Canevim Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? İşte Detaylar

Canevim 2. Bölüm Reytingi İle Göz Doldurdu

Canevim dizisi ilk bölümde aldığı 2.41 reytingin ardından 10 haziran pazartesi akşamı yayınlanan 2. bölümü ile 5.19 reyting aldı ve kendisine 3. sırada yer buldu. Böylelikle Canevim dizisi ikinci bölümünde %100’e yakın reytinglerini arttırmış oldu. Bakalım Canevim dizisi ilerleyen bölümler nasıl sonuçlar alacak bekleyip göreceğiz. 

Canevim dizisi eğer 5 ve üzeri reytingler almaya devam ederse 2019 2020 yeni sezonunda da izleyicisi karşısında olmaya devam edebilir. 

Canevim İlk Bölümü İle Hüsrana Uğrattı

Atv ekranlarında ilk bölümü ile 27 mayıs pazartesi yayın hayatına başlayan yapımcılığını Koliba filmin üstlendiği Canevim dizisi beklendiği gibi kötü bir başlangıç yaptı. Söz dizisinin final; Çukur ve Yasak Elma dizilerinin sezon finali yaptığı bir haftada yayın hayatına başlayan Canevim dizisi ilk bölümünde düşük reytingler aldı

Canevim Reytingleri

Canevim dizisi ilk bölümde genel izleyici kitlesi olan Total grubunda 2.41 reytingle 23. sırada eğitim seviyesi yüksek olan izleyicilerin ölçüldüğü  AB grubunda ise 1.41 reytingle 28. sırada kendisine yer buldu.

Ne yazık ki Atv için de Koliba film içinde Canevim dizisinin aldığı bu kötü sonuçlar beklenen sonuçlardı; ancak hem yapımcı hemde kanal ekranda milyonların olduğu bir haftayı da es geçmek istemedi. Atv bir başka bakış açısı ile izleyici ekrana küsmeden Canevim dizisini tanıtmış oldu. Canevim dizisi ilk bölümden sonra ise bir hafta bayram arası verecek.

Canevim Yaz Dizisi Konseptinden Çok Kırgın Çiçekler Konseptinde

Canevim dizisi 2019 yaz dizileri arasında dram yönü kuvvetli olan bir aşk dizisi olacak. Yaz dizisi denilince izleyicinin aklında cıvıl cıvıl tatil dizileri gelir; ancak Canevim dizisi tacize uğrayan bir kız ve tacizci bir sapık ile yaza merhaba dedi. Canevim dizisi senaryo anlamında bir çok yönü ile Kırgın Çiçeklere benziyor. Kırgın Çiçekler dizisi de 2017 yazında yayına girmiş ve 2017 yaz sezonun en başarılı dizisi olmayı başarmıştı.

Canevim Kadrosunda Kırgın Çiçekler’de Oynayan Oyuncuların Yer Alması Tepki Topladı

Biran Damla Yılmaz ve Özgür Çevik Kırgın Çiçekler dizisi kadrosunda da yer almış ve Kırgın Çiçeklerde öğretmen ve öğrenci olarak yer almışlardı.

Canevim dizisinde ise izleyicinin zihnin de iyi bir öğretmen olarak yer an Özgür Çevik’in sapık bir adam olması ve eski dizi de ki öğrencisi Biran Damla Yılmaz’ı taciz etmesi izleyicinin hoşuna gitmedi ve dizi de bir inandırıcılık oluşturmadı. Keşke bu oyunculardan biri değişseydi. En azından daha inandırıcı olurdu izleyici açısından.

Bence Aras Aydın ve Biran Damla Yılmaz çok iyi iki partner olmuş ve bir birlerine çok yakışmışlar. Keşke Taylan karakteri Atv’nin kadrolu oyuncusu Özgür Çevik yerine başka bir adam olsaydı.

Canevim’de Ömer ve Ceylan Aşkı Tutar

Canevim dizisinde Biran Damla Yılmaz’ın hayat verdiği Ceylan karakteri ile Aras Aydın’ın hayat verdiği Ömer karakteri arasında büyük bir aşk var. Bu aşk işte Canevim dizisini sırtlayacak konu olacaktır. 2019 yazında dram seven izleyici için büyük aşk kavramı Ömer ve Ceylan’da hayat bulacak. Ömer ve Ceylan her şeye rağmen aşklarından vazgeçmezler ise kazanacaklar.

Eğer Ömer ve Ceylan aşklarına Canevim izleyicisini inandırabilirse Canevim dizisi tutabilir; ancak sadece Ömer ve Ceylan yeni sezonda Canevim’i kurtarmaz.

Canevim Ne Zaman Final Yapacak?

Canevim dizisi ilk bölüm ile rakip diziler karşısında kötü bir başlangıç yapsa da bence dizi ikinci ve üçüncü bölümleri ile bence 5 reytingin üzerine çıkarak hem kanalını hem yapımcısını çok sevindirecektir. Canevim dizisi 3 reytingi değil 5 reyting hak eden bir yapım.

Canevim dizisi yapımcısı Koliba Film ile Atv arasında muhtemelen 13 bölümlük bir kesin yayın sözleşmesi imzalanmıştır. Bu durumda eğer Canevim dizisi çok kötü izlenme sonuçları almaz ise 13. bölümü ile 26 ağustos pazartesine kadar yayın hayatına devam edecektir.
Benim şahsi görüşüm ise Atv’nin yaz dizisi olan Canevim’i 2019 2020 yeni sezonunda yayınlamayacağı yönünde oldu. Zira her ne kadar Canevim dizisi yaz konsepti için yeterli olsa da 2019 2020 yeni sezonunda dev bütçeli ve senaryolu diziler ile rakip olamaz.

Canevim Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? İşte Detaylar (1 Yorum)

  1. ben leke dizisine hic bakmiyorum iyiki final oldu insallah kanal7de giden yemin dizisi de final olur aslinda ben yaz dizilerine bakmiyorum atv-ki dizilere bakiyorum hercai sen anlat karadenize bakiyorum birde kanal7 de giden hint dizilerine bakiyorum en esasda hercai dizisini cok seviyorum