Sefirin Kızı Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Sefirin Kızı Temmuz Ayında Sezon Finali Yapacak

Star TV’nin sevilen dizisi Sefirin Kızı 1 haziran 2020 de Korona Virüs arasında sonra 16. bölüm çekimleri için kamera karşısına geçecek. Seferin Kızı dizisinde çekimler 4 hafta sürecek ve Sefirin Kızı dizisi 19. bölümü ile temmuz ayı başında sezon finali yaparak ekranlara veda edecek. Sefirin Kızı yeni sezona 20. bölümü ile eylül ayında başlayacak.

Sefirin Kızına 2. Sezon Onayı Geldi

O3 Medya ve NGM Medya tarafından yapımcılığı üstlenilen Sefirin Kızı dizisine Star TV 2. sezon onayını verdi. oldukça yüksek oyuncu maliyetleri ile dikkat çeken Sefirin Kızı dizisinin 2020 2021 yeni sezonunda devam edip etmeyeceği merek konusuydu. Yıllardır pazartesi günlerinin tek galibi olan Çukur dizisinin birinciliğini eline alan ve her bölümü ile 8 milyona yakın izleyici ekrana kilitleyen Sefirin Kızı dizisinde senaryo sorunları olduğu konuşuluyor ve dizinin tek sezon çekilebileceği düşünülüyordu ancak Sefirin Kızı dizisinin 2. sezonunda da Star Tv ekranlarında olacağı kesinleşti.

Sefirin Kızı senaristleri Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem dizinin ikinci sezonu için şimdiden çalışmalara ve planlamalara başladı. Dizinin Muğla da çekilmesi ve Muğla da çekilmeye devam edecek olması oyuncular için sıkıntı yaratsa da O3 Medya ve NGM Medya  Sefirin Kızı’nın başrol oyuncularına güveniyor. Yakında başrol oyuncuları ile de ikinci sezon için sözleşme yapılacak bakalım nasıl ücretler talep edeceler zira Muğla da hasretlik yaşıyorlar. Sefirin Kızı 2. sezonda devam edecek

Sefirin Kızı 2. Bölüm ile İzlenme Rekorları Kırdık

Sefirin Kızı dizisi 2. bölümü ile 9.68 reyting alarak ilk bölümde aldığı 4.68 reytingi %80 arttırdı ve kırılması zor bir rekora imza attı. Sefirin Kızı dizisinin ikinci bölümde elde ettiği yükseliş dizinin ilk bölümünün çok beğenildiğinin de bir ispatı. Sefirin Kızı rakip dizileri geride bırakarak Türkiye TT listesinde yaklaşık 45 milyon Twit ile ilk sırada yer aldı; ayrıca Sefirin Kızı dizisi aldığı 9.68 reyting ile Çukur’un ardından 2. sırada yükseldi.

sefirin kızı reytingleri

Sefirin Kızı Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı

Sefirin Kızı 2019’un son aylarına damga vuran çok önemli bir yapım olarak şimdiden izleyicinin beğenisini kazanmayı başardı. İlk bölümü ile yaklaşık 5 milyon izleyicinin ilgi ile takip ettiği dizi ilk haftasında sosyal medyanın da gündemine oturdu. Dizinin ilk bölümünden sonra özellikle bekaret konusuna vurgu yaptığı gerekçesi ile bir çok eleştirmen tarafından eleştirilmesi sosyal medyada Sefirin Kızı izleyicileri tarafından tepki ile karşılandı ve senaryo da ki yaşananların yıl 2019 olmasına rağmen hayatın gerçeği olduğu vurgulandı.

Bilindiği üzere Sefirin Kızı dizisinde Nare ve Sancar aşkı Akın’ın Nare’ye tecavüz etmesi adeta parçalanmıştı. Nare abim dediği Akın’dan büyük bir darbe yeyince bu acısını Sancar’a sarılarak dindirmek istemiş ancak bir darbe de Sancar’dan yemiştir. Sancar Nare ile evlenmiş ama Nare’nin ilk gecelerinde kız olmadığını görünce çılgına dönmüş ve evliliği bitirmiş Nare’de ülkeyi terk etmişti.

Sefirin Kızı Çok Sevildi

Bu olay bir çok eleştirmen tarafından yıl olmuş 2019 hala bekaret konusu işleniyor şeklinde eleştirilmiş hatta bekaret mi kaldı tepkileri ile karşılanmıştı ancak izleyici bu hikayeyi çok sevdi. Bir çok eleştirmen yine çocuklu tecavüze uğramış bir kadın görünce diziyi Sen Anlat Karadeniz’e benzetmiş ve bu yönü ile eleştirmişti ancak yine izleyici eleştirmenlere cevap vermiş ve dizilerini savunmuştu. Zaten bir diziyi önce izleyicisi sahipleniyor ve eleştirilere cevap veriyorsa reytinglere bakmanıza gerek yok o dizi tutmuştur; şimdilik tutmadıysa bile bir kaç bölüm içinde tutacaktır; çünkü diziyi izleyici sahiplenirse o diziyi kimse bitiremez. Görünen o ki Star Tv izleyicisi Sefirin Kızı dizisini sahiplenmiş. Eleştirmenler ise bu iki diziyi bir birine benzetirken iki dizinin senaristinin de Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Nehir Erdem olmasından kaynaklanmaktadır. Bir de bir dizi Karadeniz olurken bir dizi de Ege dizisi olmuştur. İki dizinin benzeyen yerleri olsa da farklı yönleri de çoktur.

