İkimizin Yerine 481. Bölüm Özeti 1 Ocak Manu Krizi Büyüyor

İkimizin Yerine dizisinde Manu sorunu devam ediyor. Manu babasına haksızlık yapıldığını düşünüyordur. Kamli Puşkar’ın sürekli oyun oynamak istemesine sinirleniyor. Puşkar ağlayarak giderken annesi onu görüyor ve Kamli’nin yanına geliyor. Puşkar sadece oyun oynamak istiyor, seninle çok mutlu diyor. Bir kadın olarak senin yaptıüın fedakarlığın farkındayım benim de bir kızım olsa Puşkar gibi birisiyle evlendirmek istemezdim ama sen… Kadın olmaktan nefret etmemelisin diyerek ondan af diliyor. İkimizin Yerine 1 Ocak Özeti başlıyor.

Manu çocukken Ganga’nın söylediği ninniyi hatırlar ve Ganga’nın odasına gider. Ganga ve Jagdiş uyuyordur. Ganga yönünü çevirince Manu panik olur ve odasına doğru gider. Ganga gürültüden uyanmış ve Manu’nun geldiğini anlamıştır. Onun odasına gider ve çocukken söylediği ninniyi söyler. Manu rahatlamıştır. Ardından Ganga’ya sarılır. Anne- Oğul ağlarken Manu Ratan’ın kucağında son nefesini verdiğini hatırlar ve Ganga’yı itekler. Ondan nefret ettiğini söyler.

Akira ve Harki Kundan’ın nasibini Nimboli’nin mahvettiğini düşünüyorlar. Akira Nimboli’yi uzaklaştırmaları gerektiğini söyler. Nimboli Disa’dan aldığı bıçağı Kundan kendine iyi davrandığı için geri verir. Kendisine verdiği defter ve kalemi gösterir. Disa Kundan’ın çok fazla değişmeyeceğini söyler ve bıçağı saklayarak doğru zamanda kullanmasını ister.1 2019 12 22T154425.539

Nimboli Akira’nın telefonunu masanın üzerinde görünce Dİsa’dan Kamli’yi aramasını istiyor. Dİsa numaraları nasıl çevireceğini bilmediğini söyler. Nimboli ona tarif ederken Kamli’yi aramayı başarırlar. İlk olarak Nimboli konuşur. İkili konuşamadan bir müddet ağlar. Nimboli Kundan’ın düğünü için gelmesini ister. Kamli telefonu Disa’ya vermesini ister. Disa Kundan’dan bahsederken Akira telefonum nerde diye bağırıyordur. Akira Nimboli’den şüphelenir ve Onun odaya kilitlenmesini ister. Dİsa gelin adayı evden ayrılıncaya kadar benim odamda kalacak ve hiç çıkmayacak diye söz verir. Akira kabul ediyor.

Manu ve Poja bir araya gelirler. Poja Ganga’nın bir daha buluşma sözünü hatırlatır. Manu sinirlenir ve bana söylemeliydin der. Ratan’ı aklından çıkaramadığını söylerken Poja’yı sevdiğini söyleyerek ona sarılır. Poja karşısında Jagdiş’i görüp endişelenir. Jagdiş Manu’dan arabaya binmesini ister. Manu sinirle arabaya oturur. Puşkar için bisiklet alınmıştır. Babası sana öğreteceğim derken Puşkar bana eşim öğretecek der. Babası Kamli’den evet demesini ister. Ayrıca bisiklet öğretirken Puşkar’a bir şey olursa Kamli’nin sorumlu olacağını söyler. Kamli gerilirken annesi olayı yumuşatır. 2 2019 12 22T154428.187

Kundan için yeni bir görücü gelir. Nimboli onları görmek ister nacak Disa odadan çıkamayacağını belirtir. Kundan kızı onaylarken Akira kızın ailesinden çeyiz parası ister. Jagdiş Manu’yu eve getirir ve Poja ile sarıldıklarını söyler. Ganga Poja’yı suçlarken Jagdiş Manu ders çalışması gerekirken başka işler yapıyor der. Anandi Manu’yu dinlemek ister. Manu Jagdiş’in öğüt verecek konumda olamayacağını söyler ve geçmişini hatırlatır. O anda Ganga’dan tokat yer. Manu burdan gideceğini ve kim engel olacaksa karşısına çıkmasını ister ve odasına gider.

Kundan için gelen aile her şeyi kabul ettiğini söyleyince Akira  çok sevinir. Aile kundiliyi beklemeyeceklerini ve 2-3 gün içinde düğünün gerçekleşmesini istiyorlar. Ganga Sarita’nın evine gelir ve Poja’nın Manu’ya sarıldığını ve oturduğunu söyler. Onları Shiv Niketan’dan  atmakla tehdit ediyor. Sarita Poja’yı bilgilendireceğini söyler. Sarita daha sonra Poja’ya gider ve onu tokatlar. Anandi gelir ve onları anlamamız gerekir diye yumuşak konuşur. Ganga kaba konuşsa da bu onların iyiliği içindi diyerek onların enerjilerini çalışmaya vermelerini ister. 3 2019 12 22T154426.477

Dadisa Jagdiş’den bir şey yapmasını isterken Ganga gelir ve en doğrusu Manu’nun Mumbai’ye gönderilmesi der. Orada derslerine konsantre olacak ve Poja’yı unutacak diye konuşur. Anandi bunun doğru olmayacağını, Manu’nun aileden uzak daha kötü olacağını söyler. En iyisi Ganga’nın yanında kalması der. Dadisa ve Jagdiş onu destekler. İkimizin Yerine 1 Ocak Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 481. Bölüm Fragmanı