Üç Kız Kardeş Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Kanal D’nin yeni dizisi Üç Kız Kardeş’in Oyuncuları belli oldu Üç Kız Kardeş Oyuncuları İclal Aydın, Reha Özcan, Özgü Kaya, Almila Ada ve Melisa Berberoğlu olacak. Yapımcılığını Barakuda Filmden Ahmet Kayimtu ve Fırat Parlak’ın üstleneceği Üç Kız Kardeş dizisinin senaryosunu ise son olarak Gülizar ve Hayat Şarkısı dizilerini yazan Mahinur Ergun’un yazacak. Çekimleri Balıkesir Ayvalık’ta yapılan Üç Kız Kardeş dizisi 22 Şubat Salı 20.00 da yayın hayatına başlayacak de Kanal D’de ekranlarında olacak.

Üç Kız Kardeş Dizisi Konusu

Üç Kız Kardeş dizisinde üç kız kardeşin içimizi ısıtacak sımsıcak hikayesi anlatılacak. Üç Kız Kardeş hikayesinde aşk, ihanet merhamet, dostluk ve kardeşlik anlatılacak. Kızların anneleri Nesrin hanım bir öğretmen babaları Sadık bey ise PTT müdürüdür.

Üç Kız Kardeş Dizisi Oyuncuları

İclal Aydın (Üç Kız Kardeş Nesrin)

1971 Nevşehir doğumlu olan İclal Aydın 50 yaşının içindedir. Aslen gazeteci olan İclal Aydın bilindiği üzere son olarak Trt 1’in Ege’nin Hamsisi dizisinde Melahat karakteri ile başrolde yer almış ve çok sevilmişti. Bir dönem de O Hayat Benim dizisi ile oyunculukta fırtınalar estiren İclal Aydın Ankara Üniversitesi  Tiyatro Bölümü mezunudur.

Nesrin öğretmen olan; kuralcı ve vefakar bir annedir. Nesrin Ayvalık’ta doğup büyüse de asla bu dar çevrede yaşamak istemez. Kızı olduktan sonra Ayvalık’ta yaşamayı kabullense de Ayvalık’ta bir türlü mutlu olamamış; hayatla hep savaş halinde olmuştur. Baskın bir karakter olan Nesrin aileye de sıkı kurallar getirmiştir. Sadık Nesrin’in kurallarına onu sevdiği için karşı çıkmasa da artık o da tükenme noktasına gelmiştir. Nesrin ve Sadık kendi hesaplaşmaları ile mücadele ederken kızlarını ellerinden kayıp gittiğinin farkında değildir. 

İclal Aydın üç kız kardeş oyuncusu oldu. Kendi kitabında ki Nesrin karakterine hayat verecek

Reha Özcan (Sadık)

Reha Özcan Üç Kız Kardeş dizisinin erkek başrol oyuncusu oldu. Son dönemde Mucize Doktor dizisinde Adil Hoca, Bizim Hikaye dizisinde Fikri karakteri ile yer alan Reha Özcan 2021’e Seksenler dizisinde başlamıştır. Reha Özcan 5 Temmuz 1965 Bingöl doğumludur ve 56 yaşındadır. Tam adı Ragıp Reha Özcan olan oyuncumuzun baba tarafı Sinop Boyabat’tadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu olan Reha Özcan İstanbul Devlet Tiyatrosu’n çalışmış ve 2016 da buradan emekli olmuştur.

Üç Kız Kardeş dizisinde Sadık bey Nesrin’in eşi Dönüş, Türkan ve Derya’nın babasıdır. Ayvalık PTT müdürüdür. Annesiz ve babasız büyüdümüş çocuklarını ve kardeşlerini ailesi bilmiştir. Eşi Nesrin Eskişehir’de yaşamak istediği için uzun yıllar Eskişehir’de görev yapmıştır; ancak bir gün dayanamayıp eşinde habersiz Ayvalık’a tayin istemiştir. Sadık’ın habersiz tayin istemesi ile evlilikleri bitme noktasına gelmiştir. Nesrin kızı Türkan’ı da alıp evi terk etmiş ancak Dönüş’e hamile olduğunu anlayınca eve geri dönerek Ayvalık’ta yaşamayı kabullenmiştir. Ne yazık ki Ayvalık tüm aile için felaketlerin ortaya çıktığı yer olacak. Sadık ve Nesrin var gücü ile çocuklarına sahip çıkmak istese de başarılı olamamıştır.  

