İkimizin Yerine 151. Bölüm Özeti 5 Şubat Gehna Yine Dadisa‘ya Yenildi

İkimizin Yerine dizisi 151 bölüm de Dadisa bir kez daha Genha’yı alt üst edecek. İşte İkimizin Yerine 151. Bölüm Özeti 5 Şubat özeti.

İkimizin Yerine 151. Bölüm Özeti

Basant’ın doğum günüdür. Nandu onu tebrik eder ve Basant’a cevap verir. Daha sonra herkes mabedde dua eder, sonra pandit Gehna’yı Basant ile ateş etrafında oturmak için ister. Dadisa bahane üretse de sonunda onu çağırmak zorunda kalır. Bairon Anandi’yi Gehna’yı çağırmaya gönderir. Gehna, soluk sarı elbisede, makyajsız ve takısız gelir.

Köylüler Dadisa’nın gelinini böyle bir şekilde görünce şok olurlar. Dadisa’nın gelini dilenciye benziyor diye dedikodu yaparlar. Dadisa çok kızar. Dadisa evde, Jagdiş’i yukarı gönderir ve Bairon’a bu olanlar doğru mu diye sorar. Bairon cevap vermez.

Dadisa en azında bu konuda onunla aynı fikirde olduğu için sevindiğini söyler. Dadisa Gehna‘ya kızgınlığını Sumitra ve Anandi’den çıkaracaktır. Sumitra ve Anandi‘nin de tıpkı Gehna gibi ağır giyim ve mücevherleri olmadan yaşayacağına karar verir.

Bairon bundan hoşlanmaz ve incindiğini biliyorum ama bu adil değil der. Sumitra Bairon’u durdurur. Anandi ve ben Dadisa’ya itaat edeceğiz der. Üzülerek takılarını Dadisa‘ya verir. Dadisa, bundan sonra Sumitra ve Anandi de senin gibi oldu ve bir dahaki sefere, dilenciler arasında otururken sana eşlik ederler diye Gehna‘yla alay eder.

Ayrıca gelinlerinin fakir aileden olduğunu, ama onlarla dilenciler arasında hiçbir fark olmadığını hayal etmediğini söyler. Sumitra kötü olur. Gehna Dadisa’ya bakıp Nandu’yu oradan alır. Sumitra ve Anandi odalarına gider. Jagdiş de yukardan bakıp kendini kötü hisseder. Anandi, ağlayarak mücevherlerini çıkarır.

İkimizin Yerine 151. Bölüm  de Jagdiş gelip onu durdurur ama Anandi elini çeker. Sumitra da mücevherlerini çıkarırken ağlar. Gehna gelip onu durdurur ve tekrar takmasını ister. Olanlar senin suçun değil der ama Sumitra kabaca, benim suçum ve kaderim der. Dadisa’nın söylediklerine uymak zorunda kalıyoruz der.kimizin Yerine 151. Bölüm resimleri

Gehna onu anlamaya çalışır ama Sumitra bu takıları her zaman sadece ailemin uğruna ve Dadisa’ya saygım için taktım ama sen her şeyi mahvettin ve ben mutlu ailemi kurtaramadım der. Gehna‘ya ters ters bakıp gider. Sumitra mücevherlerini Dadisa’ya verir. Hem Dadisa hem de Sumitra kötü olur. Anandi gelince Sumitra onu bu şekilde görüp şok olur.

Anandi mücevherlerini verirken küpelerini unutur. Dadisa ona bağırıp küpelerini alır. Bairon sinirlenir. Basant, ailesinin tüm mutluluğunu Gehna yüzünden kaybettiğini söyler. Dadisa mücevher kesesini alıp gider. Gehna odasında otururken Dadisa içeri girer.

İkimizin Yerine 5 Şubat Özeti

Sen beni kaynanan olarak düşünmesen de ben her zaman kaynanan oldum ve aynı zamanda gelinlerimin hiçbirini ayırmadım der. Artık ikisi de senin gibi kalacak diyerek tüm mücevherleri ayaklarına atar. Kazan Anandi‘yi görmeye gelir. Sumitra ve Anandi‘yi öyle sade bir halde görünce şok olur.

