Benimle Söyle Eftelya Kimdir?

Kanal D de yayınlanan Benimle Söyle yarışmasına Trabzon dan katılan Eftelya jüri üyelerinin 97 tanesini kaldırarak büyük bir başarıya imza attı. 100 kişilik jüri heyetindeki 97 kişiyi döndürmeyi başaran Eftelya okuduğu yabancı şarkıyla herkesi büyüledi. Jüri heyeti Eftelya için övgülerde bulundu.

Eftelya nın büyüleyici sesi hakkında bazı jüri üyeleri övgülerde bulundu. Opera sanatçısı Didem Balık Eftelya nın sesinin 3,5 oktav ile kendisini büyülediğini söylerken, Yelda Kırçavul sana helal olsun sözleriyle Eftelya yı çok beğendiğini söyledi. Melahat Gürses sesini çok beğendiğini söylerken bir eğitim alıp almadığını sordu.1 34

Eftelya ise Edebiyat okuduğunu sadece 2 ay gibi kısa bir süre operatik şan eğitimi aldığını söyledi. Eftelya’nın jüriyi etkilediği şarkı ise  Mariah Carey’nin My All şarkısı idi. Eftelya bu performansı ile doğrudan finalist olma hakkı kazandı. Jüri heyetindeki bazı isimler ise aksanını düzeltmesi halinde çok daha başarılı olabileceğini söyleyerek eğitimine devam etmesini istediler.

Benimle Söyle yarışmasına her hafta iki finalist belirlenecek. Finalde ise kazanan yarışmacı muhteşem bir arabanın sahibi olacak. Her bölümde 10 yarışmacı hünerlerini sergileyecek. Gecenin en fazla jürisini ayağa kaldıran yarışmacı finalist olurken diğer 2 yarışmacı da kendi arasında bir kere daha jürinin karşısına çıkarak onları ayağa kaldırmaya çalışacak. En fazla jüriyi ayağa kaldıran yarışmacı 2. finalist olarak belirlenecek.

Benimle Söyle Eftelya Kimdir?

Bakırköy İmamhatip Lisesinden mezun olan Eftelya daha sonra Uludağ Üniversitesi’de Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. İstanbul’da yaşayan Eftelya Trabzon’da doğmuş. Benimle Söyle Yarışmasının ilk finalisti olan Eftelya büyük bir başarıya imza attı. Sesiyle hemen hemen bütün jüri heyetini ayağa kaldırmayı başaran Eftelya geleneksel giyim tarzı ve sıcak kanlı sohbeti ile dikkat çekti. Kitap okumayı ve kitapları çok seven Eftelya çevresi tarafından da sanatçı olması ve şarkıs söylemeye devam etmesi konusunda çok destek görüyor. Sadece 2 ay gibi kısa bir süre operatik şan eğitimi almış. 100 tane jüri heyetinin 97 sini ayağa kaldırarak büyük bir başarı elde eden Eftelya jüri heyetini adeta büyüledi.

eft

Özellikle sosyal medyada tanınan birisi. Tam ismi Eftalya Fettahoğlu Emirmiran olan yarışmacı Trabzon’un Çaykara İlçesi Ulucami Köyünde yaşıyor. Tam bir köylü kızı aslında. Allah vergisi güzel sesiyle söylediği şarkıları Youtube kanalından paylaşarak belli bir kitleye ulaşmış durumda. Hayvanları çok seviyor. 11 7

Özellikle kendine özgü tarzı ve kıyafetiyle ben de söylerim demesi ve bu öz güvenle yarışmaya katılması Eftelya’yı diğer yarışmacılardan ayıran özelliği oldu. Eftelya opera tarzıyla başladığı şarkısını normal bir tonla devam ettirdi. Eftelya’nın finalde de büyük işler çıkartacağına inanıyorum. Kendisine başarılar dilerim.

Eftelya Facebook adresi https://www.facebook.com/eftalya.61

Eftelya Resmi İnstagram adresi https://www.instagram.com/eftalya.muzik/

Eftelya Youtuber Olarak’da Şarkılarını İnternette Seslendiriyor