İkimizin Yerine 158. Bölüm Özeti 12 Şubat Jagdiş‘in Foyası

İkimizin Yerine dizisinde geldik 158. bölüme. İkimizin yerine dizisinde yeni sezon başlamadan önce Jagdiş‘in oynadığı oyun ortaya çıkacak mı? İşte İkimizin Yerine 12 şubat özeti

İkimizin Yerine 158 Bölüm Özeti

Jagdiş Gauri‘yi korkutur ve Gauri ona sıkıca sarılır. Gauri ve Jagdiş burun burunayken Jagdiş, hayalinde Anandi‘yi görür. Anandi, ona pek çok kızın peşinden koşabilirsin ama bensiz yaşayamayacağın için sonunda bana geri döneceksin diyor. Jagdiş Gauri‘yi bırakıp geri gider. Gauri, sorunun ne olduğunu merak eder. Jagdiş ona gitmeliyim der. Nandu, babasıyla uyumak istediğini söyleyince Gehna, Basant’tan çok soğuk olduğu için terasta uyumamasını ister.

Nandu seni istiyor der. Fakat Basant terasa gider. Gehna kırılır. Jagdiş, Anandi ile anılarını hatırlar ve yaptığı şeyin doğru olmadığını hissedip pişman olur. Bu arada Gauri de Jagdiş‘i hatırlayıp gülümser. Jagdiş sonunda Gauri’yi arayıp olanlar için özür diler. Gauri gülümseyip kapatır. Jagdiş’in kafası karışır. Gehna gece uyanır ve Basant’ı görmeye gider.

Basant‘ın ateşten titrediğini görür. Yardım etmesi için Bairon‘u çağırır. Dadisa ve Anandi de sesleri duyup uyanırlar. Basant odasına alınır. Bairon ona ilaç verir. Dadisa gelinlerine söylenir. Biri torunumu Mumbai’ye yolladı, diğeri de oğlumun hayatını cehenneme çevirdi der. Gehna‘nın bencilliğinden şikâyet eder. Bairon, onu odasına yollar. Sumitra ve Anandi de gider. Gehna Basant‘ın alnını okşar.

Doktor gelip Basant’ı kontrol eder ve sıtma belirtileri olduğunu söyler. Bazı ilaçlar yazar. Dadisa, Gehna’yı suçlar. Jagdiş ve Gauri bir araya gelir. Jagdiş konuşmaya isteksiz olunca Gauri gider. Jagdiş peşinden gider ve kantinde özür diler. Gauri, olanlardan ikimiz de sorumluyuz, sen mantıklı oldun ve tam zamanında durdun, bu yüzden özre gerek yok, ben teşekkür ederim der.

Doktor Bairon‘a, sadece evin değil çevrenin de temiz olması gerektiğini açıklar. Gauri ve Jagdiş koleje dönünce öğrenciler onlarla dalga geçer. Öğretmen, onları bazı tıbbi kampla ilgili bilgilendirir. Grup dağılır. Bir genç Jagdiş’e adıyla seslenir. Jagdiş, arkadaşını görünce şok olur. Arkadaşı, Jagdiş‘in onu görmesine niye sevinmediğini merak eder.

İkimizin Yerine dizisi 158. Bölüm özetinde Jagdiş, arkadaşına gider ve ona orada Jagat olduğunu söyler. Sana bunu anlatmıştım diye hatırlatır. Arkadaşı da tıp fakültesine katılmaya gelmiş. Jagdiş, ücret konusunda ona yardımcı olur ve arkadaşına o yıl mahsullerinin iyi olmadığını bildiğini söyler. Ondan Jagat adını hatırlamasını ve foyasını çıkarmamasını ister.

