Diriliş Ertuğrul Noyan Ne Zaman Ölecek? Gerçekte Noyan Nasıl Öldü?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Moğollar’ın acımasız komutanı Baycu Noyan geri dönüyor. Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul dizisinin 59. bölümünde Noyan karakteri Ertuğrul’un karşısına çıkmış ve Ertuğrul’un kılıç darbeleri ile yere düşmüştü. Noyan ile birlikte Sungur Tekin’de yaralanmıştı. Diriliş Ertuğrul dizisinde Noyan’a bir kılıç darbesi de Bamsı tarafından vurulmuştu; ancak tarafımıza gelen bilgilere göre Diriliş Ertuğrul dizisinde Noyan karakterini kurtaran yine kendi ordusundan askerler olmuştur.

Noyan’ın cesedini cenk yerinde bırakıp giden Ertuğrul bey çok büyük bir hata yapmıştır ve bu hatanın cezasını çok ağır çekecektir. Diriliş Ertuğtul dizisinde Noyan’ı oradan kurtaran Noyan’ın askerleri olmuştur. Ertuğrul Bey Sungur Tekin’i kurtarayım derken Noyan’ı tamamen öldürmeyi unutmuştur.

diriliş ertuğtul Gerçekte Noyan Nasıl Öldü

Diriliş Ertuğrul dizisinde Noyan karakteri abartılmış bir karakterdir; yani gerçek tarihte Noyan ismi ile bir komutan olsa da bu komutan Ertuğrul beyin yaşadığı bölgelere doğru hiç gelmemiştir.

Diriliş Ertuğrul Noyan Ne Zaman Ölecek?

Diriliş Ertuğrul  dizisinin 2018 2019 yeni sezonunda ekranlara gelecek 4. sezonunda Baycu Noyan ile Ertuğrul’un efsane savaşını izlemeyeceğiz. Baycu Noyan 3. sezonun sonunda sezon finali yapmadan önce ölecek. Ertuğrul Bey Noyan’ı öldürecek ve Moğol istilasını kısmen de olsa durduracaktır. Gerçek tarihte ise Ertuğtul Bey ve obaları Moğol istilalarına karşı büyük savaşlar vermiştir.

Gerçekte Diriliş Ertuğrul Noyanın ölümüNoyan Nasıl Öldü?

Diriliş Ertuğrul dizisinde 4. sezon ne yazık ki Ertuğrul bey dönemini değil Osman Bey dönemi ekranlara gelecektir. Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı Tekden Film şuanda 4. sezon için Osman Beyi canlandıracak isimler ile anlaşma yapmaya hazırlanıyor. Diriliş Osman Bey ismi ile 2018 2019 yeni sezonunda ekranlarda olacak dizimiz de ne yazık ki Ertuğrul karakterine hayat veren Engin  Altan Düzyatan olmayacak.