İkimizin Yerine 177. Bölüm Özeti 3 Mart Sumitra Kayboldu

İkimizin Yerine dizisinde geldik  177. bölüme. İkimizin Yerine dizisi 3 Mart özetinde Jagdiş ile konuşmak için şehre giden Sumitra kaybolur. Sumitra tehlikede mi?

İkimizin Yerine 177. Bölüm Özeti

Jagdiş Gauri’ye Lal’in eski kafalı olduğunu ve modern düşünceden anlamadığını söyler. Gauri onu ikna eder. Dadisa, Anandi’ye yemek getirir ve kadınların hayatının sınavlarla dolu olduğunu söyler. Sumitra’ya güvenmesini ister. Anandi ikna olmasa da Dadisa onu ikna eder.

Sumitra Mumbai’de bir bayanın telefonundan arama yapmak ister, ama kadın onu azarlar. Bir taksici Sumitra‘yı kandırır. Jagdiş ve Gauri, diğer arkadaşların beklediği Lal‘in evine varır. Lal, amcasının evi olduğunu ve karısı için birkaç günlük aldığını söyler.

Jagdiş onun konuşma şeklini beğenmez. Taksi şoförü Sumitra’yı kandırır ve başka bir yerde durur. Sumitra birine kolej nerde diye sorduğunda kandırıldığını anlar. Arkadaşları Lal‘e neden Mumbai’den ayrıldığını sorunca, Lal ailesine bakmak istediğini ve ayrıca kendisi için çok fedakârlık yapan karısını önemsediğini söyler. Köyünde çalışmaya devam etmek istediğini söyler. Gauri ve arkadaşları onu över. Jagdiş kötü hisseder.

Sumitra, telefon kulübesinden Jagdiş‘i arar. Lal, arkadaşlarına köyünde inşa etmeyi hayal ettiği bir hastane planını gösterir. Onlara hayalini yerine getirmek için çok çalışmak zorunda olduğunu söyler. Bu hastanede, köy halkının tüm tıbbi ihtiyaçları karşılamasını umuyorum ve böylece tedavi olmak için fazla uzağa gitmeyecekler der. Herkes kararını takdir eder.

Jagdiş, ailesi onu, onun için inşa ettiği hastaneye götürdüğünde ne olduğunu düşünür. Lal’e ve diğerlerine, ahalinin hâlâ yerel kocakarı ilaçlarını tercih ettiği için bu hayalin faydasız olduğunu söyler. Gauri, Jagat ile aynı fikirde değil ve ona bunu senden duyduğuma şaşırdım der. Ayrıca, Lal’in iyi niyetini takdir etmesi ve onu cesaretlendirmesi gerektiğini söyler.

Jagdiş‘in telefonu çalar ve bir kenara gider. Sumitra’nın tek başına Mumbai’de olduğunu duyunca şaşırır. Sumitra ona kaybolduğunu ve korktuğunu söyler. Jagdiş, telefon kulübesindeki adamdan adresi alır ve Sumitra’ya onu almaya geleceğini söyler. Sumitra Jagdiş’i beklerken, birkaç dolandırıcı onun mücevherlerine göz koyar ve onu kandırmaya gelir. Fakat Jagdiş oraya zamanında gelir ve konuşmak için annesini sahile götürür.

Sumitra, Jagdiş’e annesi ondan bu kadar kolay nefret edemediğini söyler. Ona durumunu anladığını söyler. Ailenden çok uzakta yeni bir şehirde olmak, seni yalnız yapmış olabilir ve bu koşullarda başka birine âşık olmuş olabilirsin der. Ayrıca aileye geri dönerse herkesin onu affedeceğini ve açık kollarla kabul edeceğini temin eder.

İkimizin Yerine 177. bölüm özetinde Anandi’ye ne kadar yakın olduğunu ve ondan uzak kalamayacağını hatırlatır. Evine dönmesini isterken Gauri arar. Jagdiş cevaplamak için uzaklaşır. Gauri endişeyle ona nerede olduğunu sorar. Jagdiş acil bir iş için gitmesi gerektiğini, eve döndüğünde detayları anlatacağını söyleyip kapatır. Jagdiş, Sumitra‘ya döner.

Sumitra eve dönmesini ister. Jagdiş, Anandi’ye geri dönemeyeceğini söyler. Anandi’nin onun için yetenekli olmadığını söyler. Ayrıca, niye kendim seçmediğim bir ilişkiyi sürdürmem gerek der.  Başkalarının yaptığı bir hatanın bedelini ben niye ödemeliyim der.

Sumitra, Bairon ile olan ilişkisini karşılaştırır ve onların da çocukken evlendiklerini, Bairon’un ondan çok daha eğitimli olduğunu söyler. Bairon da senin gibi düşünüp beni bırakmalı mıydı diye sorar.  Jagdiş, zamanların farklı olduğunu ve bugünün zamanında insanların farklı düşündüğünü söyler. Ayrıca, insanların duruma göre değişmesi gerektiğini söyler ve tüm hayatını mahvetmek istemediğini belirtir.

Sonunda, iki ilişki arasındaki en büyük farkın Sumitra ve Bairon’un birbirlerini sevmesi olduğunu ama kendisinin Anandi’yi sevmediğini, neden ona geri dönmesi gerektiğini söyler. Sumitra şok olur.kimizin Yerine 3 mart resimleri

İkimizin Yerine 3 Mart Özeti Devam Ediyor

Jagdiş, Sumitra’ya Anandi’yi sevmediğini söyler. Sumitra buna inanmaz ve Jagdiş’in araya zaman girdiği için böyle düşündüğünü söyler. Jagdiş öyle olmadığını ve geleceğini düşünmesi gerektiğini söyler. Sumitra, Anandi’nin geleceği ne olacak diye sorar. Jagdiş, Anandi ile olmak için dünyaya gelmedim, başka biriyle olmak istiyorum der.