Almila Ada (Üç Kız Kardeş Dönüş)

Almila Ada Beyazıtoğlu 4 Ağustos 1994 İstanbul doğumludur ve 28 yaşındadır. Çocukluktan beri bale eğitimi alan Almila Ada Mimar Sinan Üniversitesi Bale Bölüm mezunudur Yenilmezler: Ultran Çağı sinema filmine Scarlett Johansson’un küçüklüğünü oynayan Almila Ada son olarak Menajerimi Ara dizisinde Merve karakteri ile yer almıştır.

Üç Kız Kardeş dizisinde Dönüş Sadık ve Nesrin’in ortanca kızıdır. Bir çok huyu babası Sadık’a benzer. Edebiyat okumak istese de panik atak hastalığına yakalanması ve maddi sıkıntılar nedeniyle üniversiteye gidememiştir. Daha çocuk yaşlarda Sadık’a aşık olan Dönüş ne yazık ki annesinin engellemesi ile Sadık’a da kavuşamamıştır. Yıllar sonra tekrar Serdar’ı tekrar bulan Dönüş’ün Serdar’ı bırakmaya niyeti yoktur.  Serdar Ankara’da doktorluk eğitimi almaktadır.

blank

Melisa Berberoğlu (Üç Kız Kardeş Derya)

Melisa Berberoğlu 1996 İstanbul doğumludur ve 26 yaşındadır. Bilkent Üniversitesinde oyunculuk eğitimi alan Melisa Berberoğlu Melisa Berberoğlu son olarak Kırmızı Oda ve Acans dizilerinde yer almıştır.

Üç Kız kardeş dizisinde Derya üç kız kardeşin en küçüğüdür. Erkek çocuk gibidir korkusuz ve başına buyruktur. İstanbul’da mimarlık okumaktadır. Derya üniversitede tanıştığı Erdem ile evlenir ve onunda bir kızı olur.

 

blank

Özgü Kaya (Üç Kız Kardeş Türkan)

Kimse Bilmez dizisinde Sevda karakteri ile yer alan Özgü Kaya 17 Haziran 1996 İstanbul doğumludur. Uşak Eşmeli doğumlu olan Özgü Kaya  1,63 boyunda ve 53 kg ağırlığındadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan Özgü Kaya Adı Efsane ve Kutul Amare dizileri ile tanınmıştır.

Üç Kız Kardeş dizisinde Türkan Sadık ve Nesrin’in ilk kızlarıdır. Güzel; narin ve kırılgan bir kız olan Türkan annesinin baskın karakteri altında seçme özgürlüğüne sahip olmayan bir kız olarak büyümüştür. Nesrin’in kocası Somer’i bile annesi Nesrin seçmiştir. Kocası Somer’den de yüzü gülmeyen Türkan özgüveni de düşük bir kız olmuş çıkmıştır; ancak Türkan’ın da bir patlama noktası vardır. Türkan’ın kocası yurt dışında çalışmaktadır. Türkan’ın Defne adında bir kızı vardır. blank

Berker Güven (Somer)

Son olarak Zalim İstanbul dizisinde Nedim karakteri ile dünyanın hayranlığını kazanan Berker Güven Üç Kız Kardeş oyuncuları arasında yer alacak. Vatanım Sensin dizisinde hayat verdiği Aleksi karakteri yıldızlaşan Berker Güven 1994 İstanbul doğumludur ve 27 yaşındadır. Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon mezunu olan Berker Güven İpek Bilgin’in kızı Çağ Çalışkan ile Berker Güven sevgilidir.

Üç Kız Kardeş Somer Rüçhan ve Özer’in tek çocuklarıdır. Zengin bir hayat yaşayan Somer yurt dışında eğitim alırken Mine’ye aşık olmuş ancak ailesi Mine’yi kendine uygun görmediği için onunla değil ailesinin isteği ile Türkan ile evlenmiştir. Somer’in aklından hiç bir zaman Mine çıkmamış; Türkan’ı hep Mine ile aldatmıştır; ancak Somer annesinden ve Mine’den görmediği inceliği ve anlayışı Türkan’dan görmüştür. Somer gerçekleri geç görecek ve Türkan’ı kaybedecektir. 

blank

Veda Yurtsever (Rüçhan)

Son olarak Alev Alev dizisi kadrosunda yer alan ve Kırgın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Nazan karakteri ile tanınan Veda Yurtsever Rüçhan karakteri ile Üç Kız Kardeş dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu. Geçen dönem Babil dizisinde harika bir  oyunculuk performansı sergileyen Veda Yurtsever 1 Ocak 1969 da Bingöl doğumludur ve 52 yaşındadır.

Üç Kız Kardeş dizisinde Rüçhan acımasız bir kaynanadır. Türkan’ın eşi Somer’in annesi olan Rüçhan’ın hayatta ki tek amacı oğlunun mutluluğudur. Eşi Özer defalarca Rüçhan’ı aldatsa da Rüçhan oğlu için sessiz kalmak zorunda kalmıştır. Oğlu Somer’in Mine denen bir kıza aşık olduğunu anladığında kan beynine sıçramış oğlunu Mine’den kurtarmak için hemen Somer’i Derya ile zorla evlendirmiştir. Ailesinin itibarı ve oğlunun evliliği için Rüçhan elinden geleni yapacak kötü bir kadın olması gerektiğinde ise bundan çekinmeyecektir.  

üç kız kardeş dizisinde rüçhan karakterine veda yurtsever hayat verecek

Tayfun Eraslan (Özer)

Daha önce Alev Alev dizisinde Kenan karakteri ile izlediğimiz Tayfun Eraslan 1967 de Almanya dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi tiyatro eğitimi alan  aktif olarak Tayfun Erarslan İzmir Devlet Tiyatrosu oyuncusudur.

Üç Kız Kardeş Özer sorumsuz, çapkın vurdum duymaz zengin bir iş adamdır. Varsa yoksa kendini düşünen Özer asla iyi bir baba veya eş olamamıştır. Evin sorumluluğunu tamamen eşi Rüçhan’a bırakan Özer yaşanan her kötü şey için sorumluluğu Rüçhan’a atar. 

blank

Benian Dönmez (Nezaket)

Benian Dönmez 3 Mart 1965 Ankara doğumludur ve 56 yaşının içindedir. Benian Dönmez son dönemde Afili Aşk, EDHO, Bay Yanlış  ve Aslan Ailem  gibi dizilerde yer almıştır. Benian Dönmez 1.65 metre boyunda, 71 kilo ağırlığındadır.

Üç Kız Kardeş dizisinde Nezaket karakterine Benian Dönmez hayat verecek. Dizi de Nezaket kızların halası ve Sadık’ın kız kardeşi olacak. Küçük yaşlarda anne babasız kaldığı için Nezaket’e abisi Sadık babalık yapmıştır. Sadık’ı çok seven Nezaket abisinin mutluluğu için her şeyi yapabilecek bir kardeş olmuştur; ta ki küçük kardeşi Fatih gelene kadar. Fatih geldikten sonra Nezaket Sadık ile Fatih’in arasında kalacaktır. 

blank

Hakan Atalay (Fatih)

Üç Kız Kardeş dizisinde Fatih karakterini ile yer alacak olan Hakan Atalay 11 Ocak 1982 Artvin doğumludur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Hakan Atalay son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar dizisindeki Kaya rolüyle yer almıştır.

Üç Kız Kardeş dizisinde Fatih; Sadık ve Nezahat’in vurdum duymaz kardeşidir. Yıllar önce hamile olan sevgilisini terk etmiş; kendisini uyaran ablası abisini dinlememiş ve İstanbul’a gitmiştir. İstanbul’da parasını kaybedince eli mecbur yeniden Ayvalık’a dönmek zorunda kalır. Sadık Fatih’i artık kardeşi gibi görmez ve onu Ayvalık’tan göndermeye çalışır ama Fatih’ten bir türlü kurtulamaz. Fatih Nezaket’in iyi niyetini kullanmaktadır. 

blank

Demircan Kaçel (Mesut)

Üç Kız Kardeş dizisinde Mesut karakterini oynayacak olan Demircan Kaçel 1999 doğumludur ve 22 yaşındadır. 22 yaşında olan Demircan Kaçel Folkart Academy de Oyunculuk dersleri almıştır. 2019 yılında yayınlanan Tek Yürek dizisinde yer almıştır.

