Azize Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Azize Dizisi Yayından Kaldırıldı

Süreç Filmin yapımcılığını üstlendiği Azize dizisi yayından kaldırıldı. Azize dizisi 6. bölümü ile 28 aralık 2019 da ekranlara gelmişti. Azize dizisinin 7. bölümünün yıl başından sonra yayında olması bekleniyordu; ancak Kanal D Azize dizisinin 7. bölümünü yayınlanmayacağını açıkladı. Böylece çekilen Azize 7. bölüm bile yayınlanmadan Azize dizisi 6. bölümü ile final yaparak ekranlara veda etmiş oldu. azize neden yok

19 kasım 2019 salı günü yayın hayatına başlayan Azize dizisi ne yazık ki güzel bir başlangıç yapamadı. Kadrosunda Buğra Gülsoy,Hande Erçel ve Tugay Mercan gibi önemli isimlerin yer aldığı Azize dizisi için internette izleyicilerin genelde “çok sarmadı” şeklinde yorumlarda bulundu.

Azize Dizisi Reytingleri

Azize dizisi ilk bölümüyle Total’de ise 3.85 reytingle 11. oldu. Güçlü rakipleri karşısında Azize dizisi çok gerilerde kaldı.

AB’de yani eğitim düzeyi yüksek izleyici kitlesinde de 3.29 reytingle 9. oldu. Total kadar AB’de de tutunamayan Azize demek ki kalite arayan izleyicinin de dikkatini çekemedi. Genel olarak Azize bir total dizisi olarak planlanmış zaten.

Azize Dizisi Senaryosu Sınıfta Kaldı

Bir çok izleyici de intikam ve aşk hikayesinin artık dizi sektöründe klişe olduğunu belirtmiş bence haklılık payları da var konu bulamayan senarist intikam senaryosu yazıyor. 2019 da zaten harika bir senaryo ile Kuzgun intikam için yollara düşmüş ama aşık olmuştu; sonunda tutunamayan dizi erken final yapmak zorunda kalmıştı. Azize final resimleri

Açık söylemek gerekirse Kuzgun dizisi ile Azize dizisini karşılaştırdığımızda Kuzgun açık ara Azize’den iki gömlek üstündü. Kuzgun dizisinin tutunamadığı bir sektörde Azize nasıl tutunacak merak ediyorum.

Kuzgun dizisi en azından sürükleyici senaryosu ile ilk bir kaç hafta izleyiciyi kendine bağlamıştı. Ne yazık ki Azize dizisinin ilk bölümü oldukça sıkıcıydı.

Hande Erçel Bir Dizide Daha Tutunamadı

Hande Erçel aslında kendini geliştiren de bir oyuncu. Özellikle yurt dışında aldığı eğitimler ile kendini çok da geliştirmiş ama bir türlü tutacak bir projede yer alma başarısı gösteremedi. Trt 1 dizileri en az iki sezon sürer dedik ama Hande Erçel geçen sezon Halka dizisinden bir sezonda ayrılma başarısı gösterdi. Güzel oyununun üstüne büyü mü var bilinmez ama dizi tutturamadığı ortada. Yeni Hande Erçel geçirdiği estetik operasyonlardan sonra bence çok daha yakışmış Buğra Gülsoy’un yanına.

Hande Erçel ile Buğra Gülsoy’un arasındaki çekimi-elektriği hissettim. Çok da güzel ikili olmuşlar ama ne yazık ki senaryo bu ikilinin harika uyumunu bozmuş. Azize dizisinin ilk bölümünde dizinin kötü karakteri Balkan öldü. Böylece Mustafa Yıldıran’ın da konuk oyuncu olduğunu öğrenmiş oldu. İlk bölümde bir başrol ölünce bir aksiyon olurdu; Azize’de Balkan öldü yine aksiyon olmadı.Azize Ne Zaman Final yapacak resimleri

Azize Dizisinin İlk Bölümü Çok Eleştiri aldı

Azize dizisi senaryosunda ilginçtir poliste var; hemde düşmanına silahlı suikast düzenleyebilecek kadar psikopat bir başkomiser; ama İskender Alpan ve adamları hastahane de silahlı şekilde gezip istediğine istediğini yapıyorlar. Bu durum izleyiciye çok inandırıcı gelmedi doğrusu.

Azize Ne Zaman Final Yapacak?

Azize dizisi hikayesinde kopukluklar var ve senaryonun geniş bir yelpazede ilerlemesi pek mümkün görünmüyor bu da Azize dizisinin ömrünü az çok belli ediyor. Kanal D reytingleri düşük dizileri ilk postalayan kanallardan biri bu nedenle ben Azize dizisinin reytinglerini 4 ve üzerine çıkarmazsa erkenden ekranlara veda edeceğini düşünüyorum.

Azize Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Azize dizisinin ömrünü belirleyecek olan reytingler olacak; senaryo çok geniş olmasa da bir sezonluk planlar genel hikaye zaten oluşturuldu. Azize dizisi ilk bölümde aldığı 3.3’lük reytingi ikinci bölümde düşürürse ki öyle görünüyor ben Azize dizisinin ömrünün 10 bölüm ile sınırlı kalacağını hatta Azize’nin 2020’yi göremeyebileceğini düşünenlerdenim; ama yok

Azize dizisi ikinci üçüncü bölüme zor ihtimal ama 5 ve üzeri reyitnglere çıkarsa 13 bölümlük garantisini yayınlar; yoksa Kanal D Azize’yi 6-8. bölümde postalar.

 

 

Azize Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (2 Yorum)