Babil Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? İşte Cevabı

Babil dizisinin final bölümü çekimleri gerçekleştiriliyor. Babil izleyicisi bu haberi hiç sevmeyecek.

Babil 27 Kasım 2020’de Final Yapacak

Babil dizisi setinde final hatasının çekildiği oyunculara ve set çalışanlarına belirtilmiş; ancak kesin final haftası bilinmiyor. Bize gelen set tüyolarına göre Babil dizisi 20. bölümü ile 27 kasım 2020 de final yaparak ekranlara veda edecek.

Babil Ne Zaman Final Yapacak?

Babil dizisi 20. bölümü ile 27 kasım 2020 de final yaparak ekranlara veda edecek. Babil dizinin kesin final tarihi önümüzde ki günlerde kesinleşecek. Eğer Babil dizisi 2 bölüm stoklu olarak çekiliyorsa final kesin olarak 27 kasımda. Özcan Deniz’in başrolünde yer alacağı Seni Çok Bekledim dizisi oyuncu kadrosu için tıklayınız Seni Çok Bekledim Oyuncu

Babil final fotograflari

Babil 2. Sezon Onayını Aldı

Star TV’nin sevilen dizisi Babil için 2. sezon onayı verildi. Son olarak 10. bölümü ile 27 martta ekranlara gelen dizi korona virüs arası vermişti. Babil  dizisi yapımcısı Ay Yapım medyaya yaptığı açıklama ile Star TV ile anlaştıklarını duyurdu. Star TV Babil dizisinin 2. sezonunu da satın aldı. Babil dizisi 11. bölümü ile 2. sezonuna başlayacak. babil yeni sezon

Babil Yeni Sezonda Devam Edecek mi? Babil’in 2. Sezonu çekilecek mi?

Bir çok dizinin yapımcısı ve kanalı yeni sezon için görüşmeye başladı; ancak Babil dizisinin devam edip etmeyeceği konusunda kulislerde bir bilgi yok. Ay Yapım ile Star TV  Babil dizisi için son anda anlaşma imzalamış Ay Yapım bölüm başı 1.4 milyon TL’ye mal ettiği Babil dizisini 1.2 milyon TL’ye Star TV’ye satmıştı. Bu durum Ay Yapım’ın zarar ettiği anlamına gelmez Babil dizisinin yurt dışı satışları ile değeri yükselde de daha önce hiç bir dizi de böyle bir anlaşma yapılmamıştı.

Babil dizisi çok yüksek maliyetli bir dizi. Cuma akşamları üniversite mezunlarının izleme özelliklerinin ölçüldüğü ABC1 kategorisinde tüm bölümlerde Babil yüksek reytingler alarak yapımcısını sevindirdi. Reklam verenler için özellikle de yüksek eğitimli insanları hedefleyen reklam verecek firmalar için Babil dizisinin aldığı reyting çok değerli ancak cuma akşamı dizilerinden Hercai ve Arka Sokakların gerisinde kalıyor genel izlenme yani Total’de bu nedenle bence Babil dizisi devam eder etmesine ama zorlu bir süreç Ay Yapım ve Star TV’yi bekliyor.

Babil Dizisi Reytingleri Yükseliyor

Babil dizisi 24 ocak cuma günü 2. bölümü ile ekranlara geldi. Babil dizisi yine 7. sırada yer aldı ancak bu sefer 5.77 reyting alarak reytingini yükseltmeyi başardı. Babil dizisinin devam eden bölümlerinin çekilmesi için ise hazırlıklara başladı. 

Babil Tam Bir İnternet Dizisi Olmuş

Babil dizisi ilk bölümü ile 17 ocak cuma akşamı izleyicisi karşısına çıktı ve bir çok güçlü rakibinin karşısında beklendiği gibi iyi bir reytingle de ilk bölümü tamamladı. Star TV’nin yeni dizisi eğitim seviyesine göre yapılan reyting sıralamasında birinci oldu. Yani yüksek eğitim seviyesine sahip insanlar Babil izledi; ancak genel izleyici kitlesinde ise birinci Arka Arka Sokaklar ikinci ise Hercai oldu. İdealist bir profesörün yaşadığı zorlukları anlatan Babil dizisinin zaten asıl hitap ettiği kitlenin AB ve ABC1 kitlesi olduğu zaten biliniyordu. Babil dizisi senaryosu biraz daha genele hitap etmez ise Total reyting de ciddi zorlanacak diye düşünüyorum; zira rakibi Arka Sokaklar o kadar basit bir senaryoya sahip ki

Babil Dizisi Senaryosu Çok Beğenildi

Babil dizisinin ilk bölüm senaryosu bir çok izleyici tarafından taktir ile karşılandı. “İlkokul mezunu bir adamın ayağına gelen bir akademisyen” sözü ile Türkiye de eğitimlilerin içler acısı halini anlatan  Türkiye gerçeklerinin anlatıldığı ilk bölümde iftira ile işinden atılan İrfan bir çok izleyici tarafından iftira ile işten atılan FETÖ mağdurlarına benzetildi zira onlarda bir çekememezlik sonucu işlerinden atılmış ve iş bulamamışlardı. Senaryo aksiyon ve gizem doluydu eğitim seviyesi düşük izleyicilere dizinin ilk bölümü karmaşık gelmiş olsa da yabancı dizi kültürü olan yüksek eğitim seviyeli izleyiciler genelde Babil’i çok sevmiş.

Yine bir çok izleyici Babil’i alışılmışın dışında bir dizi olarak buldu ve çok beğendi; zaten Babil dizisi kadrosunda ünlü olmayan bir isim yok. Ana kadroda en az ücret alan oyuncu dizi de Süleyman’a hayat veren Mesut Aksusta düşünün gerisini siz.

babil kaç bölüm yayınlanacak

Babil Son Yılların En Yüksek Oyuncu Maliyeti Olan Dizisi

Halit Ergenç, Aslı Enver, Birce Akalay, Mesut Akusta, Nur Fettahoğlu ve Ozan Güven gibi çok yüksek bölüm başı ücret alan oyuncuların olduğu dizinin bölüm başı sadece başrol oyuncusu maliyeti 750.000 TL’nin üzerinde. Bu da Babil dizisinin kanalına zarar ettirmeden devam edebilmesi için 5 ve üzeri reytingleri zorunlu tutuyor. Babil dizisi için reyting kadar sıralamada önemli; ancak AB ve ABC1 de birinci olması kesin olarak düşünüldüğü için sıralama çok fazla kafaya takılan bir durum değil.

Halit Ergenç’i Çok Özlemişiz

Son olarak Vatanım Sensin’de izlediğimiz Halit Ergenç’i iki sezondan fazla zamandır ekranlarda göremiyorduk. İzleyici Halit Ergenç’i çok özlemiş. Daha dizisi final yapmadan yeni dizi ile anlaşan oyuncuların yüzleri artık izleyiciye sempatik gelmezken Halit Ergenç’in oyunculuğu özlediği ve meslek aşkı gözlerinden anlaşılıyordu.

Babil Final

Babil Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Babil dizisi Bein Medyaya 13 bölüm olarak 60 dakikalık bölümler ile çekilmişti ancak Bein Medya ile anlaşmanın iptal olması sonrası Babil dizisi Star TV’ye satıldı. Star Tv böylece 7 bölümlük süre ile satılmış oldu. Star Tv de diziler 120 dakika şeklinde yayınlanıyor. Bu nedenle 7 bölüme düşüyor iki bölüm bir bölüm olarak yayınlandığı için. Normalde ilk bölüm İrfan’ın kendi çocuğu ile aynı hastalığa sahip çocuğun öldüğünü öğrendiği yerde bitiyordu.

Babil Ne Zaman Final Yapacak?

Babil dizisinin Star Tv ile 7 bölümlük bir yayın sözleşmesi yapması Babil dizisinin 7. bölüm ile final yapacağı anlamına gelmiyor. Babil dizisi eğer 5 ve üzeri reytingler almaya devam ederse Star Tv Babil dizisi yapımcısı Ay Yapım’dan yeni bölümler de isteyebilir. Şuanda Babil dizisi oyuncuları çekimleri bitireli iki hafta oldu. Bu da en az iki ay dinlenecekleri anlamına geliyor. Eğer devam kararı gelirse set yeniden kurulacak ve çekimler devam edecek.

Babil dizisi bence bu güzel senaryo ile devam ederse 2019 2020 sezonunun sonuna kadar devam edebilir; ancak Babil dizisi senaryosu 13 bölümlük iki sezona yani 26 bölüm olarak planlanmıştı; bu da 90 dakikalık bölümler şeklindeydi. Bu durumda Babil dizisi toplamda Star TV’de 13 sezon yayında kalacaktır; eğer devam edecek olursa 10 nisan 2020 de sezon finali yapacak ve eylül 2020 de yeniden 2. sezonu ile başlayacaktır.

Babil Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? İşte Cevabı (4 Yorum)

  1. Burda izlenen 1 numaralı dizi Eger final olursa artık ben dizi mizi bakmıyorum
    Kendileri çekip baksınlar

  2. Bu dizide gerçekten entrikalar ve üst üste yaşanan olaylar hiç bitmiyor. Zavallı Ragin’i gerçekten de çok zor bir durumda kaldı. Keşke tüm sorunlar bir an önce biter.