Fikret Kuşkan Zalim İstanbul’dan Neden Ayrıldı? İşte Cevabı

Fikret Kuşkan sosyal medyadan bir açıklama yaparak Zalim İstanbul dizisinden ayrıldığını açıkladı. Fikret Kuşkan Zalim İstanbul dizisinde 36 bölüm Agah Karaçay karakteri ile bir efsane olmayı başarmıştı. Fikret Kuşkan’ın 1 haziranda başlayacak Zalim İstanbul dizisi setinde de de olmayacak.

Zalim İstanbul dizsii 37. bölümü ile 8 haziran 2020 pazartesi günü yayında olacak, ancak Fikret Kuşkan Zalim İstanbul’un 37. bölümünde yer almayacak. Zalim İstanbul’un 37. bölümünde Fikret Kuşkan’ın hayat verdiği Agah karakteri ölü olarak bulunacak ve Agah Karaçay’ın yüzü gösterilmeden diziye veda ettirilecek. 

Zalim İstanbul dizisi seti 37 38 ve 39. bölüm çekimlerinden sonra tamamlanarak dağıtılacak. Böylece Avşar Film sözleşmesinde yer alan 39 bölümü tamamlayarak Zalim İstanbul dizisini final yaparak bitirmiş olacak. Hatırlanacağı üzere Zalim İstanbul dizisi Korona Virüs pandemisi nedeniyle 23 martta son kez sete çıkmış ve 37. bölüm çekimleri sırasında sete ara verilmişti. Zalim İstanbul yapımcısı Avşar Film her ne kadar oyunculara 3 bölüm daha çekelim bu işi bitirelim biraz sabredin dese de başta Fikret Kuşkan olmak üzere oyuncular sete ara vermek istemiş ve oyuncuların sağlığı düşünülerek sete ara verilmişti.

Fikret Kuşkan Zalim İstanbul’dan Neden Ayrıldı?

Fikret Kuşkan’ın Zalim İstanbul’dan neden ayrıldığı da açıklandı. Fikret Kuşkan kronik hastalıklarını bahane ederek Avşar Film’den sete çıkmamak için izin istedi. Fikret Kuşkan’ın medya tarafından bilinen tek hastalığı boğazında ki nodüller.

Fikret Kuşkan Zalim İstanbul ayrılık açıklaması

Fikret Kuşkan ses kısıklığı sebebi ile gittiği hastanede 2010 yılında ses telleri ameliyatı olmuş yapılan testlerde de Fikret Kuşkan’dan alınan parçada kanser olmadığı ortaya çıkmıştı. Bilindiği üzere Korona Virüs özellikle şeker, kalp, tansiyon gibi kronik hastalığı olan hastalara hem daha çabuk bulaşıyor hemde ölüm oranın daha yükseliyordu. Bize gelen bilgilere göre Fikret Kuşkan’da bu hastalıklardan da biri veya bir kaçı olabilir.

Fikret Kuşkan Kefaret Dizisi ile mi Görüşüyor?

Fikret Kuşkan’ın Zalim İstanbul dizisinden ayrıldığı kesinleştikten sonra yeni diziler ile görüştüğü bilgisi medyayı sarsmıştı. En önemli iddia ise Fikret Kuşkan’ın Nurgül Yeşilçay’ın 25 Film ile çekeceği Kefaret dizisi ile görüştüğü yönündeydi; ancak bu iddia doğrulanmadı.

İşin aslı Fikret Kuşkan ciddi manada tazminat ödemeyi bile göze alarak sete çıkmak istemiyor zira Korona Virüs kabusunu yaşamak istemiyor. Bu nedenle de virüs meselesi bitmeden Fikret Kuşkan’ın başka bir dizi de yer alması gibi bir durum gerçekten söz konusu değil. Zaten Fikret Kuşkan virüsten bu kadar çekinmeseydi 36 bölüm yer aldığı bir diziden bu kadar kötü bir şekilde ayrılmak istemezdi. Milyonlarca Zalim İstanbul hayranı Fikret Kuşkan’a izledikleri diziyi mahvettiği için kin besleyecek.

