Sefirin Kızı Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Star Tv 2019 2020 yeni sezonunda yayınlayacağı iddialı dizisi Sefirin Kızı için kesenin ağzını sonuna kadar açtı. O3 Medya ve NGM Medya’nın ortaklığında çok büyük bir prodüksiyon ile ekranlara gelecek Sefirin Kızı dizisinin senaryosunu daha önce Sen Anlat Karadeniz dizisinin senaristliğini üstlenen Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem ikilisi yazacak.

Sefirin Kızı dizisinin Muğla yöresinde çekileceği ve sağlam bir aşk hikayesine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. O3 Medya  Sefirin Kızı  dizisi için çok büyük isimlere teklif götürdü. Özellikle uzun boylu ve yakışıklı bir erkek başrol karakterinin arandığı da medyada bolca dillendirildi. Sefirin Kızı dizisi için İbrahim Çelikkol ve Engin Akyürek ile birlikte dram yönü güçlü olması beklenen kadın başrol için ise Hazal Filiz Kücükköse ile de anlaşma aşamasına gelindi.

Bu oyuncular muhtemelen Sefer’in Kızı dizisi senaryosunu okuduktan sonra son kararlarını yapımcıya bildirecekler.

Sefirin Kızı Oyuncuları

İbrahim Çelikkol

1982 yılı Kocaeli doğumlu olan İbrahim Çelikkol  37 yaşının içindedir. Modellik yaparak hayatını kazanan İbrahim Çelikkol aynı zaman da Basketbol Genç Milli takımında oynamıştır. Osman Sınav ile karşılaştıktan sonra hayatı değişen İbrahim Çelikkol Osman Sınav’ın ısrarı üzerine Pars Narkoterör filminde başrol de yer almış ve yeteneğini ispat etmeyi başarmıştır. Özgü Namal ile Merhamet dizisinde oynayan ve tanınan bir isim olan İbrahim Çelikkol Siyah Beyaz Aşk dizisi ile de dünyanın tanıdığı bir yıldız haline gelmiştir.  İbrahim Çelikkol’un mimar Mihre Mutlu ile güzel bir evliliği vardır.

Engin Akyürek

1981 Ankara doğumlu olan Engin Akyürek 38 yaşındadır.  Ankara Üniversitesinde lisans eğitimi alan Engin Akyürek aklında hiç oyunculuk yokken katıldığı Türkiye’nin Yıldızları yarışması ile ünlenmiştir. Daha sonra Yabancı Damatve Kara yılan dizileri ile ismini duyuran ve ekranlarda yer alan  Engin Akyürek’in asıl popüler olduğu dizi ise bir çok Avrupa ülkesinde yayınlanan Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisi ile olmuştur.  Son olarak ise Kara Para Aşk ve Muhteşem İkili dizilerinde yer alan Engin Akyürek son dönemlerin dizi tutturamayan başrol oyuncularından biridir.

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1991 Ankara doğumludur ve 28 yaşındadır. 2006 yılında beri sanat hayatı içinde olan Serenay Sarıkaya manken olarak başladığı meslek hayatını dizi ve sinema oyuncusu olarak devam etmektedir. 15 yaşındayken güzellik yarışmasına katılan Seranay SArıkaya daha 15 yaşında sinema filmlerinde oynamaya başlamıştır. 2010 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında ikinci olarak sanat hayatında hızlı bir yükseliş yaşamıştır. Lale Devri dizisinde 3 sezon yer alan ve ünlenen Serenay Sarıkaya Medcezir dizisi ile star olmaya başarmıştır.  Son olarak 2017 de Fi isimli İnternet dizisinde yer alan Serenay Sarıkaya son dönemde dans etkinlikleri olan Alice oyunlarında yer almıştır.

Hazal Filiz Küçükköse

Hazal Filiz Küçükköse 9 Şubat 1988 Mersin doğumludur ve 31 yaşının içindedir. 2016 yılında yılın en iyi yardımcı kadın dizi oyuncusu ödülünü alan Hazal Filiz Küçükköse Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde eğitim alırken okulu bırakıp yeniden sınava girerek Ankara Üniversitesi Kimya bölümüne geçmiştir. Oyunculuk dersleri alan Hazal Filiz Küçükköse Kara Sevda dizisinde “Zeynep Soydere” karakterine hayat vererek ünlenmiş ve oyunculuğu ile göz doldurmuştur.

İlk dizi deneyimini ise daha 21 yaşında üniversite öğrencisi iken yer aldığı günlük dizi Deniz Yıldızı ile yaşamıştır. Daha sonra yine bir Ankara dizisi olan Beni Affet de yer alan Hazal Filiz Küçükköse bu dizilerde star ışığı ile parlamış ve Türkiye’nin en büyük dizilerinden Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinde kadın başrol olmayı başarmıştır.

Sefirin Kızı Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (2 Yorum)

  1. Bu yönetmenlerin zerre kadar göz zevki yok.Bu kız baş role hiç ama hiç uymuyor!Baş rol kızı hem güzel hemde masum yüzlü olmalı.Ama bu kız hem çirkin hemde yüzünden şeytanlı yağıyor.İnşeAllah baş rol deyişir.Engini hiç beyenmiyorum ama bu kız ona yakışmıyor.Yazık olacak adama.Baş rollerde artık güzel kızlar oynasın.Lütfeeeen.Elimi Bırakma ve Kimse Bilmez dizilerindeki gibi.