Hekimoğlu 6. Bölüm Özeti (House M.D 6. Bölüm Özeti)

Hekimoğlu dizisinin 21 ocak 2020 salı akşamı ekranlara gelecek 6. bölüm şizofren bir kadın ve oğlunun özürlü yardımı almak için sigorta kurumuna başvurmalarıyla başlar. Kadın belgeleri doldurduğu sırada aniden fenalaşır , solunumu kesilir ve Dr. Ateş’in çalıştığı hastaneye kaldırılır. Kadına başından savma bilgilerle tanı koyan ve bunu oğluna anlatan doktoru bir anda susturur Dr. Ateş ve vakayı almak ister. Bunun sebebi diğer doktorun koymuş olduğu ‘’Derin ven trombozu’’ tanısı için kadının henüz 38 yaşında olması ve bu tanı için fazla genç olduğunu düşünmesidir. O sırada kadının yoğun bir şekilde kan kustuğunu görüp derhal kolları sıvar.Hekimoğlu 21 ocak resimleri

Hekimoğlu 6. Bölüm Özeti

Ekibini toplayan Dr. Ateş  hastalığı araştırmaya başlar, gelen tahlil sonuçlarına göre kadının vücudunda ileri derece k vitamini eksikliği izlenimi uyanır. Bu arada ekibindeki diğer doktorlardan hastalığa dair farklı teoriler gelmektedir. Dr. Ateş kadının evinin aranmasını ister bunun sebebi şizofren olan bu kadının gizli olarak kullanabileceği ilaçları tam olarak saptama isteğidir.

Evi arayan Dr. Eric riskli ilaçların kutusunun dahi açılmadığını görür. Ardından buzdolabına bakan doktor onlarca paket hamburger görmüştür. Şizofren kadın sabah öğlen ve akşam olmak üzere sadece hamburger ile beslenmektedir. Bu da Dr. Ateş’in teorisi doğrulayacaktır çünkü hamburger içinde hiç k vitamini yoktur. Dr. Ateş kadına k vitamini takviye edilirse 2 güne taburcu olacağını düşünür ve tedaviye başlar. Fakat tedavi sonuç vermeyince kadına ultrason yapılır ve karaciğerinde çok büyük bir tümör görür, bir şey yapılmazsa 60 gün içinde ölecektir.Hekimoğlu 6. Bölüm resimleri

Hekimoğlu 21 Ocak Özeti

Organ nakli yapmanın çok maliyetli olacağından tümörü cerrahi ile aldırmayı düşünen Dr. Ateş tümörün boyutunun 5.8 cm olduğunu ve bunun cerrahi esaslarına göre alınamayacağını fark eder. Esaslara göre üst sınır 4.6 santimdir ve Dr. Ateş etenol adlı ilacın kısa süreli de olsa tümörün boyutunu küçülteceğinin bilincindedir. Tümöre direkt etenol uygulayıp boyutu tam olarak 4.6 santim büyüklüğüne gelmesini sağlayan Dr. Ateş bunu cerraha bildirir. Tabii tümör küçültmenin riskleri olduğundan dolayı yasaklandığından ve bunu gizlice yaptığından haber olmayan cerrah durumu kanıksayamaz ve doğrudan ameliyata alarak tümörü başarılı bir şekilde alır.

Dr. Ateş her ne kadar riskli ve yasak da olsa başka bir alternatif kalmadığından bunu göze alarak büyük bir başarıya ulaşır ve kadının taburcu olmasını sağlar.