Ercan Kesal Çukur’dan Neden Ayrıldı? İşte Şok Detaylar (İdris Koçovalı Ölüyor)

2 sezon ve 67 bölüm Çukur dizisini yakından takip eden izleyiciler Çukur’da her an her şeyin olabileceğini artık iyi biliyor; bu nedenle de ne ölene ne de doğana inanıyorlar. Bir çok izleyici Çukur dizisinin 2. sezon finalini izlerken ne Yamaç’ın ne de İdris’in ölmeyeceğinden emindi. Zira dizilerde genelde ayrılıklar sezon finallerinde olurdu. Sezon finalinde ayrılık yoksa yeni sezonda ayrılık olmaz diye tahmin edildi ama Çukur dizisinin yeni sezon çekimleri başladığında şok gerçek ortaya çıktı.

Çukur dizisinin 3. sezon çekimlerinde ne yazık ki Ercan Kesal yok. Bu durumda Çukur dizisinde artık Yamaç için baba katili oldu diyebiliriz; zira hatırlanacağı üzere sezon finalinde Yücel Yamaç’ın elinden ve ölmekten Akın Koçovalı ile anlaşarak kurtulmuş ve hem Yamaç’a hemde tüm Koçovalılara unutamyacağı bir ders vermek için hain bir plan yapmıştı.

Koçovalıların kadınlarını kaçıran Yücel Koçovalı erkeklerine de bir mektup göndermiş ve hem Yamaç’ı hemde babası İdris’i hain bir pusuya düşürmüştü. Labirente giren İdris ve Yamaç kadınlarının kurtulması için ikisinden birisinin ölmesi gerektiğini öğrendi; artık çok geçti; Koçovalı kadınlarının yaşaması için ya İdris evlat katili olacak yada Yamaç baba katili olacaktı ve sonunda bir el silah sesi duyulmuştu. dris Koçovalı Ölüyor

İşte Çukur dizisinde yeni sezon işte bu sahneden başlayacak ve ne yazık ki Yamaç ailesini korumak için babasını öldürmek zorunda kalacak. Zaten sevdiği kadını kaybeden Yamaç bir de böyle bir travma yaşayınca yeni sezona psikolojik sorunlar ile başlayacak.Ercan Kesal Çukurdan ayrıldı

Çukur dizisinin yeni sezonunda İdris’in yerine geçmek için gözünü karartmış Akın Koçovalı başına büyük bir bela alırken mahalleye bir de Baykal’ın kızı Efsuın’un gelmesi ile Çukur dizisinde işler daha da karışacak.Ercan Kesal Çukurdan Neden Ayrıldı

Ercan Kesal Çukur’dan Neden Ayrıldı?

Çukur dizisinde Ercan Kesal’ın ayrılık kararı tamamen Çukur dizisi senaristi Gökhan Horzum’a ait bir karar değil; yani Çukur dizisinde yaşanan bu ayrılığı sadece senaryo gereği diyerek geçiştirmek doğru olmaz. Çukur dizisinin yeni sezon senaryosuna bakıldığında İdris’in iki oğlu Akın ve Yamaç arasında ki savaşı kabul etmeyeceği aşikar; ancak Çukur’un yeni sezona Akın Koçovalı ve Yamaç Koçovalı savaşı ile başlayacak. Çukur dizisi senaristleri dizinin 3. sezonunu Ercan Kesal’ın ayrılık kararı üzerine kurguladı ve İdris’i senaryoda sildiler. Peki neden Ercan Kesal Çuıkur’dan ayrılmak istedi.

Ercan Kesal Çok Yorulduğunu Açıkladı

Çukur dizisinde 2 sezon İdris Koçovalı karakteri ile gönüllere taht kuran usta oyuncu ve yazar Ercan Kesal artık 60 yaşında. 60 yaşında bir adam için dizi oyunculuğu için  kamera karşısına geçmek yıpratıcı, yorucu ve tüketici bir iş. Ercan Kesal sadece oyuncu değil aynı zamanda da çok iyi bir yazar. Ercan Kesal da artık setlerde ömrünü tüketmek istemiyor daha çok yazmak ve film çekmek istiyor.

Ercan Kesal Urla’ya Yerleşeceğini Açıkladı

Ercan Kesal 26 kasım 2o18 de verdiği bir gazete röportajında artık Çukur benim son dizim dedi ve asla başka bir dizi de oynamayacağını belirtti. Ercan Kesal artık İstanbul’u çekemediğini İstanbul’da yaşamanın çok zahmetli bir iş olduğunu ömrünü uzatmak için İzmir’in şirin ilçesi Urla’ya kalıcı olarak yerleşeceğini açıkladı.

Ercan Kesal Çukur’a Geri Dönecek mi? İdris Koçvalı Yaşıyor mu? Geri Gelecek mi?

Artık 40 yıldır sanat camiası içinde yer alan Ercan Kesal’ın da emekliliği hak ettiği aşikar. Bu nedenle de Çukur dizisinden ayrılığını çok görmemek lazım.

Ercan Kesal Çukur’a geri dönmesi gibi bir durum söz konusu değil; artık Ercan Kesal’ın Çukur’la bir sözleşmesi yok; ama burası Çukur dizisi her an her şey olabilir ona da bir şey diyemeyiz. Belki  de Ercan Kesal 1 sezon dinlenir sonra sıkılır ve ayrılmak istediği gibi geri dönmeyi de talep edebilir; ama Ay Yapım böyle bir teklif gelirse ne cevap verir bilemeyiz.

Çukur 3. Sezon Tanıtım Fragmanı

Ercan Kesal Çukur’dan Neden Ayrıldı? İşte Şok Detaylar (İdris Koçovalı Ölüyor) (1 Yorum)

  1. idris koçovalı yaşını bahane ederek diziden ayrılma mazereti olarak yaşını bahane etmesini şımarıklık olarak görüyorum. zaten dizi 2 sene önce başladı. 2 sene önce çok mu gençti? bilmeyende dizi 20 senedir devam ediyor ercan kesal da 60 değil 90 yaşında zannedecek.