Bir Çok Dizi Final Yapacak ve Yakında Dijital Platforma Geçecek! İşte Detaylar

Türkiye’de dizi sektörü çok büyük bir dönüşüm için hazırlık yapıyor ve kulislerde artık bu büyük dönüşüm iyiden iyiye dillendirilmeye devam ediyor. Dizi sektörünün can damarı olan haber kulisleri Türkiye’de ki dizi sektörünü bekleyen büyük dönüşümü konuşuyor. TV izleme oranlarının dünyada azalması ve mobil cihazların gelişmesi ile artık bir çok dizinin dünyada dijital ekranlara geçmesi sonucunda benzer bir dönüşüm içinde Türkiye’de hazırlıklar yapılıyor.

Türkiye’de TV izleme oranları her ne kadar bir çok Avrupa ülkesine göre hala çok yüksek seviyelerde olsa da gençlerin hükmü arttıkça Türkiye’de de ister istemez dizi sektörü televizyondan dijitale geçmek zorunda kalacak ve yavaş yavaş tv izlem oranları Türkiye’de de düşecek.

Bu durumu gören bir çok kanal kendi dijital platformlarını şimdiden kurdu bile. Önce Kanal D Blue TV’yi kurdu ve kendi dijital dizileri olan Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da ve Bozkır’ı çekti. Star TV ise Puhu TV ile artık dijitalleşmeye ayak uydurdu. Fox Tv ise Fox Play ile yeni çağa ilk adımını attı.

Kanalların tek tek dijital platform kurması ile normal televizyonlarda yayınlanan bir çok dizi de dijitale geçiyor. Peki 2019 2020 yeni sezonunda hangi diziler televizyonda bitecek ve dijital platformda yayına devam edecek. Dijital Platforma Geçecek diziler

2019 2020 Yeni Sezonunda Final Yapması ve Dijitale Geçeceği Açıklanan Diziler

Halka

Halka dizisinin 2. sezonun Netflix’te yayınlanacağı ile ilgili iddialar var. Netflix Türk gençleri tarafından çokça izlenen Halka dizisini ucuz şekilde kadrosuna katmak istiyor ama Halka dizisi oyuncu ve çekim maliyetleri yüksek olan bir dizi.halka 2. sezon

Jet Sosyete

Tv8 de mayıs ayı başında final yapacak olan Jet Sosyete dizisi için dünya devi Netflix ile anlaşma sağlandı ve artık Jet Sosyete Netflix’te yayında olmaya devam edecek.

Avlu

Limon Film 2. sezonunda beklenin altıda kalan Avlu dizisini Netflix veya başka bir dijital platforma satmak için harekete geçti; çünkü dijital platformlar izleyiciden aylık ücret aldığı için dizi yapımcılarına çok daha yüksek ücretler teklif edebiliyorlar.

4N1K İlk Aşk

4N1K dizisi de Fox TV’de final yaptı ve Fox Play’da yayın hayatına başladı

Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi

Star TV ekranlarında yayınlanmış bir dizi olan Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi yeniden çekilmeye başlanacak ancak Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi dizisi Blue TV için çekilecek ve televizyonlarda yayında olmayacak.

Atiye

Beren Saat’te artık Netflix için dizi çekecek. Beren Saatin kadı başrol olarak yer aldığı Atiye dizisi sadece Netflix için çekilecek.

Hakan Muhafız

Çağatay Ulusoy da uzun zamandır televizyonlarda değil dijital platformlarda dizi yapıyor.

Görüldüğü üzere bir çok yeni dizi artık sadece dijital platformlarda yayına başlarken bir çok yayında olan dizi de yavaş yavaş dijitale geçiyor yakında TV için dizi bile yazılmayacak. Bir çok gazete nasıl şimdi basılı yayınlarını yayından kaldırıp dijital gazeteciliğe devam etme kararı almışsa yakında bir çok kanal da reklam veren ve izleyici bulamayınca uyduda ki televizyon yayınını kapatacak ve dijital yayına devam edecektir. 

Bir Çok Dizi Final Yapacak ve Yakında Dijital Platforma Geçecek! İşte Detaylar (7 Yorum)

 1. Halka TRT’de devam etmeli TRT’nin Haber,Müzik,Spor kanalların da sürekli reklamı yapılmalıdır dizi başlama saati 20:30-20:35 arasında olmalıdır reklam süreleri Diriliş Ertuğrul daki gibi olmalıdır bitiş saati 23:35-45 i geçmemeli Halka kadrosuna edho daki gibi masayı oluşturup ticaret karanlık işler vs aksiyon tavan yapmalı 2-3 tanınmış eski yüzlerden kvp den isimler katılmalı mesela Haldun Boysan-Atilla Olgaç (kılıç) vs Halkanın kadrosu şuan ki kadro Trabzonspor kadrosu gibi inanılmaz yetenekli gençleri var bu isimlere 2-3 baba katarsan ilk 3 den inmez zirveye oynarsın HALKA HALKIN KANALI TRT’DE DEVAM ETMELİDİR..!

 2. Hayır lütfen telvizyonda izlemek daha keyfli, aynı anda hem TV de başlasın hem de aynı TV kanalının dijital kanalın da başlasın hem öyle olunca herkes nerden isterse ordan izlesin.Eyer siz sadece Dijital platforumlar da dizileri yayınlarsanız çohunluk gençler izleyecek.Yaşlı insanlar çok az giriyor internete.Onların da hakı dizi izlemek.

 3. Herkes dijitalleşirken Atv ne halt yiyor!! Aslında platformu var ama niçin kullanmıyor!? a+ı saksı olsun diyemi yarattı?

 4. Bu doğru haber olamaz çünkü eğer öyleyse insanlar nereden izleyecek bu mümkün değil doğru haber değildir kesin bilgi mi?

 5. bir çok diziler söz arka sokaklar savaşçı 2019 2020 2021 yılnda dijital platforma girecektir
  vestel telvizon kanalı star kanal d fox tv canlı yayın hd olarak devamı istyorum

 6. söz savaşçı ekiyan dünyayan hümüdar olmaz kadın kardeş çoçuçokları hepsi dizi final olsun isterim tabii ki. sen anlat karadeniz ondan var. bitirsin lüften.

 7. Bu çok korkunc bir haber. Hicbir şey TV keyfinin yerini tutamaz. Kaldı ki Dijital Platform icin herkes uyelik ucreti bulamaz.. Insaattaki isci bile TV izleyerek bir dizinin reytingini yukseltebilir ama Dijitali kim izlesin Allasen ???
  Insallah gerceklesmesi kısmet olmaz.. katiyen onaylamiyorum.