İkimizin Yerine 17 Temmuz Özeti Jagdiş’e Kız Bulunur

İkimizin Yerine dizisinin  313. bölüm özetinin ikinci kısmına hoş geldiniz. İkimizin Yerine 17 Temmuz özetinin ilk kısmında Sançi Jagdiş’e olan ilgisini itiraf etmeye çalışmış; Cotima menu ise boyalar yüzünden alerji olmuştu. Eğer İkimizin Yerine 17 Temmuz Özetinin ilk kısmını okumadıysanız okumak için tıklayınız İkimizin Yerine

İkimizin Yerine 17 Temmuz Özetinin İkinci Kısmı Başlıyor

Sançi Anandi’ye sinir olmaya başlar; çünkü Anandi Cotima’yla kızı gibi ilgilenmektedir. Anandi’nin rol yaptığını düşünen Sançi; ayrılıkları konusunda eAnandi’yi aldatan Jagdiş’i bile haklı görür. Jagdiş ile konuşmak isteyen Sançi onu aramak için bir bahane arar.

Sançi Jagdiş’i arar; Jagdiş telefonu açar ve danışma için ücret talep etmem gerekiyor artık der; Sançi güler ve çok iyi hissediyorum artık koşabilir miyim diye sorar? Jagdiş bunun için çok erken olduğunu söyler. Ayağına baskı uygulamamasını söyler. Sançi lafı uzatmak için çalışır ama sonunda konuşma biter. Sançi danışmaya ne kadar ücret ödemesi gerektiğini sorar ve ikisi de güler. Sançi telefonu kapattığında bir kez daha Jagdiş’i çok tatlı bulduğunu söyler.

Nirmala Jagdiş’e kız aramaya devam eder ve Jagdiş’in fotoğraflarını bazı ailelere gösterir. Hiç bir şeyi atlamadan Jagdiş’in başına gelenleri anlatır; ama Jagdiş çok değişti ve düzeldi der. Kızın ailesi Jagdiş’i çok beğenir zira hem doktor hemde Jetsar’ın tanınmış ailelerinden birinin oğludur. Özellikle terk edilmiş bir kadınla bir çocuğa evlerinde bakan bir aile gelinleri olacak kızımıza da çok iyi bakar ve kızımız gerçekten mutlu olur diye düşünür.

Cotima ve Anandi Sançi konusunda konuşurlar. Cotima Sançi’nin şımarıklığının kendi suçu olduğunu söyler, onun her istediğini yerine getirdim ve ona asla sert davranmadım bu yüzden senin gibi bir evlat yetiştiremedin der. Aşırı şımarttım ve sonunda bu kadar inatçı oldu der.

Iravati Cotima ve Anandi’nin konuşmalarını dinler ve bahçede spor yapan Sançi’yi karşısına alarak neden Anandi’ye bu kadar kaba davranıyorsan, o sana hep iyi davranmaya çalışıyor der. Sançi Anandi hepinizin gözünüzü boyadı; onun gerçek yüzünü ve oyunlarını göreceksiniz ama geç olacak der. Sançi Dr. Jagdiş’i iyi tanıyorum; o ne kadar iyi biri madem Anandi bu kadar iyi ondan neden ayrıldı der.

Iravati evlilik ilişkisinde Jagdiş’in sorumluluklarını yerine getiremediğini bu yüzden de Anandi’nin ondan ayrıldığını anlatır. Sançi sen Anandi’den dinlediğini anlatıyorsun bir de bunu Jagdiş’ten dinle der. Anandi akıllıca size anlatırken kendi kusurlarını gizledi der.

Iravati ise daha önce sana inandım, senin yalanların yüzünden Şiv ve Anandi’yi hatta Anandi’nin ailesini bile incittim; ama şu andan itibaren Anandi’ye yaptığın her hangi bir yanlış davranışa tahammül edemem.der.  Sançi sinirlendir ve oradan ayrılır.

Nirmala başka bir kız gösterir Dadisaa çok güzel olduğunu ve gerçekten masum göründüğünü söyler. Sumitra da kızı sever. Nirmala, kızın gerçekten iyi olduğunuhatta iyi de bir aileye ait olduğunu ama kızın bir dul olduğunu söyler. Nirmala’yı dinleyen herkes şokta; dul kalmanın bu kızın suçu olmadığını söyler. Boşanma da tüm suç kocasında. Adam tam bir sarhoş ve zalim. Kıza büyük eziyetler etmiş der. Sumitra, Nirmala’ya fotoğrafı geri verir ve olmayacağını söyler. Tam bu sırada Jagdiş içeri girer ve konuşmaları duyar.

Jagdiş bu kızı istemeyen annesine onunla tanışmadan veya nasıl bir insan olduğunu bilmeden önce  onun için böyle düşünmemelisin. Sugna ve Anandi gibi belki de bu kızda suçsuz der. Bairon ve Dadisa Jagdiş ile gurur duyar.

Sançi daha sonra Anandi’den Jagdiş ile olan ayrıldığını sorar? Annadi cevap vermek istemez ve acı geçmişini unuttuğunu söyler.

Nirmala kız tarafını Sing ailesine yemeğe davet eder. Kızın ailesi Sing ailesinin evine gelir. Kızın babası Dadisa’ya eski damatlarını kızlarına yaptıklarından dolayı hapse gönderecekleri ailesinin onları tehdit ettiğini ama yılmadıklarını sonrasında ise özür diledikleri için polise gitmediklerini ter temiz bir boşanma olduğunu ve kızının mutluluğunun her şeyin önünde tuttuklarını anlatır.

Müstakbel gelin adayı Kancan yemekte üzerine meyve suyu döker. Dadisa Ganga’dan gelini lavaboya götürmesini ve üzerini temizlemesine yardım etmesini ister. Anne, Kancan’ın başına gelenlerden dolayı korku yaşadığını yabancıların önünde korku telaşlanmasının nedeninde bu korku olduğunu açıklar.

Kaçhan üzerini temizlerken Ganga sadece evli kadınların taktığı ayak parmağına takılan bir hal hal görür. Ganfa sadece evli kadınların taktığı bu hal halı Kaçhan’ın neden hala takmaya devam ettiğini merak eder. Ganga eğer kayınvaliden sana bu kadar kötü davrandıysa sen neden bu evlilik sembolüne hala bu kadar bağlısın der?kimizin Yerine Kaçhan

Dadisa, daha fazla ilerlemeden önce Kachan ve Jagdiş’in de konuşmasını ve birbirlerini daha iyi tanımasını ister. Kachan’ın ailesi ertesi gün bir tapınakta buluşmalarına izin verir. Ganga durumdan çok rahatsız görünüyor.

Ganga Jagdiş’e kararını dikkatli bir değerlendirme yaptıktan sonra vermesini ister. Jagdiş ise ailesinin inandığını kızı görmesine bile gerek olmadığını söyler. Ancak Ganga böyle bir evliliğin sağlam temelleri olmayacağını dikkatli değerlendirme yapması gerektiği konusunda ısrar eder. Jagdiş, Ganga’nın düşünce ve olgunlukta Anandi’ye çok benzediğini düşünür.kimizin Yerine 17 Temmuz resimleri

Babasıyla Kachan tapınağa gelir; Jagdiş ise tapınakta Kaçhan’ı bekler. Babası ikisini konuşmak için tapınağı terk eder.

İkimizin Yerine 17 Temmuz Fragmanı

Yorum yaz