İkimizin Yerine 119. Bölüm Jagdiş’in Evlilikleri (Maan Kimdir?)

İkimizin Yerine dizisi 119. bölüm ile 4 ocakta ekranlarda olmaya devam edecek; İkimizin Yerine dizisinin 119. bölüm özeti çok uzun olduğu için iki bölüme ayırmıştık. Bu bölümde Jagdiş’in Maan ile istemeden yaptığı evliliği öğreneceğiz.

İkimizin Yerine dizisi 119. bölüm özetinin ilk kısmı için tıklayınız İkimizin Yerine

İkimizin Yerine 119. Bölüm Özeti 2. Kısım

Bairon Kazan‘ı köye gitmeye ikna etmeye çalışır. Kazan gitsekte yetişemeyiz diye reddeder. Bairon yola koyulur. Bago ile Anandi de Kazan‘ı peşinden sürüklerler. Dadisa Jagdiş‘i nikâha sürükler. Jagdiş, dediğin her şeyi yaparım ama evlenmek istemiyorum eve gidelim diye yalvarır. Dadisa vazgeçmez ve yine Anandi‘yi evden atmakla tehdit eder. Jagdiş‘i iterek nikâh için oturtur.

Maan da annesine Jagdiş‘i gösterir ve gururla bu benim damadım der. Kızı da annesi getirir. O da eşit derecede ağlıyordur. Bahambari onu Jagdiş‘in yanına oturtur. Çocuklar ikisi de ağlar. Teepri gelip Dadisa‘nın yanında oturur. Bairon ve Kazan‘ın arabaları da hızla ilerliyor. Peder, bir ritüel için Jagdiş ve kızın avuçlarını açmasını ister ama çocuklar istemiyor.

Jagdiş Anandi ile evlendiği zamanı hatırlayıp ağlar. Sumitra da Anandi‘nin gözyaşlarını silip onu teselli eder. Kazan aşırı öfkeyle Jagdiş ve Anandi‘nin düğün ritüellerini hatırlar. Kız evinde de annesi ritüelleri yaparken kız sürekli ağlar ve ninesi de onu izler. Jagdiş ritüelleri Anandi‘yle yapıyormuş gibi görür. Kazan‘lar aramaya devam eder.

Peder, çelenk takma zamanı der. Dadisa Jagdiş‘e, kız annesi de kızına bunu zorla yaptırır. Teepri endişelidir. Kazan‘lar hala yolda. Ateş etrafında 7 yemin zamanıdır. Dadisa zorla Jagdiş‘i ayakta tutar. Jagdiş başındaki takke ile boynundaki çelengi atarak evlenmek istemiyorum der. Teepri şok olurken Dadisa çok kızar. Kız ailesi endişeli. Dadisa, tamam o zaman gidelim ama Anandi‘yi evden atacağım der. Jagdiş korkar. Bairon‘lar oraya ulaşır. Jagdiş onları görür ve hemen anne, Anandi diye seslenir. Jagdiş Sumitra‘ya Dadisa‘nın onu zorla evlendireceğini anlatır.

kimizin Yerine jagdişin evlilikleri

Bairon Dadisa‘ya, senin gelinin zaten var ve bize yalan söyleyerek onu yeniden evlendirmene ne gerek vardı der. Kız ailesi şok. Kazan da Dadisa‘ya hakaret eder. Bairon onu susturur. Bırak ben konuşayım der. Dadisa nikâhın yapıldığını söyler. Herkes şok olur. Anandi bu nasıl olur ben Jagdiş‘in karısıyım der. Kız,2ci Jagdiş‘le arasındaki düğümü çözmeye çalışır.

Ailesi onu durdurur ve artık evliliğini yapıldığını, düğüm çözülürse uğursuzluk olacağını söyler. Kızın ailesi Dadisa‘nın onları kandırdığını, gelini için deli dediğini anlatır. Herkes şok. Bago Anandi‘nin deli olmadığını söyleyip ona sarılır. Sonra kız annesine Dadisa‘ya nasıl gözü kapalı güvendiğini sorar. Aile utanır. Sumitra Anandi‘ye sarılır. Jagdiş de ağlar.

