Hekimoğlu 2. Bölüm Özeti 24 Aralık Fragmanı (House M.D Özeti)

Hekimoğlu dizisi 2. bölümü ile 24 aralık salı akşamı izleyicisi karşısında olacak. Bu özetler Türkiye’de Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Hekimoğlu dizisinin uyarlandığı House M.D  dizisinin bölüm özetleridir. Türkiye’de yayınlanan dizi ile orijinal senaryo arasında farklı sahneler ve vakaalar kullanılabilir.

Hekimoğlu 2. Bölüm Özeti 24 Aralık Salı

Doktor Ateş Hekimoğlu genelde doktorları dava eden bir adamla karşılaşır. Adam küçük bir mikrop kapma durumu yüzünden 110 km yol gelmiş ve doktor Ateş ile görüşmek istemiştir. Bu adamın tek derdi doktorlara dava açmak ve onlardan para koparmaktır. Doktor Ateş hemen durumu fark eder ama çenesini tutamaz adama demediğini koymaz.

Diğer taraftan 4 kişilik özel bir ekibi olan Ateş Hekimoğlu poliklinik yapmak istemez ve randevulu hastalar bile gelir doktoru göremeden gider. Doktor Ateş’in 4 kişilik özel doktoırlardan oluşan tanı ekibi boş beklemektedir. Ekipte bulunan genç ve güzel olan kadın doktor boş beklemek istemez  ve Doktor Ateş Hekimoğlu imzası ile bir hastayı randevuya çağırır. Hastaya verilen randevu da kendi imzasını gören Dr Ateş kendi imzasını bir kadının attığını anlar. Vakaya bakmak istemez ama 16 yaşında ki karabasan basan bir çocuktur ve çocuğun ailesi tarafından taciz edildiğini bu yüzden karabasanlar gördüğünü söyler; ancak çocuk ve aile bu iddiaları yalanlar. Çocuk bir Amerikan Futbolu maçında darbe almıştır. Bu karabasanların ve çift görmelerin sebebinin bu sarsıntı olduğun söyler ama çocuk çarpışmadan önce de benzer şeylerin olduğunu söyler.

Tam Hekimoğlu çocuğa bakmak istemez ama şans eseri çocuğun bacağında ki istemsiz kasılmaları görür ve onu yatırmalarını ister.  Yapılan değerlendirmede çocuğun MS hastası olabileceğini söyler. Hemen tedaviye başlanır ama bir gün çocuk gece hastahane çatısına çıkar ve amacı intihar etmek değil Amerikan Futbolu oynamaktır. Bilinci yerinde değildir. Bu durum onun MS olmadığının göstergesidir.

Doktor Ateş çocuğun genetik bir hastalığa sahip olduğHekimoğlu 2. Bölüm resimleriunu iddia eder. Aileye test yapılır öyküleri alınır ama genetik hiç bir hastalık bulunamaz. Aşıları da sorar Doktor Ateş ama anne hem kendisinin hemde çocuğun kızamık ve diğer aşılarının zamanında gerçekleştiğini söyler.

House M.D 24 Aralık Özeti Devam Ediyor

Hiç bir bilgi bulunamaz ama Doktor Ateş çocuğun ailesinin gerçek ailesi olmadığını iddia eder. Diğer ekip üyeleri bahse girmek ister. Bahse girerler ve ailenin kahve bardakları üzerinden DNA testi yapılır ve anne be babasının öz anne babası olmadığı ortaya çıkar.

Hastahaneye yöneticisi bu testi yasa dışı yaptığı için çok kızar ama aile sonunda evlatlarının 6 aylıkken evlatlık alındığını söyler. Tanı konulmuştur. Çocuk kızamık virüsü yüzünden bu haldedir. Virüs şekil değiştirmiş ve 16 yıl beyninde beklemiştir. house md 2. bölüm özeti resimleri

Sonunda beynine gözünden girerler ve biopsi yaparlar. Biopsi sonrası değişen virüs tespit edilir ve virüse özel bir antibiyotik vererek kızamık virüsünü  yok ederler çocuk iyileşir ve tekrar maça çıkar.

Hekimoğlu 24 Aralık Fragmanı 2. Bölüm