Hekimoğlu Neden Yok? Neden Yayınlanmıyor? 10 Kasım

Karga Seven Pictures’un yapımcılığında ekranlara gelen Hekimoğlu dizisine pandemi arası veriliyor. Bilindiği üzere 7 nisan 2020 de pandemi nedeniyle erken sezon finali yapan dizi yeni sezona 1 eylül 2020 de başlamış ve 3 kasıma kadar çekimler devam etmişti; ancak yapımcı Karga Seven Pictures Hekimoğlu dizisine korona virüs tedbirleri kapsamında sette çalışma saatlerini kısaltmaya gitti ve planlamalara göre bundan sonra Hekimoğlu dizisinde 2 haftada bir bölüm çekilecek.

Hekimoğlu dizisinde Ateş Hekimoğlu’na hayat veren Timuçin Esen Korona Virüs’e yakalandı. 5 Kasım da test sonucu pozitif çıkan Timuçin Esen 10 günlük karantinaya alındı. Hekimoğlu dizisinin çekimleri yeni bir korona virüs vakasına karşı seyreltilmiş şekilde devam ediyor; Timuçin Esen’in sahneleri ise Timuçin Esen’in sağlık durumuna göre planlanacak. 

Türkiye de yeniden kış şartlarının hayatımıza girmesi ile Covid 19 vaka sayılarında da ciddi artış olmuş bu durum hem oyuncularda hem de set ekibinde panik havasının ortaya çıkmasına neden olmuştu. Kamu kurumları nasıl esnek mesaiye geçtiyse Hekimoğlu dizi setinde de kısmi bir esnek mesai şartları getirildi. Daha önce 12 16 saat süren set artık 6 8 saat ile sınırlı tutulacak. Kısa süreli çalışma ile de artık Hekimoğlu dizisinde her hafta bir bölüm çekilemeyecek.

Hekimoğlu setinde çok yoğun virüs tedbirleri alınıyor; kalabalık sahnelerin yerine daha az sayıda oyununun yer aldığı sahneler çekilirken bir çok figüran ile de yollar ayrıldı. Hekimoğlu yapımcısı Karga Seven Pictures Oyuncular Sendikasının oyuncular ve set çalışanları için alınması istenen bir çok tedbir alındı; bu kadar tedbir ile işler hızlı yüremediği için de her hafta Hekimoğlu dizisinde bir bölüm çekilemiyor.

Hekimoğlu 10 Kasım Neden Yok?

Hekimoğlu dizisi 10 kasımda 25. bölümü ile ekranlara gelecekti ancak çalışma saatlerinde daralmaya gidilmesi nedeniyle her hafta bir bölüm çekilemediği için Hekimoğlu dizisi 10 kasım da 25. bölümü ile ekranlara gelemeyecek.

Hekimoğlu 25. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Hekimoğlu dizisinin 25. bölümü ile 17 kasım salı sar 20:30 da ekranlarda olacak.

Hekimoğlu Dizisinin 60’dakikaya Düşürülmesi Gündemde

Hekimoğlu dizisinde bölümler 90 dakika olarak çekiliyor; eğer Hekimoğlu dizisi orijinal versiyonu olan House M.D gibi 60 dakika olarak çekilirse böylelikle her hafta yayınlanmış olacak ve uzatmak için orijinal seanryonun da dışına çıkılmamış olunacak. Bakalım ilerleyen haftalarda Hekimoğlu dizisinin süresi ile ilgili böyle bir değişikliğe gidilecek mi bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz