Bir Litre Gözyaşı Neden Final Yapıyor? İşte Nedeni?

Med Yapım ve Mf Yapım’ın sevilen dizisi Bir Litre Gözyaşı için final kararı geldi. Kanal D yetkilileri Bir Litre Gözyaşı dizisi yapımcısına aldıkları final kararını bildirdi. Bu karara göre Bir Litre Gözyaşı dizisi 3 şubat pazar akşamı ekranlara gelecek 15. bölümü ile ekran macerasını noktalayacak.

Yeni Kanal D yönetimi eski yönetimin aksine yeterli reytingleri alamayan dizilere oldukça fazla müsamaha gösteriyor. Normalde Bir Litre Gözyaşı dizisi eski yönetimde başlasaydı muhtemelen en geç 10. bölümü ile final yapardı zira dizi bir türlü 4 reytingi görememişti.

Yeni Kanal D yönetimi ise Bir Litre Gözyaşı dizisine 14 bölüm dayandı; tahminlerimize göre de Bir Litre Gözyaşı dizisinden ilk günden beri kar edemedi hatta yapımcının dizinin konseptini değiştirmesine bile izin verdi; ancak Kanal D kadar Bir Litre Gözyaşı  dizisi senaristleri çalışmadı ve dizi ne yazık ki kötü senaryo nedeniyle final yaptı.

Bir Litre Gözyaşı Dizisini Kötü Senaryo Yaktı

Bir Litre Gözyaşı dizisi 14. bölüm ile gençlik konseptine döndü. Bir çok izleyici kadrosunu çok beğendiği ama senaryosu yüzünden izlemediği dizinin senaryosunun değiştiğini duyunca çok sevindi ve yeni senaryoyu görmek için ekran başına geçti ama izlediği şey tamamen hayal kırıklığıydı. Bir Litre Gözyaşı final

Hasta olan; kısa sürede ölecek olan Cihan iyileşmiş hatta sevmediği bir adam ile evlenmeye bile karar vermişti. Diğer taraftan Figen ve Mahir’in nasıl senaryodan çıkarıldığını kimse anlamadı. Belki Bir Litre Gözyaşı senaristlerinin yeni senaryoyu hazırlayacak yeterli zamanı olmadı ama yine de izleyicinin karşısına bu kadar kötü bir senaryo ile çıkmamalıydı.

Gerçi Bir Litre Gözyaşı dizisinin ilk senaryosu için 2 sene emek verilmişti ama ne yazık ki iki senelik emekte boşa çıktı. Ichi Rittoru No Namida isimli Japonya dizisi dünyada ve Japonya  da en çok sevilen senaryolardan olurken bundan uyarlanan Bir Litre Gözyaşı dizisi senaryosu en çok eleştirilen senaryo oldu.

Bir Litre Gözyaşı Neden Final Yaptı?

Bir Litre Gözyaşı dizisinde Cihan ve Mahir aşkı çok destek buldu; Miray Daner ve Mert Yazıcıoğlu da çift olarak çok yakıştırıldı. Her şey bu kadar iyi giderken tek yolunda olmayan senaryoydu. Bir Litre Gözyaşı  dizisinin reytingleriydi. Bir Litre Gözyaşı dizisi 15 bölümde hiç bir şekilde 4 reytingi göremedi. Bir dizi 4 reyting alamıyorsa Kanal D gibi bir kanalda yayınlanma şansı yok.

Aslında Bir Litre Gözyaşı dizisi için yeni senaryoya biraz zaman tanınmalıydı; ancak gençlik dizisi konseptinde ki yeni senaryo o kadar kötüydü ki Kanal D yetkilileri şans tanımamakta da çok haklı. Sosyal medyada Bir Litre Gözyaşı dizisi izleyicileri de çok ağır eleştiri yapmış yeni senaryo da. Bu yorumlar bile Kanal D’nin haklı olduğunun en önemli göstergesi. Bir Litre Gözyaşı neden bitiyor

Bir Litre Gözyaşı dizisinin kaybedeni Miray Daner oldu. Bu kadar kötü senaryoyu gördüğünde o devam etmeme kararı almalıydı. Bence Miray Daner, Mehmet Aykaç  ve Mert Yazıcıoğlu ‬⁩gibi oyuncular varken izlenme rekorları kıran bir gençlik dizisi ortaya çıkarılabilirdi.

Bir Litre Gözyaşı Final Fragmanı