İkimizin Yerine 169. Bölüm Özeti 23 Şubat Gauri‘nin Büyük Sırrı

İkimizin Yerine dizisi 169. bölüm özeti ile 23 şubat cumartesi günü izleyicisi karşısına çıkacak.  İkimizin Yerine dizisi 169. bölüm de Gauri‘nin büyük sırrı ortaya çıkacak. Diğer taraftan  Jagdiş Mumbai‘ye dönmeye kararlı.

İkimizin Yerine 169. Bölüm Özeti

Gauri’nin annesi onu Gudiya diye çağırır ve onu gördüğüne çok sevinir. Gauri’nin babası da mutludur. Annesi, Gauri’ye çocukken oynadığı oyuncak bir stetoskopu gösterir ve o korkunç günün ardından bir daha asla oynamadın der. Gauri, o günden hiç bahsetmemesini söyler.

Gauri’nin çocukluk resmini gösterirler. Ailesiyle birlikte Gudiya. Gudiya, Jagdiş ile olan evliliğini ve sonraki olayları hatırlar. Ailesine o günü asla unutamayacağını ama geride bırakmak istediğini söyler. Gudiya’nın ailesi onu teselli eder. Annesi, ona eğitimini bitirdikten sonra evlenmeyi kabul ettiğini hatırlatır ve onun için seçtiği çocuklardan birine evet demesini ister.

Gudiya düşünceler dalar. Jagdiş ise şehir’i düşünür ve herkesin sonsuzadek köyde kalacağını söylediğini hatırlar. Ayrıca Gauri’nin sözlerini hatırlar. Anandi gelince Jagdiş gıcık olur. Anandi, Bairon’un onu çağırdığını söyler. Jagdiş dışarı çıkar ve Dadisa, Bairon ve Basant‘ı bir satıcıyla hastane için gerekli enstrümanlarla ilgili tartışırken görür.

Satıcı Jagdiş‘e bazı enstrümanlar gösterir, ama Jagdiş ilgilenmez. Dadisa hevesle stetoskopu üstünde kullanmaya çalışır. Jagdiş, satıcıdan her şeyi alıp gitmesini ister. Herkes şaşırır. Satıcı gider. Bairon ve Basant, adamı neden gönderdiğini sorgular. Jagdiş, Jetsar’da pratik yapmak istemiyorum, 2 yıl daha çalışmak için Mumbai’ye dönmek istiyorum der.

Sadece eğitimin yeterli olmadığını söyler. Dadisa kabul etmez ve yeterince çalıştığını söyler. Bairon, Jagdiş’in haklı olabileceğini düşünür. Daha fazla çalışırsa Jagdiş’e faydalı olacağını söyler. Herkes şok. Bairon üzülerek sadece 2 yıl meselesi olduğunu söyler. Ardından Jagdiş herkese köye geri dönmeyeceğini söyler.

Herkes şoklarda. Bairon, Jagdiş’e ne dediğini biliyor musun diye sorar. Jagdiş, ben kararımı çoktan vermiştim ve size şimdi açıklıyorum der. Ben, şehir hayatına alıştım ve Jetsar gibi küçük bir köy hastanesi işletmek istemiyorum deyip gider. Herkes etkilenir. Anandi ağlar. Dadisa ağlayarak her zaman bundan korktuğunu söyler. Bu yüzden Jagdiş’in Mumbai’ye gitmesini istemediğini söyler.

Gauri dolabında bir şeyler ararken aniden bir bohça düşer. Gauri eski düğün elbisesini ve mücevherlerini görür. Sertce dolabı kapatırken Sindur kafasına düşer. Gauri elbiseye dokunur ve geçmişini hatırlar. Sindur‘u görünce çok kötü ağlar. Annesi odaya girer ve onu kötü bir halde görür.

Gauri, neden onları atmadıklarını sorar. Annesi, ondan kötü anıları unutmasını ister ama Gauri o insanları asla affetmediğini söyler. Annesi onu gelin olarak görmek istediğini söyler. Gauri daha fazla araştırma yapmak istediğini söyler. Annesi ısrar eder. Gauri’nin amcası içeri girer ve Gauri daha yeni geldi, tüm bunları unutun, özgürce yaşayıp eğlenin der.

İkimizin Yerine 169. Bölüm özetinde Bairon Jagdiş‘e gelir ve kararına saygı duyduğunu söyler, ama eşi, annesi, ve Dadisa hakkında yeniden düşünmesini söyler. Jagdiş, Anandi’nin yaptığı şeyin onun görevi olduğunu söyler. Bairon kızar ve onu azarlar. Senin için sürekli dua etmek Dadisa‘nın, geceleri uykusuz kalmak annenin, seni beklemek Anandi’nin görevi olduğunu düşünüyorsan, peki senin ailen ve köyün için görevin nedir diye sorar.

Sen, çok şey öğrenmiş olsan da ailenin sana öğrettiği tüm değerleri unuttun ve bencil birisi oldun der. Anandi araya girer ve Bairon‘u oradan alır. Gauri, amcasına Jagat’ı sevdiğini itiraf eder. Amcası onun adına sevinir. Ertesi sabah.

Anandi mutfakta çalışırken üzgündür. Gehna yüzündeki üzüntüyü fark eder. Nandu Anandi’den onunla oynamasını ister, ama Gehna, yalnız oynamasını söyler. Nandu Jagdiş’in onunla oynamak için kapıyı açmadığını söyler. Gehna, yorgun olabileceğini söyler ve Nandu‘nun da Jagdiş gibi bir doktor olmasını ister. Gehna Dadisa’ya yemek verir ama Dadisa yemez. Jagdiş gelir.

İkimizin Yerine 23 şubat Özeti Devam Ediyor

Jagdiş, Dadisa’ya gelir ve ona üzülmemesini ve daha fazla çalışmasının ona çok yardım edeceğini söyler. Torunun iyi bir doktor olunca herkesin ondan bahsetmesinden gurur duyman gerek der. Dadisa, Jagdiş’e konuşurken bütün dediklerin kendinle ilgili, ailenden hiç bahsetmediğini fark ettin mi diye sorar.kimizin Yerine 23 şubat fotoğrafları

Kendi refahı için ailesini unuttuğunu söyler. Jagdiş, çalışmaya gitmesinin ailesini unuttuğu anlamına gelmediğini söyler. Jagdiş, Dadisa’yı sık sık ziyaret edeceğine ikna etmeye çalışır. Dadisa bunun yeterli olmadığını söyler. Sonunda Dadisa Jagdiş’e, şehirde kalmak isterse, onun için tüm imkanları sağlamaya söz verir.

Köylüler, Sarpanç ve konsey üyeleri eve gelir. Dadisa, Bairon ve Basant’a Jagdiş’i görmek istediklerini söylerler. Aileye, Jagdiş‘in başkanlığında Jetsar ve komşu köyler için tıbbi bir kamp planladıklarını söylerler. Dadisa‘lar sessiz. Jagdiş suratsız.

Dadisa utanarak köylülere, Jagdiş çalışmak için şehre dönerken onlara yardım edemeyeceğini söyler. Köylüler üzülür ve ama Dadisa‘ya saygı duyup giderler. Dadisa, Jagdiş’e sadece ailesini değil tüm köyü hayal kırıklığına uğrattığını söyler.

Dadisa, Jagdiş asla geri dönmeyecek, ben onun ismini gazete ve televizyonda görüp mutlu rolü yapacak kadar güclü değilim, o ismini de değiştirdi der. Jagdiş çok kızgın. Diğerleri üzülürken Dadisa gider. Anandi her şeyi balkondan izleyip üzülür.

İkimizin Yerine 23 şubat özetinde Gauri, şarkı söylerken valizini açar ve sınıfının bir fotoğrafını görünce Jagdiş’i özler. Bu arada, Sugna evi arar ve Gehna‘ya, Jagdiş‘le Anandi‘yi öğle yemeğine davet etmek istediğini söyler. Gehna ona Jagdiş’in şehre gitme niyetini anlatır.

