Yasak Elma 30 Martta Yayınlanacak mı? 75. Bölüm var mı?

Güncelleme 25 mart 2020 Yapılan resmi açıklama bize gelen kulis bilgilerini doğruladı. Yasak Elma 30 mart akşamı yayında olmayacak. Yasak Elma dizisi 74. bölümü ile sezon finali yaptı. Yasak Elma 75. bölüm 2020 2021 yeni sezonunda eylül ayında yayında olacak. 

Yasak Elma dizisi 25 Temmuz 2020 de 75. bölüm çekimleri için sete çıkacak. Yasak Elma dizisi için yapımcı eylül ayına kadar aralıksız çekim yaparak stok bölüm depolayacak.

Yasak Elma dizisinin 75. bölümü ile 30 mart pazartesi akşamı yayında olması bekleniyor ancak işler Korono Virüsü nedeniyle adeta derin bir çıkmazın içerisinde. İki hafta yayına ara veren Med Yapımın sevilen dizisi Yasak Elma da gelen reyting sonuçları oyuncuları çok sevindirdi. 23 mart pazartesi günü yayınlanan 74. bölüm 9.79 reyting ile son dönemlerin en yüksek izlenme oranını aldı.

Yasak Elma dizisinin bu reytingleri almasının nedeni bölümün çok özel olması değildi; yine virüs nedeniyle Çukur dizisinin yayında olamamasıydı. Çukur dizisi set ekibi 24 saat usulü ile çalışarak 140 dakikalık bölümü her hafta ucu ucuna yetiştiriyordu çekimlere ara verilince Çukur süresiz şekilde ekrana ara vermiş oldu. Ay Yapım her ne kadar Çukur dizisi oyuncularına sete iki hafta ara dese de Çukur da aranın mayısı bulabileceği konuşuluyor zira sokaklarda çekilen dizi de set ekibi bazen figüranlar ile birlikte 200 kişiyi buluyor.

Yasak Elma da ise işler rakibi Çukur’a göre biraz daha iyi. Zira Yasak Elma dizisi çekimlerinde sette 40 50 kişi oluyor oyuncular ile birlikte ve genelde çekim ortamları ev ve ofis gibi mekanlar olduğu için nispeten kontrol edilebilir bir durumda; ancak Korono Virüs konusunda Avrupa’dan gelen haberler çok kötü olduğu için Türkiye’de benzer bir senaryonun yaşanacağı konuşuluyor. Özellikle ihtimaller arasında değerlendirilen genel bir sokağa çıkma yasağı işlerin berbat olması çekimlerin durması demek.Yasak Elma 30 Martta yayınlanacak mı

Yasak Elma 30 Martta Yayınlanacak mı?

Yasak Elma dizisi yapımcısı dizinin kanalı Fox Tv’ye 75. bölümü teslim etti; hatta Med Yapım stoklu çalıştığı için Yasak Elma’nın 76. bölüm çekimleri de tamamlandı; ancak stok bölüm olması demek dizinin yayınlanacağı anlamına gelmez. Fox TV Yasak Elma’nın her bir yeni bölümüne 1.000.000 TL’den fazla ücret ödüyor ancak kendisi 30 mart 2020 akşamı reklamlardan 1.000.000 TL kazanıp kazanamayacağını bilmiyor.

Türkiye de bir çok şirketin işçilerini eve gönderdiği dönemde bir çok reklam veren büyük şirkette reklamlarını geri çekmeye başladı. Kanalların reklam yayınlama politikaları açık arttırma usulüne dayanıyor. Diyelim ki pazartesi akşamı Yasak Elma’nın öncesi, arası ve sonrası gibi reklam kuşakları var. Hangi şirket o saatlerde ki reklama daha yüksek rakam teklif ederse onun reklamları yayınlanıyor. Şuanda kanallar bırakın şirketler arasında rekabet oluşturmayı reklam veren şirketi bile zor buluyor. Bu da saniye başı reklam ücretlerini düşürüyor. Fox Tv yönetimi yapacağı toplantı da 30 martta Yasak Elma’nın yeni bölüm yayınlanıp yayınlanmayacağına karar verecek. Bizim tahminlerimize göre Yasak Elma 30 martta yayında olamayacak. 

Yasak Elma 75. Bölüm var mı? Yok mu?

Yasak Elma 75. bölüm fragmanı yayınlanmadı. Bilindiği üzere bölüm biter bitmez Yasak Elma da yeni bölüm fragmanı yayınlanırdı; ancak dizinin yeni bölümünün yayınlanıp yayınlanmayacağı belli olmadığı için şuanda fragman da yayınlanmadı.

Eda Ece Yeni Bölüm Korona Bitince Dedi

Yasak Elma dizisinde Yıldız Argun karakteri ile yer alan Eda Ece sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da “Haftaya Corona son bulursa yeni bölüm var dedi. Korona Virüs de bir haftada bitmeyeceğine göre Yasak Elma 30 mart pazartesi akşamı yeni bölümü ile yayında olamayacak.

Yasak Elma 75. Bölüm var mı Yok mu