İkimizin Yerine 148. Bölüm Özeti 2 Şubat Gehna Dadisa‘ya savaş açar.

İkimizin Yerine 148 Bölüm Özeti

Dadisa Anandi‘ye bunları kendin istediğin gözyaşlarını hak ediyorsun der. Dadisa ağlar ve torununu aileden uzaklaştırdığı için Anandi’yi suçlar. Bairon ve Sumitra da Jagdiş için endişelidir ve ikisi de ağlar. Jagdiş otobüs durağında otobüs beklerken bir Jalebi satıcısı görür. Jagdiş Anandi’nin çocukken Jalabi‘yi çok sevdiğini hatırlar ve Jalebi alır. Ayrıca Nandu‘ya da top alıp eve yollar. Sugna Anandi’yi teselli eder.

Anandi, ona da jalebi vermek ister ama Sugna, bunları Jagdiş sana yolladı diyerek almaz. Gehna Basant’a, Dadisa’nın sabahtan beri odadan çıkmadığını söyler. Basant Dadisa‘ya gider ve onu Jagdiş için ağlarken bulur. Basant onu sakinleştirmeye çalışır ama Dadisa dinlemek istemez. Basant Jagdiş yakında dönecek sağlığına dikkat etmelisin der. Dadisa Jagdiş‘in gitmesinden herkesi sorumlu tutar. Hatta kendini bile suçlar. Jagdiş’in aklını zehirlediği için Anandi’yi suçlar.

Gehna’nın ailesi Nandu‘ya altın bir hediye gönderirler. Dadisa hangi dağda kurt öldü, acaba bunu nasıl alabildiler ki diye laf sokar. Gehna belki mahsul iyi olmuştur deyip gitmek ister. Bairon, ortamı yumuşatmaya çalışır ama Dadisa Gehna onlara para yollamıştır der. Gehna ailesini savunur. Onlar fakir olabilir ama ucuz değiller der. Sumitra Gehna’yı sakinleştirmeye çalışır.kimizin Yerine 148. Bölüm resimleri

Gehna, iyi bir gelin olduğunu ispat etmek için çok uğraştığını ama boşuna olduğunu söyler. Dadisa sen onların borcunu ödüyorsun diye hatırlatır. Gehna, da oğlunun yararı için yaptığını hatırlatır. Gehna, Dadisa’nın beendinis’i daha az seçkin ailelerin arasından seçtiğini ve hayat boyu borcunu aldıklarını hatırlatır. Basant Gehna‘yı durdurmaya çalışır ama Gehna artık yetti der.

Dadisa, seni pisliğin içinden çıkardım diyerek Gehna ile alay eder. Gehna, uzun zaman önce buradan gitmem gerekirdi der. Gehna Nandu‘yu alıp yukarı çıkar. Dadisa arkasından bağırır. Bairon müdahale etmek ister ama Dadisa izin vermez. Gehna gitmek üzereyken Anandi durdurmaya çalışır ve Dadisa‘ya hoşgörülü olmasını söyler. Dadisa ona bağırır. Jagdiş bir pansiyona ulaşır.

İkimizin Yerine  148. Bölüm özetinde Gece köründe bir grup öğrenciyle karşılaşır ve onlara kayıt ofisi nerde diye sorar. Onu yanlış yönlendirirler. Jagdiş kızlar tuvaletine girince bir kız ona görgüsüz diye bağırır. Öğrenciler Jagdiş‘e gülerler. Jagdiş utanır.

Jagdiş bir doktora rastlar ve ona en yakın oteli sorar. Doktor 5 km mesafede olduğunu söyler. Jagdiş, araba bulup gideceğini söyler ama doktor gecenin bu saatinde araba bulmanın zor olacağını söyler. Jagdiş orada yalnız kalır geceyi bir bankta uyuyarak geçirir.

Anandi Gehna ile konuşurken Gehna ona bağırır. Sumitra gelir ve onun sert yönteminin yanlış olduğunu açıklar. Gehna, yıllarca her şeyi denedim ama ben senin gibi susup oturamam der. Dadisa bunları duyar ve tartışırlar. Dadisa, onu kovar. Gehna ona bağırarak sana 6 yılımı ve Nandu‘yu verdim der. Dadisa Gehna‘yı elinden tutup aşağı sürükler.

İkimizin Yerine 2 Şubat Özeti

Dadisa ona tahammül edemediğini ve ondan kurtulması gerektiğini söyler. Bairon araya girer. Basant Dadisa‘yı destekler. Gehna, pes etmez ve özür dilemesi gerekenin Dadisa olduğunu söyler. Basant onu tokatlamak üzereyken Anandi onu durdurur. Dadisa Anandi’ye bağırır. Anandi özür diler, ama bir hediye için olay yaratmanın doğru olmadığını söyler. Dadisa bana akıl verirsen sende Gehna ile gidersin der.

Basant, Gehna’ya bağırır ve Nandu‘nun artık bir anneye ihtiyacı olmadığını söyler. Gehna Nandu‘yu alıp gitmek ister. Dadisa Nandu‘yu vermez. Mahavir Dadisa’yı durdurur ve Nandu için Gehna‘ya bir şans vermesini ister. Gehna ve Dadisa Nandu‘yu çekiştirir. Bairon, Nandu’nun incinmesin diye onları ayırmaya çalışır. Gehna bağırarak onu ben doğurdum der. Bairon, Gehna‘yı yukarı gönderir. Anandi, Dadisa’nın sende Gehna ile git dediğini hatırlar. Jagdiş Anandi‘yi arar ve onunla konuşur.

Anandi yemekte Dadisa‘ya, Gehna‘yı da çağırayım mı diye sorar. Dadisa aileyle hiçbir ilişkisi olmadığı için onu çağırmasına gerek olmadığını söyler. Bairon, o bu evin gelini der. Basant, Gehna‘nın tüm ilişkileri kopardığını söyler. Bairon kızar ve masadan kalkar. Sırayla herkes gider. Anandi, Nandu‘ya yemek götürürken Dadisa onu durdurur ve Gehna‘ya götürdüğünü zannederek alay eder.kimizin Yerne 2 şubat

Anandi Nandu için olduğunu söyler. Gehna, bunu duyar ve Nandu‘ya olan ilgisi için Anandi‘ye teşekkür eder. Ama bundan böyle hiç kimsenin oğlumla ilişkisi yok, onu ben beslerim der ve mutfağa gider. Ertesi sabah Gehna ve Basant sert bir konuşma yapar. Basant, ben her zaman senin beni severek adaletli olduğunu düşündüm, ama şimdi senin adaletsizliğin yüzünden acı çekiyorum der.

Aileme mutsuzluk verdiğini fark ettim der. Gehna şok olur. Mumbai‘de de bir hizmetli Jagdiş‘i uyandırır. Jagdiş ofise gidip kaydını yaptırır. Ama odalar dolu olduğu için başka biriyle aynı odada kalmak zorundadır. Jagdiş odaya girince ve etrafa saçılan içki şişelerini görür. Jagdiş aniden çantasını bir şişeye çarpar ve şişe kırılır.

İkimizin Yerine 148. Bölüm Fragmanı