Masum 83. Bölüm Özeti 13 Haziran Koki Gopi İçin Öğretmen Tuttu

Masum dizisinde Gopi tarihi geçen ilacı Mani’ye vermişti. Mani Raşi’nin verdiği işlerden dolayı kendisini kötü hissedince Gopi farkında olmadan tarihi geçen ilacı ona vermiş ve neredeyse ölmesine sebeb olacaktı. Doktor zamanında gelmeseydi Mani’yi kaybedeceklerini söylerken Ahem de bu kadar dikkatsiz olunur mu diye Gopi’yi azarlar. Masum 13 Haziran Özeti başlıyor.

Masum 83. Bölüm Özeti

Raşi bu duruma çok sevinir ve annesine anlatmak ister. Urmila ve Dawal salonda onların gelmesini bekliyor. Bir anda hepsi salona gelirler. Raşi annesine Mani’den bahseder. Urmila Gopi ve Raşi’nin okula gittiklerini ancak Gopi’nin evde iş yapmak için okula gitmediğini söyler. Bu yüzden Gopi’nin sorumluğu benim der. Koki okula gitmenin bir insanı iyi ya da kötü etmediğini söyler. Dawal şimdi gitmeliyiz der ve çıkarlar.1 2020 05 29T230340.973

Gopi Mani’nin başında beklerken Jigar yanına gelir. Gopi ağlamaya başlarken Jigar küçük bir hata için bu kadar ağlamamasını ister. Ona dünyanın en iyi kalpli insanı diye övgülerde bulunur. Doktor Mani’nin önemli bir şeyi kalmadığını söyleyince herkes rahatlar. Gopi odasına gider ve Ahem’e Mani’nin şimdi rahat uyuduğunu ve korkulacak bir şeyinin kalmadığını söyler. Ahme ona öfkeyle bakar.

Gopi odasında Ahem ve doktorun söylediklerini düşünürken cam açılır ve rüzgar Ahem’in bütün kağıtlarını uçurur. Gopi neyi nereye koyacağını düşünürken evlilik resimlerini görür. Onlara bakarken düğün davetiyesini bulur. Gopi düğün davetiyesini bile okuyamadığı için sinirlenirken Koki gelir. Gopi ondan okumasına izin vermesini ister. Ancak Koki bunu kabul etmez. Raşi Gopi’nin isteğini duyar ve annesine haber vermeye gider.2 2020 05 29T230341.678

Hetal Koki’ye gider ve Gopi’ye izin vermesini ister. Koki Raşi okumuş da ne olmuş, Gopi her şeyi ondan daha iyi yapıyor diyerek okumasına gerek olmadığını söyler. Raşi Urmi’yi arar ve Gopi’nin okumak istediğini ancak Koki’nin izin vermediğini söyler. Urmi aralarındaki bu çatlağı genişletmeleri gerektiğini söyler. Ahem Gopi’nin okumak istediğini öğrenince şaşırırken Şirag da bundan mutlu olur. Koki Gopi’nin yaşı okumasına uygun değil derken Şirag okumanın yaşının olmayacağını söyler.

Gopi okumak istemediğini söyler ve su getirmeye gider. Şirag kararı Gopi’ye bırakmaları gerektiğini belirtirken Koki düşüncelidir. Ahem odada bu günkü gazeteyi ararken Gopi yardımcı olmak ister ve ona dünün gazetesini verir. Ahem daha rakamları bile okuyamıyorsun diye ona sinirlenir. Parag ve Koki’nin evlilik yıl dönümleri için Hetal onlara aile fotoğrafı verir. Koki çok sevinir. Raşi de annesinin getirdiği hediyeyi Koki’ye verir. Koki bardak takımını görünce bozulurken Jigar Raşi’ye annem için beğendiğin hediye bu mu diye tepki gösterir.3 2020 05 29T230342.246

Koki hediyenin kötüsü olmaz diyerek Raşi’yi rahatlatırken kapı çalar. İçeri bir adam girer ve Koki ile konuştuğunu ve Gopi için derslere başlayacaklarını söyler. Herkes mutlu olurken Ahem’in yüzünde sert bir gülümseme var. Koki öğretmenin her gün eve geleceğini söyler. Gopi çok mutludur ve Koki’ye teşekkür eder. Raşi annesini bilgilendirirken Urmila evde hizmetçi gibi kalmaması için bir şeyler yapmasını ister.

Urmila Knjal’den poja için şarkı ezberlemesin ister. Kinjal ezberleyeceğini söyler ve bir CD den poja şarkısı açar. Urmila böyle olmayacağını söylerken Kinjal şarkıyı öğrenene kadar buradan dinleyeceğini belirtir. Sesi sonuna kadar açarken Urmila rahatsız olur. Urmila onu odasına gönderir. Kinjal kulağındaki pamukları çıkarır ve bunun çok eğlenceli olduğunu söyler.4 2020 05 29T230340.321

Koki Gopi öğretmenle çalışırken Raşi’den onlara çay getirmesini ister. Raşi çayı getirince Gopi öğretmene ondan bahseder. Raşi mutfağa geri döner. Gopi Raşi’nin mutfaktaki seslerinden rahatsız olur ve bir türlü derse konsantre olamaz. Öğretmen de onun sürekli tedirgin olmasından rahatsız olur ve Gopi’yi uyarır.

Gopi’nin bu kadar iyi olması ya da saf olması başına her zaman bela açacaktır. Koki gibi duayen bir kaynana olmasa Gopi çoktan kurda kuşa yem olacaktı. Ayrıca Gopi’nin inançlı olması da onu farklı bir boyuta getiriyor. Her ne kadar farklı Tanrılara inansa da dizide onun Tanrı tarafından korunduğu izlenimi veriyor. Masum 13 Haziran Özeti sona erdi.

Masum 83. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz