Sefirin Kızı 30 Mart var mı? Yok mu? Sefirin Kızı 15. Bölüm

Sefirin Kızı dizisi harika bir bölüm ile 23 mart pazartesi akşamı ekranlara geldi. Bilindiği üzere ülkemizde devam eden Korono Virüs salgını nedeniyle bir çok dizi setlere hatta yayına ara verdi. Sefirin Kızı dizisinin en büyük rakibi olan Ay Yapım’ın sevilen dizisi Çukur elinde stok bölüm olmadığı için ve çekimlere ara verdiği için 23 mart akşamı yayında olamamıştı. Aynı şekilde Çukur dizisi bir kez daha 30 mart akşamı yayında olamayacak. Peki Sefirin Kızı dizisinde 15. bölüm 30 mart akşamı yayında olacak mı? İşte cevabı.

Sefirin Kızı dizisi resmi instagram ve Facebook adreslerinden 30 mart akşamı yayında olacaklarına dair bir afiş yayınlandı. Sefirin Kızı dizisi sosyal medya adreslerini O3 Medya’dan arkadaşlar yönetiyorlar. Bu nedenle de Sefirin Kızı 30 mart pazartesi akşamı 15. bölümü ile yayında olacak. 

Sefirin Kızı 30 Mart var mı Yok mu

Sefirin Kızı 30 Mart var mı? Yok mu?

Sefirin Kızı dizisi seti 25 mart çarşamba günü 2 haftalık bir araya girecek. Sefirin Kızı dizisi 16. bölüm çekimleri de tamamlanarak kanala teslim edildi. Yani Star TV’nin elinde iki bölümlük stok hazır ancak Star Tv Sefirin Kızı dizisini 30 Martta yayınlamak istemiyor nedeni ise korona virüs sebebi ile bir çok firma üretime ara verdi. Bu nedenle de reklam yayınlamak ve zaten gelir olmayan şirkete bir de ek maliyet getirmek istemiyor.

Diyeceksiniz ki ama televizyonlarda reklamlar hiç eksik olmuyor; kanallar nasıl para kazanamıyor? Kanallar reklam yayınlıyor ama virüs öncesi saniye başı reklam ücretleri ile şimdiki reklam ücretleri arasında neredeyse %25 fark var. Bu düşüşün nedeni de reklam verenin az olması sebebi ile rekabetin olmaması.

Star Tv Sefirin Kızı dizisinin aldığı yüksek reytingler nedeniyle bir hafta daha yayınlanmasına karar verdi; özellikle Çukur ve Yasak Elma  yokken Sefirin Kızı dizisinin yüksek reytingler alacağını tahmin ediyor. 

Sefirin Kızı dizisi 23 mart pazartesi günü yaklaşık 11 reyting aldı ve tüm gruplarda ilk sırada yer almayı başardı; bu nedenle de O3 Medya’ya Star Tv bölüm başı 1.000.000 TL ücreti geçen hafta çıkardı. Peki Sefirin Kızı dizisinin 15. bölümüm yayınlandığı saatlerde Star TV 1.000.000 TL kazanabilecek mi? Bu sorunun cevabını tabi ki bilmiyoruz zira açık arttırma usulu ile reklamlar kabul ediliyor.

Sefirin Kızı 15. Bölüm 30 Mart’ta Yayında

Sefirin Kızı dizisinin 15. bölümünün 30 mart akşamı yayınlanıp yayınlanmayacağı belli oldu. Sefirin Kızı 30 martta yayında olacak. Sefirin Kızı dizisinin 15. bölüm fragmanı daha yayınlanmadı. Normalde Sefirin Kızı dizisi biter bitmez bir fragman cuma günü de ikinci fragman çıkıyordu.

Star Tv yetkilileri yaptıkları toplantı ile Sefirin Kızı dizisinden para kazanıp kazanamadıklarına bakmadan dizinin daha çok izleyici çekmesi için Sefirin Kızı dizisinin yeni bölümünün 30 martta yayınlanmasına karar verdi.

Bize gelen kulis bilgilerine göre Star TV bir hafta daha Sefirin Kızını yayınlayabilir zira reytingler de sıralama da beklenenden iyi geldi.

Sefirin Kızı 15. Bölüm Fragmanı