Hekimoğlu Neden Bitiyor? Neden Final Yapıyor?

Hekimoğlu dizisinin 25 mayıs 2021 de final yaparak ekranlara veda edeceği açıklandı. 2 sezondur her bölümünü ayrı bir heyecan ile bekleyen Hekimoğlu hayranları ise verilen kararın yeniden gözden geçirilmesini istiyor.

Hekimoğlu dizisi kesin olarak Kanal D’de bitecek. Gazeteci Sinan Kaloğlu’nun haberine göre Hekimoğlu dizisinin dijital de yayın hayatına devam etmesi için tüm gerekli yerler ile görüşüldü ancak Hekimoğlu dizisinin yüksek maliyeti nedeniyle hiç bir dijital platform ile anlaşma yapılamadığı belirtildi. Bu son kapının da kapanması ile Hekimoğlu dizisinin mayıs 2021 de final yapacağı kesinleşmiş oldu. 

Hekimoğlu Neden Bitiyor?

Hekimoğlu dizisi 16 mart salı akşamı ekranlara gelen 41. bölümde 3.05 reyting ile son dönemlerde alınan en düşük reytinglerden birini aldı. Aynı gün Kanal 7’nin günlük dizisi Emanet’in bile Hekimoğlu’ndan fazla reyting alması sonrası Kanal D yönetimi ile yapımcı Ojo Pictures arasında süren 3. sezon görüşmeleri de tamamlanmış oldu. Kanal D kesin olarak Hekimoğlu dizisi ile yola devam etmek istemediğini bildirdi.

Hekimoğlu Neden Final Yapıyor?

Hekimoğlu dizisi her hafta farklı bir hastalığı izleyicisi karşısına çıkarıyor. Genel olarak da her bölümün sonunda imkansız gibi görünen vakalar Hekimoğlu’nun dikkati ve bilgisi sayesinde son anda çözülüyor. Hekimoğlu izleyicisi ilk haftalarda bu mucize kurtuluşlara vaay dese de 2 sezondur süren Hekimoğlu dizisi artık izleyiciye farklı gelmemeye başladı. Bu da Hekimoğlu dizisinin düşen reytinglerini açıklıyor.

Salı akşamları ilk sezonunda iyi reytingler alan Hekimoğlu dizisi 2. sezonda özellikle Trt 1’in Masumlar Apartmanı dizisinin aldığı yüksek reytingler ile büyük bir reyting düşüşü yaşamıştı. İki dizi farklı kategorilerde olsa da Masumlar Apartmanında psikolojik bir hatalığın aşkla birleşmesi olunca Hekimoğlu izleyicinin büyük bir kısmını Masumlar Apartmanına kaptırdı.

Hekimoğlu Ne Zaman Final Yapacak?

Hekimoğlu’nun ne zaman final yapacağı belli oldu. Hekimoğlu dizisi 51. bölümü ile 25 mayıs 2021 salı akşamı final yaparak ekranlara veda edecek.

2020 2021 sezonu genel olarak mayıs ayı ortasında kapanacak zira korona virüs nedeniyle Ramazan Bayram tatilinin 9 günü çıkma ihtimali yapımcıların da en az 1 veya iki hafta ara dizilerine ara vermesi anlamına geliyor. Bu nedenle diziler final için haziran ayını beklemeyecek.

Yorum yaz

Hekimoğlu Neden Bitiyor? Neden Final Yapıyor? (2 Yorum)

  1. Bizim dizi kalitemizin üstunde, üstün kalitede bir diziydi. Her güzel sey gibi kisa sürdü….Cok üzgünüz