Üç Kız Kardeş dizisinde Mesut, kimsesiz bir çocuktur. Ailesi Almanya’ya göç etmiş ancak zihinsel engelli olduğu için Almanya’ya Mesut’u götürememiştir. Mesut ailemden mektup gelecek diye sürekli postacı İran’ın mektuplarını çalar. İrfan Mesut’tan şikayetçi olunca Sadık Mesut’u tanır ve onu sahiplenir ve ona babasından geliyor gibi mektuplar yazar. Zamanla Mesut’ta ailenin bir ferdi olur. Yaş olarak Mesut büyüse de zekâ olarak gelişemez. Mesut bir gün Sadık babası üşüyor diye tomarla para yakar sobada. blank

Vural Şahanoğlu (Serdar)

Üç Kız Kardeş dizisinde Serdar karakteri ile yer alacak olan Vural Şahanoğlu 1996 doğumludur. Vural Şahanoğlu UK İletişim de oyunculuk dersleri almıştır ve ilk dizi deneyimi Üç Kız Kardeş olacaktır.

Üç Kız Kardeş dizisinde Serdar vicdanlı bir doktordur ve çocukluk aşkı Dönüş’e deliler gibi aşıktır. Yıllar sonra Dönüş’e tekrar kavuşacaktır. 

blank

Anıl Tetik (Hakan)

Anıl Tetik 10 Haziran 1990 Kırklareli doğumludur ve 32 yaşındadır. Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ve Survivor yarışması ile tanınan Anıl Tetik Kadir Has Üniversitesi’nde Amerikan Dili ve Edebiyatı mezunudur. Anıl Tetik son olarak Tek Yürek ve Savaşçı dizilerinde yer almıştır.

Hakan Üç Kız Kardeş dizisinde Nesrin ve Sadık’ın kızları Derya’ya aşık olacaktır.

Anıl Tetik üç kız kardeş dizisinde hakan karakterine hayat verecektir. Hakan yakışıklı bir gençtir

 Murat Çidamlı (Hikmet)

Murat Çidamlı 1970 Ankara doğumludur ve 52 yaşındadır. Devlet tiyatrolarında oyuncu olarak yer alan Murat Çidamlı Behzat Ç. dizisinde Sadullah Şentürk karakteri ile yer almıştır.

Hikmet Nezehat’ın eşidir. Hiç çocukları olmamıştır. Yeğenlerine adamıştır kendini.  

blank

Nazlı Senem Ünal (Mine)

Nazlı Senem Ünal 22 Mayıs 1991 de Bursa da dünyaya gelmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi mezunu olan Nazlı Senem Ünal Üzgünüm Leyla dizisi ile tanınmıştır. Nazlı Senem Çok Güzel Hareketler 2, Aykut Enişte ve Organize İsler: Sazan Sarmalı filminde  yer alan  Nazlı Senem Ünal son olarak Menajerimi Ara dizisinde Jülide karakteri ile yer almıştır.

Mine Somer’in aşık olduğu kadındır. Somer Mine’ye saplantılı şekilde aşıktır. Mine de bunun farkındadır ve çok iyi kullanır. Rüçhan ile aralarında ciddi bir çekişme vardır. 

blank

Mert Özcan (Erkan)

Miss And Mr Fashion TV 2020 Turkey birincisi olan Mert Özcan ilk oyunculuk deneyimini Altın Kod 5.2.0 isimli film ile yaşamıştır.blank

Ece Baliç (Dilek)

17 Temmuz 2000 de İzmir’de dünyaya gelen güzel oyuncu Ece Baliç 22 yaşındadır. Kanal 7 Elif dizisinde başrolde yer alan Ece Baliç  dizi de Aslı Öğretmen karakteri ile yer almıştı.