Gauri’yi sevmesinden bahseder ve eşit olduğu için onunla birlikte olmak ister. Yine Anandi’yi küçümser. Sumitra, Jagdiş’e tekrar düşünmesini söyler, çünkü onun Anandi’den daha iyi bir eş bulamayacağını düşünüyor. Jagdiş, kararını çoktan verdiği halde ailesinin onu ikna etmek için gelmesini garipsediğini söyler.

Sumitra, çocuğum için bunu yapmak zorunda hissettim der üzgünce gider. Jagdiş onu durdurmaya çalışır. Sumitra, ona kararını verdiği için kalmasının bir anlamı olmadığını söyler. Jagdiş, onu havaalanına bırakmayı teklif eder. Sumitra, ne benim, ne Bairon‘un, ne de Anandi‘nin sana ihtiyacı yok der.

Jagdiş, oğlunu anlaması için ona yalvarır. Sumitra, çocukken, söylemesen bile seni anlardım ama şimdi, hatalarını örtbas etmek için her türlü mazereti buluyorsun der. Sumitra kalbi kırık ve ağlar. Jagdiş, ben senin oğlunum ve şimdi eğitimsiz, medeniyetsiz Anandi‘yi terk ettim, neden onunla ilişkiye girmeliyim diye sorar.

Sende Anandi ile de bütün bağlarını koparmalısın der. Sumitra Jagdiş’i tokatlar ve keşke Anandi kızım olsaydı da sen benim oğlum olmasaydın, o zaman, oğul adına, bencil ve yalancı bir kişiyi doğurduğum için pişman olmazdım der.  Jagdiş’e Anandi sayesinde yaşadığını hatırlatır.

Ben sadece seni doğurdum, ama Anandi, sana yeni bir yaşam verdi, sen Mumbai’ye geldiğinde, Anandi ailesinin evine gidebilirdi ama bunun yerine Jetsar’da kaldı ve görevini yaptı der. Sen sadece geleceğini ve mutluluğunu düşünürken, Anandi özveriyle senin ailene bakıyordu der.

Jagdiş’e Mumbai’ye gelip gerçeği bizzat öğrendiği için mutlu olduğunu söyler. Sumitra, anneliğinin Jagdiş’i kazanacağını zannettiği için hata yaptığını söyler, ama ne yazık ki oğlum Jagdiş değil, Jagat olmuş der. Sumitra gider.kimizin Yerine 177. Bölüm resimleri

Jagdiş düşüncelere dalar ve döndüğünde annesinin gittiğini görür. Jagdiş, tek başına nasıl döneceğini düşünerek panikler. Deli gibi sahilde koşup annesini çağırır. Bu arada Gauri, eve gelince Jagat’ı evde bulamaz ve endişelenir. Gauri, Jagat’ı arar. Jagat cevap vermez ve Gauri tedirgin olur.

İkimizin Yerine 3 mart özetinde ev sahibi Kunda, kocasına sahip çıkması için Gauri‘yle konuşur. Boş bırakırsan seni aldatabilir der. Gauri ona inanmaz. Jagdiş, şehre gidip Sumitra’yı arar. Dadisa‘larda herkes gergin. Bairon Sumitra’yı bulmak için Mumbai‘ye gitmeye hazırlanır. Gauri, Jagat‘ı aramaya devam eder. Jagdiş çağrıları görmezden gelir ve oturup ağlar. Daha sonra Jetsar’dan gelen cevapsız aramaları görür ve Anandi‘yi arar.

Aile üyelerini peş peşe beni geri gelmeye ikna etmeleri için yolladın diye Anandi‘ye patlar. Kabaca Anandi’ye asla geri dönmeyeceğini söyler. Jagdiş, Anandi’nin entrikalarına düşmeyeceğini, onu terk etme kararından memnun olduğunu ve asla geri dönmeyeceğini söyler.

Anandi çok üzgün. Bunu gören Bairon, telefonu alır ve Sumitra’yı tek başına gönderdiği için Jagdiş’e bağırmaya başlar. Jagdiş annemle görüştüm, o da benimle bağlarını kopardı ve şimdi yapayalnızım der. Bairon’a zaferini kutlamasını söyleyip kapatır.

Bairon çok üzgün ve herkese Sumitra’nın eve yalnız döndüğünü söyler. Jagdiş bir bankta uyurken Sumitra’nın ninnisini hatırlar ve üzgün. Sumitra’yı ona ninni söylerken hayal eder. Bir bekçi Jagdiş‘i iterek evine gitmesini söyler. Jagat eve geri döner.

Gauri, aramalarını açmadığı için ona tepki gösterir. Jagat’a ondan ne sakladığını sorar. Jagat ona, sen benim karım değilsin, beni sorgulama ve yalnız bırak diye bağırır. Kunda oraya gelir ve Jagat’a eve geç döndüğü için bağırmaya başlar. Gauri’ye önce kocasını beslemesini, daha sonra sorgulamasını söyler. Jagat, Kunda’dan özür diler ve yorgunum bahanesini kullanıp uyur. Gauri çok üzgün.

İkimizin Yerine 177. Bölüm Fragmanı