İkimizin Yerine 153. Bölüm Özeti 7 Şubat Anandi Çocuk Evliliğine Karşı 

İkimizin Yerine dizisinde yine harika bir bölüm geliyor.  İkimizin Yerine 153. Bölüm oldukça uzun bu nedenle iki parçaya ayırdık. İkimizin Yerine 153. Bölüm 7 Şubat özetinde Anandi çocuk evliliğine karşı çıkacak

İkimizin Yerine 153. Bölüm Özeti 1. Kısım

Anandi, Jagdiş’e fotoğraf olayları için Dadisa’nın çok sevindiğini söyler. Her ikisi de toplumda meydana gelen değişiklikler hakkında konuşurlar. Jagdiş, değişiklikler olurken keşke sende Mumbai’de benimle olsaydın der. Jagdiş’in oda arkadaşı tahriş olup uyu diye ona bağırır. Jagdiş güle güle deyip kapatır. Bairon salonda çalışır. Bairon Makhan’ı görünce gecenin köründe orada ne yaptığını sorar ve Basant’a su vermeye gittiğini öğrenir.

Bairon şok olur ve gerilir. Terasa gidip Basant ile konuşur ve ondan aile problemlerini çözmek için Gehna ile konuşması gerektiğini anlatır. Ama Basant inatla Gehna’nın önünde eğilmeyeceğini söyler. Bairon onu anlamaya çalışsa da Basant meselesinden uzak durmasını ister. Ertesi Sabah. Gehna Nandu’yu okula hazırlar ama Nandu gitmemek için kaçar. Gehna arkasından koşarken Nandu Dadisa’ya gidip onu annesinden kurtarmasını ister.

Gehna salona gelip Nandu‘ya buraya gel, okula gitmelisin der. Dadisa müdahale eder ama Gehna Nandu‘ya yardım etmemesini ister, böyle yaparsan beni dinlemeyecek ve daha da inatçı olacak der. Dadisa, Nandu değil sen inatçısın der. Gehna, Nandu’yu azarlar ve notları düştüğü için onu zorlar. Ama Anandi Gehna’ya onu zorlamamasını söyler. Bugün onu öğreteceğini söyler. Sumitra da oradadır.kimizin Yerine 153. Bölüm resimleri

Dadisa, artık tüm derslerin İngilizce olduğunu ve bunu bilmediğini söyleyerek Anandi‘yle dalga geçer. Gehna buna kızar ve Dadisa‘ya bunun onun yüzünden olduğunu söyler. Yaşlı bunak, Anandi senin mutluluğun için mutluluğunu feda etti, kitaplarını yaktı ve eğitimi bıraktı der. Şimdi Anandi‘nin zayıflığıyla dalga geçiyorsun ama eğer o okusaydı, Jagdiş’ten çok daha iyi olurdu der.

Dadisa kızar ve saçmalamayı kesmesini ister. Yaptığı şeyin iyi olduğunu söyler. O benim gelinim ve böyle yaşamak zorunda, senin her zaman bir sorun yaratmak için bahaneye ihtiyacın var der. Anandi ağlar. Gehna, Nandu’yu alıp gider. Anandi eğitimi nasıl bıraktığını hatırlayıp acı çeker. Jagdiş sınıfta hapşırırken, hepsi rahatsız olur. Bu yüzden izin alıp gider. Gauri onu takip eder ve nereye gittiğini sorar.

İkimizin Yerine 153. Bölüm özetinde Jagdiş gidip uyuyacağını söyler. Gauri onu azarlar ve kantine getirir. Zaten çok fazla ders kaçırdın ve şimdi uyumak istiyorsun der. Ona bir ilaç verir ve çay içmesini ister. Bir sonraki derse kadar iyileşmesini söyleyip gider. Jagdiş, Anandi’nin, başı ağrıyorken ondan uyumasını istediğini hatırlar ve Gauri ile arasındaki farkı düşünüp Gauri‘yi ve takdir eder.

Sarpanç, Dadisa‘ya Heth Sing’in oğlunun düğün davetiyesini verir. Dadisa çok heyecanlanır ve bu sayede Heth‘in köye iyilik yapacağını düşünür. Bütün ailenin düğüne gideceğine karar verir. Basant’a hediyeleri almasını söyler. Bairon, Dadisa’ya Gehna’nın da gitmesine izin vermesini önerir, çünkü bu gibi şeylerde bayanlar daha iyidir. Dadisa kabul ederken Basant şok olur. Jagdiş, Gauri’ye bir kalem hediye ederek ona ilaç verdiği için teşekkür eder.