Sugna şok ve üzgün. Telefonu kapatınca Şiyam gelir ve Sugna durumu ona da anlatır. Şiyam da şok. Sugna, Şiyam’dan Jagdiş ile konuşup onu kalmaya ikna etmesini ister. Sugna Anandi için çok endişelidir ve ağlar. Şiyam, Jagdiş ile konuşmaya söz verir.

Bairon Anandi‘ye, Jagdiş’in Mumbai’ye yerleşmeyi düşündüğünü bilip bilmediğini sorar. Anandi, bunu herkesle birlikte öğrendiğini ve Jagdiş‘in ona hayatı ile ilgili hiçbir şey söylemediğini söyler. Anandi, her gelişinde Jagdiş’in tavrının yavaşca değiştiğini fark ettim, ama bu kadar değişeceğini asla düşünmedim der. Benim ve ailesinin sevgisinin Jagdiş’i bu köyde tutacağını düşündüm ama ne yazık ki, sevgimin Jagdiş için bir önemi yok der ve ağlar.

Bairon onu teselli eder ve Jagdiş‘in yetiştirilmesinde bazı eksiklikler olmalı diyerek Anandi’den özür diler. Baba-kız birbirlerini teselli eder. Dadisa, Basant ve Gehna‘yı çağırır ve onlara Jagdiş ne yaparsa yapsın, onu dışlamayacaklarını söyler. Basant’a, Bairon’u Jagdiş’i yok saymamaya ikna etmesini söyler.

Gehna, Dadisa’ya Sumitra’yı arayıp her şeyi anlatmasını söyler. Dadisa, Sumitra’nın yengesi için çok endişeli olduğunu söyleyerek reddeder. Jagdiş‘i sonsuza dek kaybetmekten korkarlar. Dadisa, Basant’a Bairon’a Jagdiş’in 2 yıl sonra geri dönebileceği umuduyla iyi ona davranmasını sağlamasını söyler.kimizin Yerine 169. Bölüm resimleri

Basant‘ın içine sinmese de Bairon ile konuşmayı kabul eder. Bu arada, Jagdiş, cep telefonunda Gauri’nin resmine bakarken Şiyam onu arar. Jagdiş kızar ama telefona cevap verir. Şiyam, Jagdiş ve Anandi’yi akşam yemeğine davet eder. Jagdiş başta reddetse de Şiyam onu ​ ikna eder.

Akşam, Jagdiş ve Anandi, Madan’ın evine gelirler. Radha rolünün oyuncusu değişmiş. Hepsi Jagdiş ve Anandi’yi selamlar ve sohbet ederler. Şiyam ve Sugna, dolaylı olarak ailenin yanında olmanın avantajlarını anlatır ama Jagdiş sessiz kalır.

Varun, Jagdiş‘e, onu ne zaman hastanede tedavi edeceğini sorar. Jagdiş yine susar. Sugna, Jagdiş’in Mumbai’ye yerleşme niyetini bildiğini söyler. Madan ve Radha şok. Sugna, Jagdiş ile ailesinin yanında kalmakla ilgili konuşmaya çalışır.

Şiyam da Jagdiş ile konuşmaya çalışır ama Jagdiş sessiz kalır. Şiyam, Jagdiş’e kendisinin de şehirde okuduğunu ama köyüne döndüğünü ve bilgisiyle köyü geliştirmeye yardım ettiğini söyler. Herkes Jagdiş ile konuşmaya çalışırken o kızar.

Şiyam, Dadisa ve oğullarının ne kadar umutla hastane inşa ettiklerini anlatır. Jagdiş, Şiyam’a sen bu köyde kalmakla ne kazandın ki, benim şehre gitmeme engel olmaya çalışıyorsun diye sorar. Herkes şok olur.

İkimizin Yerine 23 Şubat Fragmanı