Kuruluş Osman Dündar Bey Nasıl Öldü? Dündar Bey Ne Zaman Ölecek?

Kuruluş Osman dizisi bir çok tarihçi ve senaristin ortak çalışması ile ortaya çıkan tarihi bir dizi. Tarihi bir dizi demekten kaçınıyorum. Sebebi ise Kuruluş Osman  dizisinde bir çok tarihi gerçek yanlış şekilde yani izleyicinin gözüne hoş gelsin diye reyting kaygısı ile çarpıtılıyor, ancak her ne kadar yanlışlar ve çarpıtmalar çok olsa da Kuruluş Osman  dizisi bir tarihi dizi ve bilinen gerçekleri de ekranlara getirecek.

Osman bey denilince akıllara çok önemli isimler geliyor. Bunlardan biri Şeyh Edebali. Şeyh Edebali Osmanlı’nın kuruluşunda ki manevi güç ve danışman olarak bilinir. Bir diğer isim ise amca Dündar. Amca Dündar’ın Osman bey döneminde etkili olmasının sebebi Kuruluş Osman dizisinde gösterildiği gibi belli dönem Kayılar’a Ertuğrul bey yokken beylik yapmasından gelmiyor. O dönemde böyle bir gerçeklik yok. Dündar bey hiç bir zaman Kayılar’ın beyi olmadı; ancak Ertuğrul Beyden sonra Kayılar’a bey olamayınca Kayılar’ın yeni beyi Osman beyin kararlarını hep sorguladı.Kuruluş Osman Dündar Bey Nasıl Öldü

Kuruluş Osman Dündar Beyi Kim Öldürdü?

Hal böyle olunca kararları sürekli amcası gibi önemli bir otorite tarafından sorgulanan Osman bey dayanamadı ve rivayete göre bir ok atarak Dündar beyi yani amcasını öldürdü. Osman beye amca katili bir bey denmesinin sebebi de buradan gelmektedir.

Her ne kadar Osman bey ile amcası Dündar bey ile aralarında böyle bir tatsızlık yaşansa da ne Gündüz ne de savcı ne de Osman beyin yeğenleri, kuzenleri Osman beye karşı çıkmayacak ve Osman beye herkes destek olacak.

Kuruluş Osman Dündar Bey Ne Zaman Ölecek?

Kuruluş Osman dizisinde Dündar Beyin ölümü ile ilgili farkli rivayetler var. Bu rivayetlerden biri de bilecek tekfurunun öldürülmesi konusunda Osman bey ile Dündar beyin anlaşamaması. Germiyanoğulları ve çevrede ki Moğol baskısı yüzünden zaten bir türlü durulmayan suların bir de Bilecek tekfurunun öldürülmesi ile Kayıları daha da zor günlerin bekleyeceğini söyleyen Dündar bey tekfrun yaşamasını hatta tekfur ile iyi ilişkiler kurmak isterken Osman bey tekfurun fitne çıkardığını ve fitnenin başı olduğunu söyleyerek ölmesi gerektiğine hükmedecek ve bu hükme karşı gelen amcasını da öldürmek zorunda kalacak.

Dündar bey Osman Bey 40 yaşında iken 1298 de ölecek. Kuruluş Osman dizisinin ilk sezonu Osman beyin gençliğini 20 30 yaşlarını anlatacak. Bu durumda Kuruluş Osman dizisinin ilk sezonunda Dündar bey ölmeyecek. Muhtemeşen Dündar beyin ölmesi Kuruluş Osman’ın 2. sezonuna kalacak.

Ragıp Savaş Kuruluş Osman’dan Ne Zaman Ayrılacak?

Ragıp Savaş Kuruluş Osman’dan 2020 2021 sezonunda ayrılacak. Ragıp Savaş Kuruluş Osman dizisinin 50 bölümünden sonra gerçekleşecek.

ragıp savaş Kuruluş Osmandan Ayrılacak mı

Kuruluş Osman Dündar Bey Nasıl Öldü? Dündar Bey Ne Zaman Ölecek? (1 Yorum)

  1. ☀️Kuruluş Osman☀️Dündar Obrazı Oyunçusu Kurtlar Vadisi Pusu Obrazındada Kötü Obraz Daşıdı Obraz Kötü Olsada Başarısı İyi Oynçunu İyi Obrazlardada Görmek İsterik Kurluş Osman Dizisi Uzun Zaman Ekranda Yadaşda Kalaçağ Uğurlar🏆Kolektive Tariki Verekledikçe Kahramanlar Hep Dündar Gibi Düşmenlerle Karşılaşır Kötülük Olmasa İyiliğde Olmaz