Yoksa uyuyup dersleri kaçıracaktım der. Parti yapmayı planlarlar ve Jagdiş, üst sınıfları, öğrencileri ve hocaları çağırmayı önerir. Herkes partiye geleneksel kıyafetlerle gelir. Jagdiş ise (Dhoti Kurta’da Hint erkek giysisi) gelir. Herkes havalı olduğu için onu över. Gauri dans ederken Jagdiş, büyülenmiş gibi onu seyreder. Daha sonra güzel göründüğü için över. Bir güzel kız gelir ve Gauri‘ye Rajastan mahalının prensesi gibi göründüğünü söyler.

İkimizin Yerine 7 Şubat Özeti Devam Ediyor

Hepsi Jagdiş’ten pastayı kesmesini ister. Gauri fotoğraf çeker ve sonra birbirlerine pasta yedirirler. Müdür, parti için Jagdiş‘i över. Gauri, en iyi geleneksel dans kostümü yarışmasının galibi seçilir. Gauri sevincinden Jagdiş’e sarılır. İkisi de utanıp ayrılırlar.  Gauri ödülünü almaya gider. Jagdiş onun fotoğrafını çeker.

Parti biter. Gauri, resimlere büyük ekranda bakmak için laptopunu getirir. Jagdiş açıkça etkilenir. Ertesi gün, Anandi mutfaktayken Jagdiş onu arar ve ne yaptığını sorar. Domates kestiğini öğrenince kızar ve mutfaktan başka yapacak bir şeyinin olmadığını hatırlamalıydım der. Şehre geldiği için mutlu olduğunu, yoksa bütün gün tarlada çalışacağını söyler. Şehirde, kimsenin sıkılmaya vaktinin olmadığını söyler. Anandi‘ye küçük bir ders verip telefonu kapatır.

Anandi üzülerek neden sürekli alay ettiğini söyler. Eğitimini tek başına bırakmadığını söyler. Anandi tapınakta, Jagdiş’e dua eder. Anandi‘nin öğretmeni (Sandya) de kendin için de dua et der. Anandi Sandya‘yı görmesine çok sevinir. Ona hangi sınıfta öğretmenlik yaptığını sorar. Sandya şimdi okulda öğretmediğini, köylerin etrafında dolaştığını ve kadınların kızların küçük yaşta evlendirilip, zihinsel ve fiziksel istismarıyla mücadele ettiğini söyler. Sandya, senin gibi sade bir kız eğitim alsaydı, diğer kadınlar da bu geleneklerin gerçekte ne kadar gereksiz olduğunu anlayabilirdi der.

Sandya, kendime bile yardım edemiyorum, senin için nasıl savaşabilirim, Dadisa’ya söylesem bile okumana izin vermez der. Anandi’nin öğretmen olma hayalini hala sürdürdüğünü ve hayali için eğitimine devam edeceğini umduğunu söyler. Anandi’ye numarasını verir ve konuşmak istersen beni ara deyip gider. Anandi Dadisa’nın aptal diye onunla alay ettiğini hatırlar ve hayalini düşünür. Jagdiş ve Gauri kütüphanededir.kimizin Yerine 7 Şubat resimleri

İkimizin Yerine 7 Şubat Özetinde Jagdiş ona yaşı ondan daha genç olduğu halde üniversiteye nasıl bu kadar erken katıldığını sorar. Gauri zeki olduğu için okula terfi ettiğini söyler. Jagdiş merak eder. Gauri, bu uzun bir hikâye sonra anlatırım der. Dadisa ve gelinleri düğünde karşılanırlar.

Misafirler Gehna‘nın küçük bir oğlu olduğunu görünce şok olurlar. Anandi, Sandya‘nın sözlerini hatırlar. Çocuk evliliği geleneği suçtur dediğini hatırlar ve sonra orada bir suç işlendiğini fark eder. Anandi, çocuklar evlendiği için huzursuz olur. Gulli‘yi gelin halinde ağlarken görünce şok olur.

İkimizin Yerine 153. Bölüm Fragmanı