İkimizin Yerine 163. Bölüm Özeti 17 Şubat Anandi Okula Başladı

İkimizin Yerine dizisinin 163. bölümünde kimseden kendine fayda gelmeyeceğini, kimseye güvenilmeyeceğini gören Anandi eğitimine devam ediyor. İkimizin Yerine 17 Şubat özeti

İkimizin Yerine 163. Bölüm Özeti

Phuli okulda ders verirken Anandi gelir. Phuli ona gider ve Jagdiş ile Mumbai ziyareti ile ilgili sorular sorar. Anandi geçiştirir. Phuli onu sorgulasa da Anandi onu görmezden gelip derse girer. Kızlara hikaye anlatırken ağlar. Phuli endişelenir ve iyi hissetmiyorsa eve gitmesini ister. Anandi iyi olduğunu söyler. Sandya gelince Anandi ona koşar.

Ona sarılıp ağlar. Sandya Anandi‘yi dışarı çıkarır ve derdini sorar. Anandi ona Mumbai’de olanları anlatır. Sandya, Jagdiş ile konuşup onu durdurmasını ister. Anandi, bu kez kendisi için savaşacağını söyler. Jagdiş‘in ondan utanmaması için tekrar eğitimine başlamak istediğini söyler. Sandya, Anandi’ye Dadisa’dan izin almasını söyler.

Anandi, kimseye zarar vermeyen bir yalan, yalan sayılmaz diyerek Dadisa’ya söylemeyeceğini söyler. Sandya onu kutsar. Anandi Bairon ve Sumitra’dan kitaplarını geri ister ve eğitime devam etmek istediğini söyler. Her ikisi de şok olur. Sumitra şüphelenir ve ne olduğunu sorar. Anandi. onlara Mumbai yaşamının çok daha ileri olduğunu söyler. Jagdiş orada okurken benim yüzümden utanmasını istemiyorum der. Ayrıca, onun arkadaşları ingilizce konuşurken cevap veremedim ve utandım der.kimizin Yerine 163. bölüm resimleri

Bairon Anandi’ye artık geriye bakmamasını söyler. Sumitra da ona destek olur. Jagdiş kütüphanede ders çalışırken, Gauri de yanına oturup ona güler. Basant, Dadisa‘dan çekindiği için Anandi’nin okuduğu gerçeğini saklamaya yanaşmaz. Bairon onu ikna eder. Basant gönülsüzce kabul eder. Bairon, okul müdürüne gider ve onu Anandi‘nin 10 sınıf sınavına girmesi için ikna eder.

Müdür, özel öğrenci olarak katılabileceğini söyler. Bairon giderken Basant ve Dadisa’yı görür ve şok olur. Dadisa okulda ne yaptığını sorar. Bairon, hemen konuyu kapatıp bahane uydurur. Bairon ve Sumitra, Anandi’ye kitaplar verir ve iyi çalışmasını isterler. Anandi, önce tanrıya dua eder ve her şeyi sadece Jagdiş‘i sevdiği için yaptığını söyler. Anandi odasında çalışır. Dadisa‘nın midesi ağrıyınca Anandi’nin odasına gelir. Işığını açık bulunca kapısını çalar.

Anandi Dadisa‘yı, odada kıyafet ütülediğine ikna eder. Ertesi sabah Phuli ve Anandi okulda duygusal bir şekilde konuşup birbirlerini desteklediklerini söylerler. Anandi eve geri döner ve bir kaç gün okula gitmeyeceğini söyler. Dadisa şaşırır ve bu mucizenin Jagdiş’in tavsiyesi sayesinde olduğunu düşünür. Sumitra, Anandi’nin dersini iyi çalışmasını sağlar.kimizin Yerine 17 şubat resimleri

İkimizin Yerine 163. Bölümde Anandi, kıyafetlerini kapının altına koyarak dışarıdan ışığın görünmesini engeller. Gehna ona bademli süt yapar. Dadisa mutfağa gelir. Gehna Nandu için diye yutturur. Mumbai’de, Jagdiş ve Gauri birlikte çalışıp keyif alırlar. Dadisa, tüm gelinlerin aniden daha fazla sorumluluk aldığını söyler. Ertesi sabah, Bairon sınavların yarın sabah 11’de başlayacağını söyler.

Sumitra, Anandi’nin dışarı çıkması için Dadisa‘ya ne diyeceklerini sorar. Hepsi ne yapacağını tartışır. Bairon, onu Allahabad’a, “Hacc“ gibi bir ziyarete göndermeyi önerir. Basant kabul eder. Anandi, Dadisa’ya daha fazla yalan söylemekten memnun değildir. Ona gerçeği söylemeyi önerir. Fakat herkes durumu anlamasını sağlar ve moralini yükseltir.

 İkimizin Yerine 17 Şubat Özeti

Basant, köyde Kaaki diye bir kadınla buluşur ve onu Hacca gitmesi için iyi bir zaman olduğuna ikna eder. Dadisa’nın da gitmek isteyebileceğini söyler. Kaaki, Dadisa’yı da alıp Hacca gitmeyi kabul eder. Basant’ın annesini çok sevdiğini düşünür. Basant eve gelir ve Dadisa’ya, Kaaki teyze Hacca giderken seni de götürmek istiyor der.

Bairon ve Basant, Dadisa’yı gitmeye ikna etmeye çalışırken gelinler gülümsüyor. Dadisa gitmeyi reddeder. Bairon ve Basant mort. Dadisa odasına gidince herkes ne yapacağını düşünür. Kaaki eve gelir ve Dadisa’yı onunla Hacca gitmeye ikna edeceğini söyler. Bairon ve Basant sessizce izler. Kaaki, Basant’ın Hacca gitmek en iyi zaman olduğunu söylediğini söyler.kimizin Yerine 163. Bölüm Gauri ve jagdiş öpüşme

Kaaki de gitmemeye karar verir ve Dadisa sonunda gitmeyi kabul eder. Kaaki aşağı iner ve gelinlere Dadisa’nın eşyalarını toplamalarını söyler. Herkes aşırı mutluyken Dadisa Anandi’yi de götüreceğini söyler. Basant, Anandi şimdi nasıl gidebilir diyor. Dadisa, Anandi için iyi olduğunu ve hazırlanmasını söyler. Herkes mort. Gehna‘nın aklına bir fikir gelir ve Anandi’ye çantasını toplamasını söyler.

 İkimizin Yerine 17 Şubat özetinde Anandi isteksizce gider. Herkes şaşırırken, Gehna Anandi ve Dadisa için yiyecek paketler. Anandi, valizini getirir. Dadisa gelinleri kutsar. Gehna, Anandi’ye Dadisa ile ilgilenmesini söyler. Dadisa Basant’ın nerede olduğunu merak eder. Gehna, sinsice gülümsüyor. O sırada telefon çalar.

Bairon Kazan ile konuşur. Aslında konuşan Basant ve ne diyeceğini bilmiyor (çok komik). Bairon onu idare eder ve tamam bayım diyor. Bairon, Kazan ve eşinin aile mabedini ziyaret edeceğini ve Anandi’yi oraya götürmek istediklerini söyler. Gelinler, planı anlar, gülümser.

 İkimizin Yerine 17 Şubat Fragmanı

İkimizin Yerine 163. Bölüm Özeti 17 Şubat Anandi Okula Başladı (1 Yorum)