Eşkıya Behzat Kimdir? (Façalı Behsat) Emir Benderlioğlu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi oyuncu kadrosunda iki yeni isim dahil oldu; ikisi de dizinin kötü tarafında. Türkiye’nin en büyük hırsızlık çetesi olan Façalı ailesinin iki dayısından biri olan Behzat Haşmet’in kardeşidir. Şuanda hapishanededir.

Eşkıya Façalı Kimdir?

Haşmet ve Behzat’ın ise konuşmadıkları bir abileri daha vardır. Eşkıya dizisinde İlyas’ın şişlenmesi sonrası Façalı ailesi ile  ÇAkırbeyli aileleri arasında büyük bir savaş başlayacaktır. Aslında bu büyük savaş Façalı ailesinin ülke içinde çaldığı malları Sultan ve ekibi üzerinden yurt dışına gönderirken Çakırbeyli’lerin Sultan’ı öldürmesi ile başlar. Sultan olmayınca artık Façalı’lar malları çalar ama yurt dışına gönderemez.

Behzat karakteri Façalı’ların iki reisinden biridir. Façalı Behzat Façalı Haşmet’in kardeşidir. Haşmet işleri dışardan yönetirken Behzat şuanda tutukludur. Ceza evinde kendine göre bir düzen kuran Behzat İlyas’ın işini içeride bitirmek ister; ancak Çakırbeyli ailesi ve Çakırbeyli ailesini sevenler İlyas’ı içierde Haşmet’in köpekleri karşısında yalnız bırakmayacaktır.

Behzat İlyas’ı şişletmeti başarsa da onu öldürmeyi başaramayacaktır. Eğer Behzat karakteri hapisten çıkmayacaksa Emir Benderlioğlu’nun hayat verdiği Behzat karakteri için çok da önemli bir rol diyemeyiz.

Eşkıya dizisinde yeni gelen ve diziden ayrılan tüm oyuncular listesi için tıklayınız Yeni Gelen OyuncularEşkıya behzat

Peki Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Behzat Façalı  karakterine hayat veren Emir Benderlioğlu Kimdir?

Emir Benderlioğlu Kimdir?

Emir Benderlioğlu 1979 yılunda Ankara’da dünyaya gelen Emir Benderlioğlu başarılı bir dizi ve sinema oyuncusudur. 2004 yılından itibaren etkin olan Emir Benderlioğlu Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Emir Benderlioğlu özellikle Dağ 2 ve Börü serileri ile çok beğeni topladı. Kötü karakater olarak ise Arka Sokaklar’da Sezgin karakterine hayat verdi ve çok beğenildi. Sın dönemde ise 4N1K İlk Aşk dizisinde Tekin karakterine hayat verdi.

Etiketler