Sumitra‘nın kardeşi Madhav da gelir ve bu duruma oldukça şaşırır. Dadisa Sumitra ve Anandi‘yi onların önünde çok kötü rencide eder. Kazan ve Madhav üzülür. Gehna‘nın babası Şambu da gelir. Dadisa Gehna yüzünden gelinlere süslenmeyi yasakladığını söyler. Dünürlerini aşağılar. Üstelik bu gelinlerin suçuymuş gibi gösterir.

Madhav utancından ağlar. Sumitra yukarı koşar. Gehna da peşinden gider. Gece, Sumitra odasında ağlarken Gehna onunla konuşur. Sumitra ağlayarak ona sitem eder. Sumitra kardeşinin aşağılanmasına çok üzülmüştür. Anandi de bir köşede hıçkırarak ağlar. Jagdiş gelince Anandi ona sarılır ama Dadisa‘nın Jagdiş‘le görüşme yasağını hatırlayınca uzaklaşır.

Dadisa, 3 dünürünü de aşağılar. Şambu özür dilerken Gehna süslenmiş bir şekilde aşağı iner. Herkes şaşırır. Gehna Dadisa‘dan af diler ve inadından vazgeçer. Dadisa onu durdurur ve geçmişte yaptığı gibi ayaklarına kapanıp af dilemesini emreder.

Gehna çaresizce ağlayarak ayağına kapanıp af diler. Anandi ve Sumitra ağlar. Şambu ve Bairon Gehna‘yı affetmesini isterler. Dadisa affetti. Anandi odasında takılarını takar. Jagdiş gelip alnına Sindur sürer. Anandi Dadisa‘nın yasağı için ağlar.kimizin Yerine 5 şubat resimleri

Jagdiş, Anandi’yi Dadisa’ya getirir ama konuşmaya çekinir. Dadisa, ne istediğini anlar ve Anandi ile biraz alay ettikten sonra eşiyle konuşmama yasağını kaldırır. Sumitra sevinerek Varun’un onları görmek istediğini bildirir. Varun Jagdiş’e, geri döndün ve doktor olmayacaksın, şimdi beni kim iyileştirecek diye ağlar.

İkimizin Yerine 5 Şubat Özetinde Jagdiş kolejde yaşadıklarını hatırlar ve hemen gider. Basant, Gehna’ya şimdi her şeyin yolunda olduğunu söyler. Gehna hiçbir şey yolunda değil, ailenin önünde yaşamak zorunda kaldığım hakaretleri asla unutmayacağım der. Sumitra ve Anandi’nin onun yüzünden acı çekmemesi için Dadisa‘ya eğildiğini söyler.

Bir ilişkide sevgi ve güven varsa, her durumda parlar ve bunu anlamadığın sürece ilişkimiz her zaman tehlikede olacak deyip gider. Dadisa, Bairon’dan Jagdiş’i işe almasını ister. Anandi terasta kıyafet kuruturken Nandu ona zorbalık yapan birilerinden bahseder ve okula gitmek istemiyorum der. Anandi, bazı kötü adamlar yüzünden okumayı bırakmayı düşünmemesini söyler. Jagdiş düşünür.

Bairon, Jagdiş’ten Basant’la kendisinin başka işleri olduğu için dosyaları incelemesini ister. Jagdiş, çiftçilere her yönde yardımcı olur ve onlara bir şeyler anlatır. Anandi ona yemek getirir ve eve giderken Jagdiş’ten onu bisikletle gezdirmesini ister. Ama bir kayaya çarpınca düşerler.

Anandi yaralanır. Hastaneye giderler ama doktor bulamazlar. Jagdiş sinirlenir. Mecburen geri dönerler. Dadisa Anandi‘nin yaralandığını öğrenince düzgün bir şey yapamıyorsun der. İkimizin Yerine dizisi 151. bölüm özeti uzun olduğu için iki parçada sizlere ulaştırıyoruz. İkimizin Yerine dizisi 151. bölüm özetinin ikinci kısmı için tıklayınız https://diziseti.tv/ikimizin-yerine-5-subat-ozeti-gauri-ve-jagdis-evlenecek-mi-151-bolum/

İkimizin Yerine 150. Bölüm Fragmanı