İkimizin Yerine 313. Bölüm Özeti 17 Temmuz Cotima Hastalanır

İkimizin Yerine 313. Bölüm Özeti

Şiv kendi odasında Anandi’yi uyandırmaya çalışır. Anandi’nin başı ağrıyordur; adeta akşamdan kalma uyanır. Şiv sarhoşluğun kalıntıları azaltmak için limonlu su hazırlamıştır. Anandi hemen panik yapıyor çünkü bayram ile ilgili çok fazla şey hatırlamıyor. Ya insanlara yanlış davranmamışsa veya söylememesi gereken bir şey söylememişse? Şiv’e sürekli sorar. Şiv, bayramın hatasız ve eksik geçtiğini söyleyerek Anandi’ye huzur veriyor. Anandi ise hala kendinden şüphe eder

Bairon, Ganga’nın ailede özellikle Sumitra’ya büyük bir yardımı olduğunu bayramda yaptıkları ile kanıtladığını ifade eder. Genha bunun doğru olmadığını Ganga’nın sınırları içinde kalmasının daha iyi olacağını söyler. Ganga’nın Jagdiş’i kendi ailesi önünde sorgulamasını ve bir suçlu gibi göstermesinin doğru olmadığını söyler. Bairon Ganga’nın açık sözlülüğü konusunda Anandi’ye benzediğini söyler. Genha kimse Anandi’ye benzeyemez der.

Şektar evinde bayram kutlamaları ile ilgili konuşulur. Bu sırada birden Menu Cotima derisindeki döküntüler nedeniyle yanma hassasiyeti hisseder. Doktor bunun holi renkler yüzünden olduğunu söyler. Herkesin derisi bu renklere farklı tepki verir; alerji çıkarmış der. Sançi, hepsinin Anandi’nin suçu olduğunu söyler. Doktor daha sonra bazı ilaçlar verir ve birinden her zaman Cotima ile birlikte kalmasını ister. Anandi hasta bakıcılık için gönüllü olur.

İkimizin Yerine 313. bölüm özetinde Anandi’nin bütün gün Cotima ile ilgilenir ve bir an olsun onu yalnız bırakmaz. Onu besler, canının sıkılmaması için kitap okur. Evde ki herkes Anandi’den etkilenir. Anandi adeta kendi annesi gibi bakmaktadır Cotima’ya. Herkesin ortak yorumu Şiv, Anandi gibi bir karısı olduğu için çok şanslı olur.

kimizin Yerine 313. Bölüm Özeti resimleri

Gece olunca Anandi Cotima’nın titrediğini ve ve yüksek ateşi olduğunu görür ve alnına ıslak bez koyar. Sabaha kadar uğraşan Anandi hastanın başına uyuya kalır; sabah onu Iravati uyandırır. Iravati Anandi’ye kötü göründüğünü ve artık onunda dinlenmesi gerektiğini söyler; ama Anandi suçluluk psikolojisi ile Cotima’yı bırakamayacağını söyler. Iravati suç sende değil boyayı yapan kişide der.

Sançi’nin ise kazadan sonra hala ayakları ağrıdığını hisseder; bu da Doktor Jagdiş’i aramak için iyi bir bahanedir. Sançi Jagdiş’i arar. Jagdiş Sançi ile çok içten konuşur bu konuşma Sançi’nin çok hoşuna gider. Sançi ayağında ki ağrıdan bahseder; Jagdiş ona tavsiyelerde bulunur. Jagdiş telefonu kapatmadan evdekiler nasıl diyerek aslında Anandi’yi sorar. Sançi ise Anandi iyi ama Cotima çok kötü der. Olayları anlatan Sançi tüm suçu Anandi’ye atar. Sançi’nin Anandi hakkında ki konuşmalarını ve suçlamalarını duyan Jagdiş şok olur; ama sakin sakin cevap verir ve Anandi sevgisi ile Cotima’yı iyileştirir merak etme der.

İkimizin Yerine 17 Temmuz Özeti Devam Ediyor

Şiv yeni ofisine gider ve ofiste çalışanların yeni kaymakamın gelecek o yüzden hiç bir işinizi yapmayız onun onayı lazım derler; halk iyice sıkıntıdadır. Şiv içeri girer ve durumu analiz edip işleri yapın ben yeni kaymakamım der. Müdür inanmaz ama sonra Şiv’in şaka yapmadığını anlayınca çok utanır. Şiv bu hatanın bir daha asla tekrar edilmemesi gerektiğini söylüyor.

kimizin Yerine 17 temmuz resimleri

Dadisa’nın kendisine uygun gelin bulması için görev verdiği Nirmala Dadisa’ya daha 13 yaşında bir kızı gösterir. Dadisa ona evlatlık çocuk almak istemediğini gerçekten eş olabilecek yetişkin bir kız istediği söyler. Bu kadar küçük çocukların daha evlilik yaşında olmadığını söyler. Dadisa böyle bir hatayı küçükken Gauriyi alırken yaptıklarını ama sonucunun çok ağır olduğunu anlatır. Dadisa’da ki değişimi gören Nirmala şaşırır.

İkimizin Yerine 313. Bölüm Özeti burada bitmedi. İkimizin Yerine 313. bölüm özetinin ikinci kısmı için tıklayınız. İkimizin Yerine Özet

İkimizin Yerine 313. Bölüm Fragmanı

Yorum yaz