Canevim Taylan Tanbay Kimdir? Özgür Çevik Kaç Yaşında Sevgilisi Var Mı? Oynadığı Diziler

Atv ekranlarında Yaz Dizisi olarak yayınlanacak Canevim dizisine yeni oyuncular dahil olmaya devam ediyor. Diziye son olarak Kırgın Çiçekler dizisinde Toprak karakterini oynayan Özgür Çevik dahil oldu. Özgür Çevik dizide Taylan Tanbay karakterini oynayacak.

Başrollerini Biran Damla Yılmaz ve Aras Aydın’ın oynayacağı Canevim dizisinde Özgür Çevik, Nihan Büyükağaç, Simge Selçuk, Burcu Tuna, Rıza Akın Zuhal Gencer Erkaya, Bedia Ener ve Ömrüm Nur Çamçakıllı gibi oyuncular yer alıyor. Dizinin yaz aylarında Atv ekranlarında yayınlanması bekleniyor.

Dizinin senaryosunu  Filiz Alpgezmen, Eylem Akın ve Murat Can Tura yazıyor. Dizide Kırgın Çiçekler oyuncularından Biran Damla Yılmaz ve Özgür Çevik yeniden bir araya geliyorlar.

Canevim Taylan Tanbay Kimdir?

Canevim dizisinde Özgür Çevik’İn oynayacağı Taylan Tanbay karakteri acımasız biri olarak ekranlara gelecek. Tanbay ailesi zengin bir ailedir ve Feryal ve Taylan abi kardeştir. Taylan’ı her ne kadar ablası Feryal dizginlemeye çalışsa da Taylan tam bir serseridir. Her zaman başını belaya sokar. Eve temizliğe gelen Ceylan’a sarkıntılık yapan Taylan Ceylan’ı başka kızlara benzetir ama Ceylan’dan tokatı yeyince Ceylan’a deliler gibi aşık olur ve saplantılı bir şekilde Ceylan’ı sevdiği adam Ömer’den koparmak için elinden geleni yapar.canevim taylan

Canevim Özgür Çevik Kimdir?zgür

Canevim dizisinde acımasız Taylan Tanbay karakterini oynayacak olan Özgür Çevik 27 Mayıs 1981 yılında Ankara da dünyaya gelmiştir. 37 yaşındaki yetenekli oyuncu babasının asker olmasından dolayı öğrenimini değişik şehirlerde sürdürmüş, üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde tamamlamıştır.

2004 yılında katıldığı Akademi Türkiye onun dönüm noktalarından biri olmuştur. Yarışmanın ardından Kanal D de yayınlanan Yabacı Damat dizisinde Niko karakterini oynamış ve büyük beğeni kazanmıştır. Dizi Yunanistan da da en çok izlenen diziler arasında yer almıştır.

Özgür Çevik Avrupa Yakası, Kavak Yelleri, Gece Sesleri, Balkan Düğünü gibi dizilerde de boy göstermiş Kırgın Çiçekler dizisinde Toprak karakteriyle hafızalardaki yerini almıştır. Ünlü oyuncu son olarak Can Kırıkları dizisinde Kerem karakterini oynamıştır.

Lise yıllarında müziğe olan yeteneğini geliştiren Özgür Çevik’in Düş-ün-ce isimli müzik albümü de bulunmaktadır. Özgür Çevik 1,82m boyunda 75 kg ağırlığında modelleri aratmayan bir fiziğe sahiptir.

Özgür Çevik Sevgilisis

Özgür Çevik kendisi gibi oyuncu olan Mustang filmi ile adından epeyce söz ettiren İlayda Akdoğan ile aşk yaşamaktadır.