Hizmetçiler Oyuncuları Kadrosu ve Tüm Karakterleri

Uygulayıcı yapımcılığını Fabrika Yapım’dan Öner Arslanel’in, proje tasarımını ise Ali Leskay’ın üstlendiği, Fabrika Yapım ve Avşar Film ortaklığında çekilecek olan Hizmetçiler dizisi Meksika yapımı olan Polvo de Estrallas dizisinden uyarlanacak. Ocak ayında çekimlerine başlanacak Hizmetçiler dizisininin senaristi ise son olarak Kalp Atışı ve Kiraz Mevsimi dizilerini yazan Makbule Kosif olacak

Türkiye’de de bir çok takipçisi olan dizinin komedi ve pembe dizi tarzında olduğu biliniyor. Hizmetçiler dizisinin içinde hem dram olacak hemde gizem. İşte Fabrika Yapım’ın da Hizmetçiler dizisini hazırlarken güvendiği en önemli faktör de dizinin bir çok türü içinde barındırması; ancak bu tarz dizilerin Türkiye’de genel olarak tutmadığını şimdiden sizlere söyleyebilirim.

Hizmetçiler Dizisi Konusu

Hizmetçiler dizisinde dört farklı evde hizmetçi olarak yaşayan beş hizmetlinin hikayesi anlatılacak; ancak hizmetçilerin hikayesinin ayrı olması Türkiye’de sevilen bir tarz değil. Amerikan yaşamını Türk yaşamına uyarlayacak Hizmetçiler dizisinde zengin konakların içinde yaşayan fakir insanların hayatlaırını izleyeceğiz. Bu açıdan da Hizmetçiler dizisi farklı bir tarz olacak Türk dizi sektörü için.

Hizmetçiler dizisi aslında beş hizmetli ile başlar. Hizmetlilerden biri öldürülür; o eve yeni gelen hizmetli ise öldürülen hizmetlinin akıbetini araştırır zira zengin ve nüfuslu insanlar bu cinayetin üzerine örtmüştür. Diğer taraftan bir evde anne ve kız beraber hizmetli olarak yer almaktadır. Hizmetli kız evin oğluna aşık olur ve hikaye başlar. Aslında her hizmetlinin farklı bir hayatı vardır. Bir tanesi şarkıcı olmak için hayal kurarken bir diğeri de buraya gelirken geri bıraktığı kızını İstanbul’a getirme hayalleri kuracak.

Hizmetçiler Dizi Nerede Çekiliyor?

Hizmetçiler dizisinin İStanbul’da çekileceği; dizi için bir kaç adet villa ve yalı kiralanması için çalışmalar sürüyor. Hizmetçiler dizisinde toplam 4 lüks ev kullanılacak.

Hizmetçiler Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Hizmetçiler dizisinin yayın tarihi ocak veya şubat 2020 olarak planlanıyor. O zamana kadar iyi bir kadro oluşturulması planlanıyor ancak Hizmetçiler dizisinin kadrosunda öyle çok ünlü isimler değil ha az tanınan ama yetenekli olan oyuncuların yer alacağı tahmin ediliyor.

Hizmetçiler Dizisi Yapımcısı Yönetmeni Senaristi

Hizmetçiler dizisinin yapımcısı Fabrika Yapım’ın da sahibi olan Öner Arslanel proje tasarımcısı ise Ali Leskay. Ünlü yönetmen Metin Balekoğlu Hizmetçiler dizisinin yönetmeni olacak. 

Hizmetçiler Dizisi Oyuncu Kadrosu

Hizmetçiler dizisi için şuanda anlaşmaya varılmış bir oyuncu bulunmuyor; ancak Hizmeçiler dizisinde bir çok tanınmamış belki de  ilk kez ekran karşısına çıkacak oyuncuların yer alacağı bilgisi var. Belki de siz de Hizmetçiler dizisi için Fabrika Yapım’ın açtığı seçmeye katılıp ünlü olabilirsiniz; ancak Hizmetçiler dizisi seçmesine katılabilmek için öncelikle bir cast ajansına kayıt olmanız ve o ajansın sizi beğenerek dizinin seçmeleri için yapımcı ve yönetmenin karşısına çıkarması gerekiyor.

4N1K serisinin yapımcısı olan Fabrika Yapım artık 4N1K’yı devam ettiremeyeceğini düşününce yeni bir dizi için hazırlıklara başladı. Amerika Birleşik Devletlerinde de 4 sezon ve 49 bölüm olarak yayınlanan Devious Maids dizisinin Türkiye uyarlaması olarak izleyicisi karşısına çıkacak Hizmetçiler dizisi Kanal D ekranlarında Ocak 2020’den sonra ekranlarda olacak.