Bir çok kadının korkulu rüyasıdır ilk gece kanama olup olmayacağı. Daha önce hiç bir ilişkisi olmamış kızlar bile ilk gecede ki kan meselesinden korkarlar çünkü ya kanamazsa derler. Bu hala Türkiye’de çok önemli bir meseledir Türkiye’de erkekler arabanın bile ilk sahibi olmak isterken kadına karşı bu bakış uzun yıllar geçse bile değişmeyecektir. Kaldı ki Nare tecavüze uğramış ve hata yapmamıştır.Sefirin Kızı final

Ege Dizisi Gibi Değil

Sefirin Kızı dizisi tam Türk kadının seveceği bir senaryoya sahip bu tür diziler zaten tutacağı garanti olan diziler bir de dizi Ege’de çekilince zaten kaskolu bir proje olmuş ancak daha önce çok daha iyi Ege dizileri yapılmıştı. Sefirin Kızı tam da bir ege dizisi gibi olmamış zira ne Nare halktan biri de Sefir halkın içinden beri. Sancar çok çalışmış zengin olmuş tamam ama izleyiciye bu gösterilmeyince izleyici tam da Sancar’ı sahiplenemedi.

Yanlış Zamanda Başladı

Sefirin Kızı dizisi 3. bölümü ile 30 aralıkta ekranlara gelecek sonrasında iki hafta ara verecek. Keşke dizi kasım ayında başlasaydı yada ocak ayının ikinci haftasından sonra başlasaydı bu iki haftalık ara yeni başlayan diziler için hiç iyi olmaz.

Sefirin Kızı Ne Zaman Final Yapacak?

Sefirin Kızı dizisinin 8 – 10 bölüm garanti yayın sözleşmesi var Star Tv ile. Bu sözleşme de her ne olursa olsun Sefirin Kızı dizisi şubat ayının sonuna kadar ekranlarda kalacak demek.  Engin Akyürek ve Neslihan Atagül gibi iki yıldızı Muğla’da dizi çekmeye ikna etmek kolay iş değil. Tabi ki bu iki oyuncu çok yüksek bölüm başı ücretler alıyor ancak yine de Sefirin Kızı yüksek bütçeli bir dizi değil. Bu da dizinin 5 reytingler ile çok da sağlam şekilde bir kaç sezon devam edebileceği anlamına geliyor. Pazartesi akşamı Star TV Çukur, Zalim İstanbul , Yasak Elma ve MasterChef Türkiye gibi rakiplerin karşısında 5 reyting alabilmek gerçekten zor iş. Sefirin Kızı kaç bölüm yayınlanacak

Bence Sefirin Kızı  dizisi hem Zalim İstanbul’u hemde Yasak Elma’yı geçerek Çukur’un arkasında ikinci sırada yer alabilecek kadar iyi bir dizi. Tabi ilk bölümde ki etkili senaryo böyle etkili şekilde devam ederse. Sefirin Kızı senaristleri Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Nehir Erdem’i zaten biz tanıyoruz Sen Anlat Karadeniz’in ilk sezonunda öyle güzel iş çıkarmışlardı ki  Diriliş Ertuğrul’u bile kaç hafta geçmişlerdi ama 2. sezon bu iki senarist ayrılınca dizinin adeta tadı tuzu kalmamıştı. Bu nedenle ben Sefirin Kızı dizisinin ilk bölümün çok sevileceğine ve harika bir senaryo ortaya çıkacağına kefilim.

Sefirin Kızı Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Sefirin Kızı dizisi için ilk etapta 8 10 bölümlük bir anlaşma yapılsa da ocak ayı bitmeden bence Star TV Sefirin Kızı dizisinin başarısını taçlandıracak ve diziye 2019 mayıs ayına kadar yeni bir sözleşme önerecektir. Bu durumda bence Sefirin Kızı dizisi 1 sezon kesin devam edecektir ikinci sezon için şimdiden konuşmak erken.

Sefirin Kızı 2. Bölüm Fragmanı

Sefirin Kızı Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (11 Yorum)

  1. Ben sefirin kızı dizisini çok beğendim benim şöyle bir düşüncem var menekşe hamile olmasaydı nare ile Sancar evlenip bu en iyi dizi bitecek zannettim ama menekşe sorunu çıktı hala dizi devam ediyor dizinin pazartesi günü yayınlanmasını çok istiyordum ama yayınlanmayacak ve buna çok canım sıkıldı işte hep bu koronavirüs belasından ama size güveniyorum siz çünkü çok iyi oyuncularsınız sizler bizlere güzel bir dizi izletiyorsunuzbence hala devam edin

  2. Bence nare yi Gediz hak ediyo hem ondan vazgeçme hem de bundan vazgeçme işler öyle yürümüyo sancar efendi ben nare nin yerinde olsam Gediz le evlenirim

    • Ben sefirin kızı dizisini çok beğendim bence sizler öyle devam edinki biz diziyi izleyelim ve o sizin dünyalar harikası diziniz bitmesin ne dersiniz kara sevda dizisinde oynayan oyuncumuz