Dizilerin Yeni Bölümleri Ne Zaman Yayınlanacak? Ocak 2020

Ocak 2020’de Sezona İki Hafta Ara Verecek Diziler

Çocuk (Star TV) – 14 Ocak Salı
Hekimoğlu (Kanal D) 14 Ocak Salı
Kadın (FOX) 14 Ocak Salı
Afili Aşk (Kanal D) 15 Ocak Çarşamba
Doğduğun Ev Kaderindir (TV8) 15 Ocak Çarşamba
Kuruluş: Osman (ATV) 15 Ocak Çarşamba

Bir Zamanlar Çukurova (ATV) 16 Ocak Perşembe
Arka Sokaklar (Kanal D) 17 Ocak Cuma
Güldür Güldür Show (Show TV) 17 Ocak Cuma
Hercai (ATV) 17 Ocak Cuma
Kuzey Yıldızı: İlk Aşk (Show TV) – 18 Ocak Cumartesi

Ocak 2020’de Sezona Bir Hafta Ara Verecek Diziler

Benim Adım Melek (TRT 1) 8 Ocak Çarşamba
Mucize Doktor (FOX)  9 Ocak Perşembe
Payitaht: Abdülhamid (TRT 1)  10 Ocak
Cuma Savaşçı (FOX)  12 Ocak Pazar

Çukur (Show TV)13 Ocak Pazartesi
Sefirin Kızı (Star TV)  13 Ocak Pazartesi
Yasak Elma (FOX) 13 Ocak Pazartesi
Zalim İstanbul (Kanal D) – 13 Ocak Pazartesi
Güvercin 12 Ocak 2020

2019 bitiyor ve 2020’ye gireceğimiz bu günlerde bir çok özel kanal temsilcisi bir araya geldi ve beklenen karar çıktı. 2016 da başlayan diziler için sömestr tatili uygulaması 2020 ocak ayında da devam edecek. Trt 1 haricinde ki diğer özel kanallarda yayınlanan diziler iki haftalık yıl başı arasına girecek.

Star TV, Fox TV, Kanal D, Atv ve Show TV temsilcileri 2020’in ilk haftalarında yaşanacak düşük reklam ücretlerinin devam edeceğine ve bu dönemde ekranlara getirecekleri dizilerin maliyetini karşılamayacağı konusunda ortak bir görüşte buluştu. Peki neden diziler ocak ayının ilk iki haftası neden diziler maliyetini karşılamıyor? İzleyici mi az?

Dizilerin Yeni Bölümleri Neden Yok?

Ocak ayının ilk iki haftasında aslında yeteri kadar izleyici var. Hatta mayıs haziran aylarına göre izleyici ocak ayında daha fazla; dizilerin maliyetinin karşılanmamasının sebebi ise reklam ücretleri. Bir çok reklam veren şirket yıllık reklam bütçesi oluşturuyor. Bu bütçelerini ise 2020’nin başında belirliyorlar. Şirketler genel kurullarından reklam bütçelerini çıkarana kadar iki haftalık bir süreç geçiyor. Bir çok şirket bireysel olarak kanallar ile anlaşma yapmıyor bazı reklam firmaları ile anlaşma yapıyor bu reklam firmaları kanallar ile anlaşma yapıyor. Şirketlerin reklam firmaları ile anlaşmaları da ocak ayının ilk iki haftası oluyor.

Peki ocak ayının ilk iki haftası kanallarda bir çok reklam yayınlanıyor? Bu nasıl oluyor?

Kanalların yayınladıkları reklamların saniye bazın da ücretleri yok; bu ücretler açık arttırma yolu ile belirleniyor. Yani reklam firmaları örneğin Atv’nin 20:30 – 23:15 arasında ki reklamları için bir ücret teklif ediyor başka bir reklam firması teklif veriyor. En yüksek teklifi veren kazanıyor o saatlerde ki reklamları. Ocak ayının ilk iki haftası talep az olunca reklam firmaları da düşük ücretler teklif ediyor. Hal böyle olunca ocak ayında reklamların saniye başı ücretleri düşüyor. Dizilerin Yeni Bölümleri Ne Zaman Yayınlanacak

Özellikle Atv Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Hercai, Bir Zamanlar Çukurova ve Kuruluş Osman gibi dizilere bölüm başı çok yüksek ücretler ödüyor. Hal böyle olunca Atv reklamlardan aldığı ücretin tamamını verse dizilerin istediği ücreti karşılamıyor.

Dizilerin Yeni Bölümleri Ne Zaman Yayınlanacak?

31 Aralık 2019 salı günü başlayan sömestr tatili 14 ocak 2020 salı günü bitecek. Böylelikle tüm diziler iki hafta yayınlanmamış olacak. Bu süre içinde Trt 1 hariç diğer tüm diziler tatil yapacak. Bu durumda özel kanallarda ki tüm diziler 14 ocak 2020 den itibaren günüde yayınlanmaya devam edecek.

Ocak 2020 de 2 Hafta Ara Verecek Diziler

Kanal D : Zalim İstanbul, Hekimoğlu, Afili Aşk, Arka Sokaklar, Azize​
atv : Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kuruluş Osman, Bir Zamanlar Çukurova, Hercai
Star TV : Sefirin Kızı, Çocuk, Güvercin
Show TV : Çukur, Kuzey Yıldızı İlk Aşk
FOX : Yasak Elma, Kadın, Mucize Doktor, Ferhat İle Şirin, Savaşçı
TV8 : Doğduğun Ev Kaderindir

 

Dizilerin Yeni Bölümleri Ne Zaman Yayınlanacak? Ocak 2020 (4 Yorum)

  1. Bence de Ne saçma başlatıyorsunuz sonrada birden bire de yok oluyor. Bu gerçekten çok ayıp ve saygısızlık. Zaten doğru dürüst bi dizi kara dayıdan, fatma gül den gibi dizi ler uzun yıldan beri yok, hep durmadan çok sıkıcı programlar ve bunlar için de birde Para alıyorlar hiç de utanmak da yok. Böylemi Gurur ve Onur duycaz?

  2. Ben irandan izliyordum. Çok guzel ve başarili diziydi bence. Neden kaldirdiniz hemde final yapmadan ?