Üç Kız Kardeş dizisinde Dilek; Dönüş ve Derya’nın okuldan yakın arkadaşıdır. Ayvalık’tan hiç ayrılmayacak olan Dilek  eczacı Musa ile mutlu bir evlilik yapacaktır. blank

Serhan Süsler (Nihat)

Serhan Süsler 1977 Manisa doğumludur ve 45 yaşındadır. Serhan Süsler son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yer almıştır.

Nihat Mine’nin ilk eşidir. Mine’ye maddi olarak yardım edecek bu da Somer’in kıskançlık krizleri geçirmesine yetecektir. Nihat tehlikeli bir adamdır. 

Üç Kız Kardeş dizisinde Nihat mine'nin eski eşidir.

Emre Kıvılcım (İrfan)

Son olarak Mendirman Celaleddin dizisinde Cellaleddin Harzemşah karakteri ile yer alan Emre Kıvılcım 1991 Malatya doğumludur ve 31 yaşındadır. Emre Kıvılcım Elif dizisi ile tanınmıştır.

İrfan Ayla’ya aşık bir adamdır; ancak Rüçhan hanım izin vermediği için Rüçhan hanımın hizmetlisi Ayla’yla evlenemez. İrfan postanede çalıştığı için dar gelirlidir. 

Emre Kıvılcım Üç Kız kardeş dizisinde İrfan karakteri ile yer alacak irfan postacıdır

Güldestan Yüce (Ayla)

Güldestan Yüce Üç Kız Kardeş dizisinde Ayla karakteri ile yer alacak.

Üç Kız Kardeş dizisinde Ayla Rüçhan’ın yardımcısıdır. Konağın işleri Ayla’dan sorulur. Ayla İrfan’a aşık olsa da Rüçhan hanımdan çekinir. 

Güldestan Yüce Üç Kız Kardeş dizisinde Ayla karakteri ile yer alacak Rüçhan'ın hizmetlisidir.

Üç Kız Kardeş Yeni Gelen Oyuncular

Cengiz Orhonlu (Uzay)

Cengiz Orhonlu Uzay karakter ile Üç Kız Kardeş oyuncu kadrosuna dahil olacak. 1994 doğumlu olan Cengiz Orhonlu daha önce O Kız dizisinde Ozan karakteriyle yer almıştır. Cengiz Orhonlu 1.75 m boyunda ve 74 kg ağırlığındadır.

Üç Kız Kardeş dizisinde Uzay, Müjgan’ın oğludur. Uzay’ın psikolojik sıkıntıları vardır.

blank

Özge Özkaplan

Özge Özkaplan Üç Kız Kardeş oyuncu kadrosuna son dahil olan oyuncu oldu. Güzel oyuncu dizi de Kartal karakterinin partneri veya arkadaşı olarak dahil olacak.

blank

Gökberk Demirci (Kartal)

Gökberk Demirci  20 Ekim 1989 İzmit doğumludur. 34 yaşında olan Gökberk Demirci profesyonel dövüşçüdür. Gökberk Demirci  Hayatımın Aşkı dizis  ile ilk kez ekrana çıkan Adana’lı Gökberk Demirci Cengiz Küçükayvaz tiyatrosunda oyunculuğunu ispat etmiştir. En çok sevildiği proje ise Adını Sen Koy dizisidir. Son olarak Kanal 7’nin Yemin dizisinde yer alan Gökberk Demirci, 1.81 metre boyunda ve 77 kilo ağırlığındadır. Gökberk Demirci Yemin dizisinde ki partneri Özge Yağız ile sevgilidir.

Kartal Türkan’a aşık olacak zengin bir iş adamıdır. 

Üç Kız Kardeş dizisinde kartal Türkan'a aşık olacak kızdır.

 Yiğit Dikmen (Özgür)

Son olarak Seversin dizisinde yer alan Yiğit Dikmen Üç Kız Kardeş dizisine yeni gelen oyuncu olacak. Yiğit Dikmen 1987 de İstanbul da dünyaya gelmiştir. 2014 ve 2016 da dahil olduğu Survivor yarışması ile sevilen Yiğit Dikmen daha önce Umuda Kelepçe Vurulmaz, Şehrin Melekleri ve Hayat Mucizelere Gebe dizilerinde yer almıştır.

