Aşka Yolculuk Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Konusu Kanal 7 Moon Lovers Scarlet Heart

Kanal 7 Kore dizilerinde sürprizlere devam ediyor. Hint dizilerinin adresi konumunda olan Kanal 7 şimdi de Kore dizilerini yayınlayarak sektörde ilerlemeyi düşünüyor. Sonsuza Dek, Feda, Sil Baştan, Sev Beni derken şimdide Aşka Yolculuk isiml bir dizi ile anlaşma yapan Kanal 7 Kore dizisi fanlarını sevindirmiş durumda.

Orjinal ismi Moon Lovers Scarlet Heart olan dizide güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya  aşık olan Hae-Soo adındaki bir kızın hikayesi anlatılıyor. Yönetmen koltuğunda Kim Kyu-Tae’nin oturduğu Aşka Yolculuk dizisini TongHua (roman), Jo Yoon-Young yazıyor. Dram, Tarih, Romantik, Fantastik tarzı bir dizi olan Aşka Yolculuk 20 bölüm olarak yayınlanacak.

Aşka Yolculuk Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Wang Soo (Lee Joon-Gi)

Kral Taejo’nun dördüncü oğlu olan Prens Wang So karakterini canlandırmaktadır. Dizide soğuk karakteriyle öne çıkıyor. Dikkatleri üzerine çekmek isteyen bir kişilik ancak konumu buna müsade etmiyor. Lee Joon-Gi 17 Nisan 1982 yılında Güney Kore de doğdu. 1,78 cm boyunda ve 68 Kg ağırlığındaki yakışıklı aktris Seul Sanat Üniversitesi – Tiyatro ve Sinema bölümü mezunudur. Dövüş sanatlarında uzmandır.

Hae-Soo (Iu)

Dizide şimdiki zamanda yaşarken bir anda kendisini geçmişte bulan Hae-Soo karakterini canlandırmaktadır. 9 yakışıklı prensin sevgisini kazanmış bir karakterdir. Iu 16 Mayıs 1993 yılında Güney Kore de doğmuştur. Dongduk Kadın Üniversitesi’nden mezun olan oyuncu aynı zamanda şarkıcıdır. 1,62 cm boyunda ve 44 Kg ağırlığındaki güzel oyuncu 25 yaşındadır. 24 Eylül 2008 tarihinde ilk mini albümü “Lost and Found” ile müzik dünyasına giriş yapan oyuncu güçlü vokalinden dolayı dikkatleri üzerinde toplamıştır.

Wang Wook (Kim Ha Neul) 

Dizide Kral Taejo’nun sekizinci oğlu olan prens Wang Wook karakterini oynayacak. Wang Wook 8. oğul olmasına rağmen tahtta söz sahibi olmak isteyen hırslı bir kişilik. Prens Wang So ile baba bir anne ayrı kardeşler. Kim Ha Neul 21 Şubat 1990 yılında Güney Kore de dünyaya geldi. 1,81 cm boyunda 71 Kg ağırlığındadır.  Chung-Ang Üniversitesi – Tiyatro ve Sinema Bölümü mezunudur. Aynı zamanda müzikal oyunculukta yapmaktadır.

Wang Yo (Hong Jong-Hyun)

Dizide Kral Taejo’nun üçüncü oğlu olan prens Wang Yo karakterini oynayacak. Wang Yo kibirli ve hırslı bir karaktere sahip. En çok istediği şey Goryeo’nun kralı olmak. Hong Jong-Hyun 2 Şubat 1990 yılında Güney Kore de doğdu. 1,83 cm boyunda 72 Kg ağırlığındadır.  Konkuk Üniversitesi – Film Sanatları Bölümü mezunudur.

Wang Eun (Baekhyun) 

Dizide Kral Taejo’nun onuncu oğlu olan prens Wang Eun karakterini oynayacaktır. Haylaz bir genç aynı zamanda şakacı. Baekhyun 6 Mayıs 1992 yılında Güney Kore de doğdu. 1,74 cm boyunda 54 Kg ağırlığında. Kyung Hee Cyber Üniversitesi- İşletme Kültür ve Sanat Bölümü mezunudur. Aynı zamanda vokalist ve dansçı.

Wang Wook (Nam Ju Hyuk)

Wang Jung (Wang Jung)

Choi Ji-Mong (Choi Ji Mong)

Woo-Hee (Woo Hee)

Aşka Yolculuk Tanıtım Fragmanı