Bairon Sumitra‘dan çocukları içeri almasını söyler. Onlar gidince Bairon yine Dadisa‘yı sorgular. Torununu kurtaran kıza bunu nasıl yaptın, hani ona hep borçlu olacaktın der. Dadisa bunları biliyorum ama o olaydan sonra Anandi delirdi der ve kız ailesine yangın olayını anlatır. Bairon ne yani Anandi ne olacak diye bağırır. Dadisa peki ben ölünce evimize ne olacak hiç düşündün mü der. O, yeni gelin evimize gelecek ve her şeyle ilgilenecek, ama Anandi‘yi göndermeyeceğim onu himayeme alacağım der. Bairon‘un Jagdiş‘i düşünmesini ister.

Bairon, Jagdiş‘in hayatına karar vermeye hiçbir hakkı olmadığını söyler. Teepri korkar. Dadisa üzülür.

Bairon ve Dadisa konuşurken Kazan yeter diye bağırır. Kazan saçmalıklarını yeterince duydum der ve Dadisa‘ya, seni hapse attırmazsan bende Kazan değilim der. Bairon şok. Kazan tehditlere devam eder. Bairon onu vazgeçirmeye çalışır. Kazan kızımı kimselere ezdirmem, onun babası hayatta, onu evime götüreceğim der.

İkimizin Yerine Jagdiş’in Evlilikleri; Jagdiş daha çok evlenecek sadece bu iki evliliği değil.

Bairon, hayır o hiçbir yere gitmiyor, o Jagdiş‘in karısı ve hep öyle olacak der. Dadisa ne derse desin ben Jagdiş‘in babası olarak bu düğünü reddediyorum der. Maan şok. Anandi ağlar. Bago kıymetini bilmeyenler için ağlamamasını söyler. Jagdiş Anandi‘nin ağlamayı kesmesini ister. Yeni gelinin annesi Anandi‘ye bir bardak su getirir ama Anandi reddeder. Bago tekrar Dadisa‘ya hesap sorar. Seni böyle aziz tutan kızıma, evlilik yıldönümünde bunu mu reva gördün der. Sumitra ağlıyor. Sumitra Jagdiş‘e hesap sorar.

Dadisa istedi sen de kabul mü ettin der. Jagdiş çok uğraştım ağladım ama Dadisa beni tokatlayıp odaya kilitledi ve Anandi‘yi evden atmakla tehdit etti der. Anandi gitmesin diye mecbur kaldım der. Sumitra ve Bago şok. Kız annesi de Jagdiş için üzülür. Yeni gelin de annesini suçlar. Bak şimdi herkes mutsuz oldu der. Sumitra, hadi biz kandırıldık da sen neden kızını bu oyuna kurban ettin der. Kadın fakirlik yüzünden bu teklife evet dediğini söyler. Biz Dadisa‘nın yalan söylediğini nerden bilebilirdik der.

Maan, olan oldu bunu bilmediğinizi kabul ediyorum ama biz de kandırıldık ve kızım artık sizin gelininiz oldu der. Bairon, seni anlıyorum ama ben bu evliliği kabul edemem kızını evime alamam der. Dadisa tartışmayı kesin de evde konuşuruz der. Bairon o kızı almadan gitmek ister. Kız annesi ona kızım o eve ait onu da götür diye yalvarır. Köylüler Bairon‘lara yüklenir. O kızı almadan buradan gidemezsiniz derler. Sonunda konseye sormaya karar verirler. Kazan, kızımı alıyorum ve Bilahare konseyi karar versin der.

Bairon da Jetsar konseyinde tartışılsın der. Sarpanç‘ın önerisi ile meseleyi ertesi gün 25 Sarpanç‘ın bulunacağı toplu konseyde tartışmaya karar verirler. Bu yüzden Bairon orada kalmak zorunda. Birisi gelinin nerde kalacağını sorar ve Jagdiş‘le kalması gerektiği söylenir. Bairon kesinlikle reddetse de sonunda 1 gecelik kabul etmek zorunda kalır.

kimizin Yerine 119. Bölüm Maan kimdir

Anandi Sumitra‘ya şimdi ne olacak, artık Jagdiş‘in eşi değil miyim vb. gibi sorar. Sumitra, yok öyle bir şey sen ailenin bir parçasısın Bairon her şeyi yoluna sokacak diye ona teselli edip sarılır. Bago bir hışımla Anandi‘yi kendine çeker ve ona boş ümitler verme diye Sumitra‘ya çıkışır. Artık hiç bir şey düzelmeyecek, kızımı size veremem, onu evime götüreceğim der. Jagdiş ve Anandi çaresizdir. Sumitra şok olur.

İkimizin Yerine 4 Ocak Fragmanı