Bıçak Sırtı 22. Bölüm Özeti 7 Kasım Ragini Lakşi’den Vazgeçmiyor

Bıçak Sırtı dizisinde Durga Prasad süt dökmüş kedi gibi olmuştur. Swara’nın istediği gibi bir gelin olduğunu düşünüyordur. Bunun için herşeyi göze alarak Lakşi ile birlikte Dida’yı ziyarete gider ve Swara’nın üstün özelliklerini över. Ardından ellerini katlayarak Swara’dan özür diker. Ragini bütün yaşananları anlamaya çalışırken Durga son darbeyi ona vurur. Şekar’dan kızını oğlu Lakş için ister. Bu isteğini daha sonra söylemesi için gider. Giderken Lakşi’den kalmasını ister. Bıçak Sırtı 7 Kasım Özeti devam ediyor.

Bıçak Sırtı 22. Bölüm Özeti

Ragini kendini dışarı atar ve Durga’nın sözlerini düşünür. Dadi’nin Lakşi seni sevmiyor sözlerini hatırlar ve sefilce ağlamaya başlar. Arkasından gelen Dadima onu teselli etmeye çalışır. Lakşi’yi unutmasını isterken ona iyi bir eş bulmaya söz verir. Ragini Tanrı’ya dua edeceğini söylerken Dadima ayrılır. Ragini Sanskar’ı arar ve onunla acilen buluşması gerektiğini söyler.

Lakşi ordakilere çay getirirken Dadaji çayı kabul etmeyerek uzaklaşır. Lakşi Şekar’ın yanına oturur ve Durga’nın bazı şeyleri anladığını ve pişman olduğunu söyler. Sumi mutluluğun üzüntüyle ortaya çıkacağını hiç düşünmezdim derken Swara Dida’nın iyi olacağını söyleyerek ona destek olur. Sumi ziyaret saatinin sona erdiğini belirterek Şekar’dan eve gitmesini ister. Swara Sumi’den de gitmesini ister ve Dida ile kalacağını belirtir. Lakşi ben de kalırım diye atılır.

Ragini Sanskar ile buluşur. Gerçekleri söylemek istediğini söyler. Bu şekilde hem kişiliğime hem de aileme zarar veriyorum der. Ailesinin saygısı ve sevgisi olmadan yaşayamayacağını söylüyor. Sanskar bunu yapamayacağını söylerken Lakşi Ragini’nin birisiyle konuştuğunu farkeder. Oraya doğru yönelirken bir hemşire onu çağırır. Hemşire ondan Dida’nın ilaçlarını almasını istiyor.

Ragini Sanskar’ın neden Lakşi’den nefret ettiğini öğrenmek için yalan söyler. Sırrımızı kimse bilmeyecek der ve Lakşi’yi elde edene kadar kimseye bir şey söylemeyeceğini belirtir. Sanskar kız arkadaşının Lakşi yüzünden nasıl öldüğü anlatır. Bu yüzden Lakşi ile Swara’nın birleşmesine asla izin vermeyeceğini söyler. Ragini de Lakşi’ye sevgiyle yaklaşarak ona yakınlaşacağını söyler.

Ertesi sabah Lakşi elinde yiyeceklerle Dida’nın odasına gelir. Swara’ya endişe etmene gerek yok, iznin olmadan kimse seni zorla evlendiremez der. Swara Ragini karşısında aşkını itiraf ettiğini düşünerek ağlamaya başlar. Lakşi ona mendilini verir. Swara göz yaşlarını silip mendili iade eder. Bu sırada Ragini arar ve Swara ile buluşmak istediğini söyler. Lakşi Swara’yı bilgilendirir.

44 29

Durga Ram’a Swara ile konuştun mu diye sorar. Sujata bir kere daha düşünmelerini isterken Sanskar’a da bir şans verilmesini ister. Durga Sanskar iyileştikten sonra evden ayrılmalarını ister. Sujata Sanskar ile Lakşi arasında ne fark var da onu affedip Sanskar’ı affet miyorsun diye sorar. Durga Lakşi hatasını anladıktan sonra benden özür diledi ancak Sanskar kendi yoluna giderek bana ihanet etti der. Swara’nın evin bahusu olacağını söyler. Sanskar hakkında bir daha konuşmak istemediğini söyler.

55 11

Sujata ve Anapurna tapınağa gidecektir. Anapurna yürüyerek gitmeyi tercih ederken Sujata birisini arar. Anapurna yolda Durga’nın konuştuklarını düşünüyordur. Bisikletli bir adam elindeki ölü balıkları Anapurna’nın üzerine atar. Sujata gelir ve adam bunu bilerek yaptı der ve herşeyin Swara yüzünden olduğunu söyler.

Swara ve Lakşi Ragini ile buluşmaya tapınağa gelirler. Ragini onları birlikte görünce kıskanır ancak bozuntuya vermeden onları över. Mutluluklarının en kötü günde geldiğini söyler. Lakşi’nin babası Swara’yı bahusu olarak kabul etti der ve rüyalarının gerçekleşmesini ister. Swara giderken Lakşi Swara teklifini kabul etmesi için Ragini’den baskı yapmasını ister. 66 2

Sujata Anapurna dan bir daha tapınağa gitmemesini ister. Toplumun tepkisinden bahseder. Anapurna bu durumu Durga ile konuşmaya gider. Durga’ya Swara’nın iyi birisi olduğunu ancak toplumun bundan rahatsız olduğunu belirtir. Durga kararının kesin olduğunu söyler ve Swara’nın bahusu olacağını yineler.

Swara yeniden gelir. Ragini ona Lakşi’nin aşkından bahseder ve duygularını açıklama sırası sende diyerek aşkını itiraf etmesini ister. Swara ve Lakşi birbirlerine bakarken Ragini Lakşi’yi kazanmak için buna katlanması gerektiğini düşünüyordur. Bıçak Sırtı 7 Kasım Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 22. Bölüm Fragmanı

Bıçak Sırtı 22. Bölüm Özeti 7 Kasım Ragini Lakşi’den Vazgeçmiyor (2 Yorum)

  1. Cok değısık ve sacma bır dızı sanskar ve svara evlenıyor ne alaka yanı lakı ve svara evlenmelı cook değısık bır dızı ya bune

  2. Ya bu aşk nasıl bir şey ki insana farklı şeyler yaptırıyor. Aşk dediğin fedakar lık tır zorla olmaz eğer sevdiğin kişi başkası yla mutlu olabilecek se olsun kaderin de var sa herşey olur zaman la sevdiğin ya senin olur ya da başkasının olur ama ahlakın dan ödün verme yanlış bir erkek için bu kadar alçalmaz insan hele seni sevmiyorum diyen birine ben bu dizi yi yazmış olsaydım lakşi nin karısı nı swara yapar dım sanskar İn karısını da ragini çok saçma olmuş böyle