Eşkıya Doğan Baba Kim? Bilinmeyen Sırları Neler?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Boran karakteri ile Mustafa Üstündağ’ın ayrılmasından sonra Hızır Reis’in yakın dostu olması için diziye Ali Sürmeli dahil edilmiştir. Ali Sürmeli Eşkıya dizisinde Doğan Baba karakter ile yer alacaktır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Doğan Baba Kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Doğan baba kimsesizlerin babasıdır. Yıllar önce Kimsesiz Yaşar’a kimsesizleri devretmiş bir nebze olsun kenara çekilmiştir ama Yaşar’ın bir kadın sevdasına kendisi için olacak binlerce kimsesizi bırakıp gitmesi ile tekrar kimsesizlerin Doğan babası olmaya karar vermiştir. Yıllardır bu işin içinde olduğu için de İstanbul’da tanımadığı aile yoktur.

Doğan baba aslında Hızır’ı ismen tanısa da abisi Yusuf’un dostudur. Çakırbeyli ailesini seven Doğan baba Alpaslan’ı babas Yusuf’tan bir emanet olarak Hızır’dan ister ama Hızır Alpaslan’ı vermez. Hızır’ın ise Doğan babadan bir isteği vardır. Behzat’ın kardeşlerini öldürdüğü Küpeli ailesi ile aralarını bulmasını ister. Bilindiği üzere Rıdvan Kepeli ile Bicolar iş birliği yapmıştı. Behzat ile İlyas Bicoları öldürürken Rıdvan Küpeli’yi de öldürmüştür. Küpeliler ise Behzat’tan intikam almak ister. Hızır Doğan babadan Küpeliler ile arasını bulmasını ister.

Doğan baba ise yanına çağırdığı Küpeli Cevat’ın önce korumalarını öldürürken sonra da cebinde ki mermileri Cevat Kepeli’ye yedirir. Eşkıya Doğan Baba kimdir

Eşkıya Doğan Babanın Amacı ne ?

Doğan baba kendisi için kimseden bir şey istemez. Her zaman kimsesizleri için bir şey ister. Çok parada pulda gözü yoktur; zaten Karun kadar güçlü ve zengindir. Çevresinde de bir emri ile ölecek on binlerce kimsesizi vardır. Doğan baba adam olanları sever. Çakırbeyli ailesine de yıllar önceden bir minnet borcu vardır. Bilindiği üzere Eşkıya dizisinde Ceylan kaçırılınca Hızır Ceylan’ı kurtarmak için Tufan’dan kendisini almasını ve Ceylan’ı bırakmasını ister. Hızır Tufan’ın eline geçer. Doğan baba da Tufan’ın elinden Hızır’ı kurtarır.

Eşkıya Doğan Baba Masaya Girecek mi?

Eşkıya dizisinde Doğan baba masaya girmeyecektir; çünkü silah tüccarı değildir ancak zor zamanlarında her zaman Hızır’a yardım edecektir. Hızır’ın Doğan babaya bir can borcu olacaktır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  dizisinde Doğan baba karakterine hayat veren Ali Sürmeli’yi tanıyalım? Ali Süremeli Kimdir?

Ali Sürmeli Kimdir?

1959 doğumlu olan Ali Sürmeli 61 yaşının içindedir. Akademik oyunculuk eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı alan Ali Sürmeli ilk olarak ekranda Deli Yürek dizisi ile dizisi ile kendini ispat etmiştir. Yeni nesil onu Kurtlar Vadisi serisinde canlandırdığı Zaza karakter ile tanır. Devlet sanatçısı olan Ali Sürmeli son olarak Çarpışma dizisinde Cansız karakteri ile yer almıştı.

Ali Sürmeli Kaç Yaşında?

Ali Sürmeli 61 yaşının içindedir. Aslen Bingöl doğumludur. Gerçekte de Zaza asıllıdır. .