Fikret Kuşkan Zalim İstanbuldan Neden Ayrılması resimleri

Diğer taraftan Fikret Kuşkan’ın evine kadar gelen avukatlar sete çıkması için protesto çekti. Tüm bunlara rağmen sete gelmeyen ve hayatını riske atmak isteyen Fikret Kuşkan böyle bir ortamda başka bir dizi ile anlaşmak istemiyor.  Virüs meselesi tamamen bitmeden veya etkisini azaltmadan Fikret Kuşkan evinden bile çıkmayacak.

Zalim İstanbul Agah Karaçay Olmadan Nasıl Devam Edecek?

Agah Karaçay’ın ölü olarak bulunması sonrası Zalim İstanbul’da set devam edecek. Agah Karaçay’ın yüzü gösterilmeden cenazesi de yapılacak. 

Fikret Kuşkan’ın yokluğunda Zalim İstanbul senaristleri  bizim duyumlarımıza göre Agah Karaçay’ın kaza yapıp öldüğü bilgisi ile yeni bir senaryo yazacak. Aslında Zalim İstanbul senaristi Sırma Yanık Zalim İstanbul dizisi için harika bir final yazmıştı ancak Agah Karaçay’ın yokluğunda bu senaryo değişmek zorunda kaldı.

Fikret Kuşkan Zalim İstanbul dizisi ile birlikte yer aldığı Şampiyon filminde ki oyunculuğu ile de büyük beğeni toplamış ve kariyerinin zirvesini 2019 da görmüştü; virüs nedeniyle böyle usta bir oyuncuyu izleyemeyecek olmak biz izleyicileri de üzdü. Fikret Kuşkan’a tekrar geçmiş olsun diyoruz ve sağlıktan daha önemli hiç bir şey olmadığını böyle bir ortamda zorunlu olmadıkça kronik hasta olan diğer vatandaşlarımızın da evde kalmasını tavsiye ediyoruz.

Fikret Kuşkan Kimdir?

Fikret Kuşkan 22 Nisan 1965’de İstanbul doğumludur ve 55 yaşının içindedir. Oyunculuğun yanına profesyonel fotoğrafçı olan Fikret Kuşkan son olarak Kızlarım İçin dizisinde hayat verdiği Yaşar karakteri ile çok sevilmiş ve tiyatro sahnelerinden dizi setlerine transfer olmuştu. Daha sonra ise Hanımın Çiftliği dizisinde hayat verdiği Orhan karakteri ile ustalığını sergileyen Fikret Kuşkan Babam ve Oğlum filmi ile de bir çok ödüle layık görülmüştü.

Yorum yaz

Fikret Kuşkan Zalim İstanbul’dan Neden Ayrıldı? İşte Cevabı (5 Yorum)

  • Valla biz aracıyız. Bize ne bilgi gelirse onu yazıyoruz. Bize sezon sonu ayrılacak demişlerdi. Sezon sonu zaten dizi bitti.

    • Fikret Kuşkanın ayrılışı ama bu sefer kesin çünkü kendisi açıklama yaptı. Kendisi riskgrubunda olduğu için doktoru da izin vermediği için kendi sağlını haklı olarak riske atmamak için diziden ayrılmış. Yerinde bir karar. Senaryo gereği kalpkrizinden gitti diye yazılır artık. Son bir kaç bölümde kalp krizi geçirmişti zaten ve krizden gidici gibi görünüyordu.

     • O adam çok bile dayandı. Hangi kalp onun öğrendiklerini kaldırabilirdiki. En son Cenkin oğlu olmadığını öğrendinde kalpten gidicek bence. Ama ben agah karakterini severdim yani diziden çıkması büyük bir eksiklik olacak bence.