Özgür Ayvalık’ta yaşayan başarılı ve yakışıklı bir öğretim üyesidir. Üç Kız Kardeş dizisinde Özgür ve Derya yakınlaşacak. 

yiğit dikmen üç kız kardeş oyuncu kadrosuna özgür karakteri ile dahil olacak

Ayça İnci (Sevilay)

Ayça İnci Üç Kız Kardeş dizisine Sevilay karakteri ile 2. sezonda dahil olacak. Ayça İnci 30 Nisan 1978 de İstanbul da dünyaya gelmiştir. 44 yaşındadır. Bir Annenin Günahı Ayça İnci’nin son dönemde yer aldığı en önemli dizidir.

Üç Kız Kardeş dizisinde Sevilay Özer’in eski sevgilisidir. Yıllar önce ki gizli ilişkilerinden Mustafa dünyaya gelmiştir. 

blank

Eren Ören (Mustafa Korman)

Kardeşlerim dizisinde hayat verdiği Kaan karakteri ile çok sevilen Eren Ören Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri mühendisliği mezunudur. 1998 yılında İstanbul da dünyaya gelen Eren Ören 24 yaşının içindedir.

Üç Kız Kardeş’e Yeni Gelen Eren Ören dizi de Özer’in oğlu Mustafa Karman karakterine hayat verecektir.blank

Lara Domaç (Bella)

Lara Domaç Üç Kız Kardeş dizisinde Bella karakteri ile yer alacak. Fatih’in Almanya’dan gelen kızı Bella olarak dizide yer alacak Lara Domaç Ekim 1999 İstanbul doğumludur ve 24 yaşının içindedir. Tümay Özokur menajerliğin oyuncusu olan Lara Domaç ilk olarak Cheetos reklamında yer almıştır. 165cm boyunda ve 51kg ağırlığında olan Lara Domaç son dönemde Teşkilat, Hayallerim Aşkım Ve Ailem, Kampüs Kafası, 20 Dakika gibi dizilerde yer almıştır.

Bella Fatih’in Almanya’dan gelen kızıdır. Bella ortalığı karıştırmak için diziye dahil olacak. Lara Domaç üç kız kardeş dizisinde Bella karakteri ile Fatih'in kızı olarak yer alacak

Merve Şen (Cevriye)

Merve Şen 11 Temmuz 1990 İstanbul doğumludur. 2023 yılı itibariyle 33 yaşının içinde olan oyuncu Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Üç Kız Kardeş dizisinde Cevriye karakterine hayat verecek oyuncu daha önce Senden Daha Güzel, Kuzey Yıldızı İlk Aşk, Ufak Tefek Cinayetler gibi yapımlarda rol almıştır.

Cevriye, Fatih’in eşidir.Üç Kız Kardeş Cevriye

Zuhal Acar

Üç Kız Kardeş dizisinde rol alacak Zuhal Acar 1993 yılında doğmuştur. 30 yaşının içinde olan oyuncu Beykent Üniversitesi Sahne ASanatları Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Başarılı oyuncu son olarak Sipahi ve Annem yapımlarında rol almıştır.

Serdar’ın eşidir.blank

 

Üç Kız Kardeş Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (7 Yorum)

  1. Gökberk demirci için izliyoruz ve onu daha çok görmek istiyoruz kartal köksal efsane

  2. Kitabı çok severek okudum. Hatta devamı kalbimin can mayası kitabını da. Ama yeter artık açıklayın oyuncu kadrosunu çatlayacağım meraktan

  3. Yapımcılar ve yönetmenler hep aynı yüzlerle iş yapıyorlar birde bürsürü mezunlarımız iş bekliyor bu sektorü okumuş yetenekli otuncularımız var onlarıda görelim teşşekürler

  4. Fatma üç kız kadeşler için yeni oyuncular seçecegşniz için çok mutluyum çünkü mezun oyuncular hep boştalar onlarıda görelim hep aynı yüzleri görmek zorunda degiliz