Sefirin Kızı Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Ege’de yaşanan destansı bir hikayenin anlatılacağı Sefirin Kızı dizisinin çekimleri eylül ayının ikinci haftasında Muğla’da başlayacak. Sefer’in Kızı dizisinin yönetmeni ise Emre Kabakuşak olacak. Emre Kabakuşak son olarak Sen Anlat Karadeniz dizisinde yönetmen olarak yer almıştır. 

Star Tv 2019 2020 yeni sezonunda yayınlayacağı iddialı dizisi Sefirin Kızı için kesenin ağzını sonuna kadar açtı. O3 Medya ve NGM Medya’nın ortaklığında çok büyük bir prodüksiyon ile ekranlara gelecek Sefirin Kızı dizisinin senaryosunu daha önce Sen Anlat Karadeniz dizisinin senaristliğini üstlenen Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem ikilisi yazacak.

Sefirin Kızı dizisinin Muğla yöresinde çekileceği ve sağlam bir aşk hikayesine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. O3 Medya  Sefirin Kızı  dizisi için çok büyük isimlere teklif götürdü. Özellikle uzun boylu ve yakışıklı bir erkek başrol karakterinin arandığı da medyada bolca dillendirildi. Sefirin Kızı dizisi için İbrahim Çelikkol ve Engin Akyürek ile birlikte dram yönü güçlü olması beklenen kadın başrol için Neslihan Atagül ile anlaşmaya varıldı.

Bu oyuncular muhtemelen Sefer’in Kızı dizisi senaryosunu okuduktan sonra son kararlarını yapımcıya bildirecekler.

Sefirin Kızı Oyuncuları

Engin Akyürek (Sancar)

1981 Ankara doğumlu olan Engin Akyürek 38 yaşındadır.  Ankara Üniversitesinde lisans eğitimi alan Engin Akyürek aklında hiç oyunculuk yokken katıldığı Türkiye’nin Yıldızları yarışması ile ünlenmiştir. Daha sonra Yabancı Damat ve Kara yılan dizileri ile ismini duyuran ve ekranlarda yer alan  Engin Akyürek’in asıl popüler olduğu dizi ise bir çok Avrupa ülkesinde yayınlanan Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisi ile olmuştur. Son olarak ise 2017 yapımı Kara Para Aşk  dizisinde yer alan Engin Akyürek son dönemlerin dizi tutturamayan başrol oyuncularından biridir.

Sefirin Kızı dizisinde Sancar karakterine Engin Akyürek hayat verecek. Sancar at binmeyi çok seven yalnızca zeybek oynarken çöken oldukça dik başlı ve korkusuz bir adamdır.

Neslihan Atagül (Nare)

1992 de İstanbul da hayata gözlerini açan Neslihan Atagül 27 yaşında kariyerinin zirvesindedir. Yeditepe Üniversitesinde Konservatuvar okuyan Nesliha Atagül ilk olarak Yaprak Dökümü dizisinde çocuk oyuncu olarak yer almış ve oyunculuk yeteneklerini profesyonel üstadların yanına geliştirmiştir. Neslihan Atagül’ün olduğu ve izleyici tarafından fark edildiği dizisi ise Fatih Harbiye dizisi olmuştur. Yaprak Dökümünde ki kızdan Fatih Harbiye’nin Neriman’ı olan Neslihan Atagül daha sonra Kara Sevda dizisinde hayat verdiği Nihan karakteri ile dünyanın tanıyıp oyunculuğunu kabul ettiği bir kadın başrol olmuştur.  Kendisi gibi oyuncu Kadir Doğulu ile evlidir.

Nare güzeller güzeli bir kızdır. At binmeyi çok seven Nare ile Sancar büyük bir aşka bir birlerine bağlanırlar ama ayrılık çok geçmeden onları da vurur.

Tugay Mercan

Ocak 1982 de İstanbul hayata gözlerini açan Tugay Mercan Haliç Üniversitesinde Tiyatro eğitimi almıştır. Konservatuvar yıllarında Bakırköy Tiyatrosunda oyunculuk deneyimleri kazanan Tugay Mercan ilk olarak Suskunlar dizisinde oynadığı Zeki karakteri ile ismini duyurmuştur. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl Kösem, Asla Vazgeçmem gibi dizilerde de yer alan Tugay Mercan Son olarak Kızım dizisinde Uğur olarak yer almış ve canlandırdığı karakter ile çok sevilerek kariyerinin zirvesine çıkmıştır.

Erhan Alpay (Akın)

Analar Ve Anneler ve Kara Sevda dizilerine rol alarak dikkat çekmeyi başaran Erhan Alpay Sefirin Kızı dizisi kadrosuna dahil oldu. Sefir’in Kızı dizisinde Erhan Alpay Akın karakterine hayat verecek.

Erhan Alpay nisan 1985 İstanbul doğumludur ve 34 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Pantomim bölümü mezunudur. Şahika Tekand Stüdyo da tiyatrocu olarak yer almıştır. Son olarak Kara Sevda dizisinin kadrosunda yer almakta ve Komiser Hakan olarak yer almıştır.