Phuli, öğrencilerinin çoğunun gelmediğini görür. İkizlerden biri, annesi sıtma olduğu için diğerinin evde kaldığını söyler. Phuli ve Anandi yine temizlikten bahsederler. Anandi, Jagdiş’in doktor olacağı günü beklediğini, gelip köylerini en sağlıklı ve sağlıklı köy haline getireceğini söyler. Kantinde, Jagdiş arkadaşını (Lal Sing) diğerlerine tanıtır ve çocukluk arkadaşı olduklarını söyler.kimizin Yerine 158. Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 12 Şubat Özeti Devam Ediyor

Lal, 7’ci sınıfa kadar birlikte okuduk ve sonra biz taşındık der. Ben ve eşim, Jagat ve eşiyle arkadaştık diyecekken Jagdiş onu durdurur. Hepsi şok ile Lal‘e evli olup olmadığını sorar. Lal, 5ci sınıfta evlendiğini söyler. Jagdiş‘ten bahsedecekken Jagdiş müdahale eder ve Lal evlendi ama kurtuldu der. Lal şok olur. Gauri, çocuk evliliği sohbetine dayanamıyorum, durun der.

Basant uyanınca Gehna‘nın yerde uyuduğunu görür ve üzerine battaniye örter. Anandi yemek getirince Basant sessiz olmasını ister. Bırak uyusun, iki gündür uyumadı der. Su bardağı düşer ve Gehna uyanır. Gehna, Basant‘ı yedireceğini söyleyip Anandi‘yi yollar. Basant da Gehna‘yı besler. Jagdiş ve Lal oteldedir. Lal, gerçeği neden sakladığını sorar.

Jagdiş, Jaipur’da insanların nasıl küçümsendiğini unuttun mu diye sorar. Lal, sen köyünden utandın ve herkese Jaipurlu olduğunu söyledin der. Lal, çocuk evliliğinin yanlış bir gelenek olduğunu kabul eder, ama evlendiğimi söylemekten utanmam, çünkü karıma çok saygı duyuyorum der. Karın senin mutluluk ve üzüntünü ailenden daha çok paylaştı, seni hep destekledi ve elinde olan her şey onun desteği sayesinde oldu der. Jagdiş’e köylü olduğunu saklasa bile, Anandi’nin karısı olduğu gerçeğini daha ne kadar süre saklayabileceğini sorar.

Gauri, bir misafirhanenin kapısında nöbetçi adamla tartışır. Birisi onun arkasına gelir. Gauri ona “Bade Papa“ diye seslenir ve heyecanla ona sarılır. Papa görevliyle konuşur ve içeri girerler. Kızlar kampa gitmek için hazırdır ama Gauri ortada yoktur. Kızlar, Papa aniden şehre gelince onun planını değiştirdi derler. Jagdiş bunu duyunca bahane ile kampa gitmez.

İkimizin Yerine 12 Şubat özetinde Gauri, Papa ile Jagat hakkında mutlu bir şekilde konuşur ve ona tüm olayları anlatır. Papa, evden gelen atıştırmalıkları ve mektubu ona verir. Gauri mektubu okurken, ailesinin onun tekrar evlenmesinden bahsettiği için üzülür. Papa Gauri’nin, sonunda geçmişini unutup evlenmek zorunda kalacağını anlatmaya çalışır.

Gauri üzülür ve geçmişini unutamayacağını söyler. Papa onu teselli eder ve şimdilik bu konuyu unutmasını söyler. Jagdiş, Gauri’yi özleyip üzülür. Lal onu öğle yemeğine çağırır ama gitmez. Gece, Jagdiş hâlâ yemek yemez ve Lal’i tersler. Sabah Gauri Papa ile yürüyüşe gider. Bairon mutlu bir şekilde Basant’ın tamamen iyileştiğini söyler.

kimizin Yerine 12 Şubat Bairon hasta

Bairon, Dadisa’ya, Basant’a iyi baktığı için Gehna’ya teşekkür etmesi gerektiğini söyler. Dadisa kabul eder. Jagdiş, her yerde Gauri’yi görüp üzülür. Jagdiş annesiyle konuşur. Sumitra Anandi’nin ona çok iyi baktığını ve asla böyle iyi bir eş bulamayacağını söyler. Jagdiş sonra Anandi‘yle konuşur. Jagdiş evdeki herkesi sorar.

Anandi beni hiç sormadın der. Jagdiş, sorma gereği olmadığını, mutlu olduğunu bildiğini ve bütün gün ne yaptığını tahmin ettiğini söyler. Anandi, üzülerek, bunlar mutlu olmaya yetmiyor derken, Jagdiş ders çalışmam gerek deyip aceleyle kapatır. Anandi, mutluluğunun Jagdiş’te yattığını düşünür.

 İkimizin Yerine 158. Bölüm Fragmanı