tapki kimse olmadığını anlar ve yeniden kahve yapmaya koyulur. 11 18

Kahveleri herkese verdikten sonra Şada kahvesini yere döker ve kimseden içmemesini ister. Büyük babanın küllerinin kahveye karıştığını söyler. Dadi bunu şimdi anlarız diyerek Asvin’i büyük babanın küllerini kontrol etmeye gönderir. Dadi küllerin bulunduğu testiyi açar ve boş olduğunu görerek şok olur. Şada Tapki’ye neden külleri kahvede kullandığını sorar. Dadi Tapki’nin iyi değerlere sahip olduğunu ancak bu hatasını asla affetmeyeeceğini söyler.

Vasu Şada’ya gelir ve Tapki’nin bunu nasıl yaptığını merak eder. Şada’ya bunu sen mi planladın diye sorar. Şada bu kadar alçalamayacağını söylerken Vasu Tanrı’nın Tapki’yi cezalandırdığını belirtir. Tapki ise Dadi’den bir kere de olsa kendisini dinlemesini istiyordur. Onu ağlarken gören Bihan da kendini kötü hisseder. Bihan Dadi’nin odasına girer. Dadi Bihan’a çok güvendiğini ancak Tapki’nin güvenin zedelediğini söyler ve ona büyük babanın küllerini verir. Onu nehre bırakmasını ister.

22 17

Divakar sürekli dayak yediğini söyleyerek polise başvurur. Polis Divakar ve ailesini Krisnakant’ın evine getirir ve onun şiddet gördüğünü söyler. Bir daha tekrarlanması halinde tutuklanacaklarını söyler. Divakar ve ailesi yeniden eve yerleşir.

Bihan Tapki’yi de alarak nehre gider ve büyük babanın küllerini birlikte bırakacaklarını söyler. Ona güveninin sonsuz olduğunu söyler. Şada şimdiki hedeflerinin Balvender olduğunu söyler. Tapki’yi onun gözünde de düşürecek bir plan yapar. Ancak bu planını Vasu ile paylaşmaz. Baba sakallarını boyaması için Tapki’den boya hazırlamasını ister. Tapki bu günlerde çok hata yaptığını söyleyerek reddeder. Ancak baba ona güveninin tam olduğunu söyler. Tapki boya hazırlamaya başlar. Bu sefer hiç hata yapmayacağını söyler.33 17

Şada onu bir müddet oyalar ve boyanın içine kimyasal bir madde ekler. Baba boyayı yüzüne uygular ve sakalı şiddetli bir şekilde kaşınmaya başlar. Babanın sakalı dökülüyordur. Vasu eve geldiğinde Şada babanın kapısını açmadığını söyler. Kapıya gelen diğer aile üyeleri iyice meraklanır. Vasu Bihan’dan kapıyı kırmasını ister. BU sırada baba kapıyı açar. Yüzünü bir bezle kapatan baba herkesi endişelendirir. 44 12

Baba yüzünü çatığında herkes şok olur. Baba kimsenin ellemesine bile müsade etmediği sakal ve bıyığını kesmiştir. Şada bunu Tapki’nin yaptığını söyler. Herkes Tapki’ye cephe alırken Dadi Tapki’nin sınırlarını aştığını ve babanın sakalı yerine gelene kadar ona siyah bir örtü bağlayacağını söyler. Herkes şoktadır. Dadi Tapki’ye siyah bir şal bağlar. Vasu Şada’ya çok üzgün olduğunu söyler. Eşini sakalsız görünce şok olduğunu ve Tapki’nin bunu nasıl yapabileceğini düşündüğünü söyler.55 2

Şada her neyse olan olmuş diyerek Tapki’yi evden kovacak bir plan yapmaları gerektiğini söyler. Tapki’yi destekleyen sadece Bihan kalmıştır. Aşk Bir Rüya 13 Nisan Özeti sona erdi.

Aşk Bir Rüya 54. Bölüm Fragmanı