Uraz Kaygılaroğlu

Uraz Kaygılaroğlu 1987 İzmir doğumludur ve 32 yaşındadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu olan Uraz Kaygılaroğlu ilk olarak Pis Yedili dizisi ile tanınmıştır. Uraz Kaygılaroğlu’nun ünlü olması ise Klavye Delikanlıları dizisinde başrolde yer alması ile gerçekleşmiştir. Son dönemde En Son Babalar Duyar ve Masum Değiliz dizilerinde yer alan Uraz Kaygılaroğlu uzun bir dönem dizi tutturamamış en son Trt 1 de yayınlanan Ege’nin Hamsisi ile uzun soluklu bir işe imza atmıştır.  Uraz Kaygılaroğlu Ege’nin Hamsisi dizisinde son olarak Deniz Çınar karakteri ile izleyicinin sevgisini kazanmış ve Sefir’in Kızı kadrosunda yer bulmuştur.

İbrahim Çelikkol

1982 yılı Kocaeli doğumlu olan İbrahim Çelikkol  37 yaşının içindedir. Modellik yaparak hayatını kazanan İbrahim Çelikkol aynı zaman da Basketbol Genç Milli takımında oynamıştır. Osman Sınav ile karşılaştıktan sonra hayatı değişen İbrahim Çelikkol Osman Sınav’ın ısrarı üzerine Pars Narkoterör filminde başrol de yer almış ve yeteneğini ispat etmeyi başarmıştır. Özgü Namal ile Merhamet dizisinde oynayan ve tanınan bir isim olan İbrahim Çelikkol Siyah Beyaz Aşk dizisi ile de dünyanın tanıdığı bir yıldız haline gelmiştir.  İbrahim Çelikkol’un mimar Mihre Mutlu ile güzel bir evliliği vardır.

Sefirin Kızı Dizisinden Gelen Teklifi Reddeden Oyuncular (Tahmini)

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1991 Ankara doğumludur ve 28 yaşındadır. 2006 yılında beri sanat hayatı içinde olan Serenay Sarıkaya manken olarak başladığı meslek hayatını dizi ve sinema oyuncusu olarak devam etmektedir. 15 yaşındayken güzellik yarışmasına katılan Seranay SArıkaya daha 15 yaşında sinema filmlerinde oynamaya başlamıştır. 2010 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında ikinci olarak sanat hayatında hızlı bir yükseliş yaşamıştır. Lale Devri dizisinde 3 sezon yer alan ve ünlenen Serenay Sarıkaya Medcezir dizisi ile star olmaya başarmıştır.  Son olarak 2017 de Fi isimli İnternet dizisinde yer alan Serenay Sarıkaya son dönemde dans etkinlikleri olan Alice oyunlarında yer almıştır.

Hazal Filiz Küçükköse

Hazal Filiz Küçükköse 9 Şubat 1988 Mersin doğumludur ve 31 yaşının içindedir. 2016 yılında yılın en iyi yardımcı kadın dizi oyuncusu ödülünü alan Hazal Filiz Küçükköse Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde eğitim alırken okulu bırakıp yeniden sınava girerek Ankara Üniversitesi Kimya bölümüne geçmiştir. Oyunculuk dersleri alan Hazal Filiz Küçükköse Kara Sevda dizisinde “Zeynep Soydere” karakterine hayat vererek ünlenmiş ve oyunculuğu ile göz doldurmuştur.

İlk dizi deneyimini ise daha 21 yaşında üniversite öğrencisi iken yer aldığı günlük dizi Deniz Yıldızı ile yaşamıştır. Daha sonra yine bir Ankara dizisi olan Beni Affet de yer alan Hazal Filiz Küçükköse bu dizilerde star ışığı ile parlamış ve Türkiye’nin en büyük dizilerinden Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinde kadın başrol olmayı başarmıştır.

Sefirin Kızı Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (7 Yorum)

  1. Bence neslihan atagulun hem oyunculuğu hem güzelliği tescilli. kara sevda dizisinden beridir seviyorum.engin akyürekde fatmagulun suçu ne dizisi bize bir küçük eylül meselesi filminden seviyorum zaten. Bu işte en en olmayacak is senaristler… başka senarist yok muydu. Gittiniz bu senaristleri seçtiniz ilk bölümü güzel yazarlar sonra zirvalarlar hemde daha ikinci bölümden.

  2. 4 yorum aynı kişi tarafından yönlendirilmiş milyonlarca seveni yanında sizin gibilerin önemi yok seyretmeyin altının.değerini sarraf bilir neslihan yoluna devam kıskananlar çatlasın seni çok seviyoruz başarılar

  3. Hiç beğenmiyorum bı kızı, oynadığı hiç bir diziyi de izlemedim. Engini severim ama hiç yakışmadılar. Bu yü,den merakla beklediğim diziyi izlemiycem

  4. Kesinlikle hiç beğenmiyorum bı kızı, Engini severim ama bu kızla hiç yakışmıyorlar. Merakla beklediğim diziyi bu kız yüzünden seyretmiycem. Başrol kesinlikle değişsin.

  5. Bu yönetmenlerin zerre kadar göz zevki yok.Bu kız baş role hiç ama hiç uymuyor!Baş rol kızı hem güzel hemde masum yüzlü olmalı.Ama bu kız hem çirkin hemde yüzünden şeytanlı yağıyor.İnşeAllah baş rol deyişir.Engini hiç beyenmiyorum ama bu kız ona yakışmıyor.Yazık olacak adama.Baş rollerde artık güzel kızlar oynasın.Lütfeeeen.Elimi Bırakma ve Kimse Bilmez dizilerindeki gibi.