Yemin 4. ve 5. Bölüm Özeti 21 22 Şubat

Kanal 7 ekranlarının yeni dizisi Yemin 4. ve 5. bölümü ile 21 şubat perşembe ve 22 şubat cuma akşamı izleyicisi karşısına çıkacak. İşte Yemin dizisinin yeni bölüm özetleri

Yemin 5. Bölüm Özeti Emir’in Yemini

Leyla Kemal’in evine girmiştir bile. Yanlışlıkla Masal’ın odasına girer ve Masalı görür üzerini örter. Masal’ın annesinin tokasına basar ve Masal ayılır ve baba diye bağırır. Kemal hemen gelir ve Leylanın tüm yalvarışlarına rağmen onu polise verir. Daha sonra güvenlik kamerası görüntülerinde kızının mutluluğunu gören yakışıklı baba şikâyetini geri çeker ve Leyla’ya bakıcılık yapmayı teklif eder. Leyla’da kabul edecektir çünkü Kemal çok iyi para teklif etmiştir ancak Leyla’nın baba dediği adamla Kemal’in geçmişten gelen bir düşmanlığı vardır.

Emir karakola düşmüştü ve onu Reyhan kurtarmıştı. Reyhan şikâyetçi olan adama Emir’in zor günler geçirdiğini ve zorla evlendirildiğini söyleyince adam şikâyetinden vaz geçer ancak Emir bir karar vermiştir Reyhan’a boşanmak istediğini söyleyecektir. Bu arada Cemre İngiltere’ye gitmeye karar vermiştir.

Hikmet, Suna ve Cavidan Hanım eve geri dönerler. Cavidan Suna’yı giydirir ve doktora götürecektir. Bu durum Suna’nın da dikkatini çeker Cavidan’ın Cemre’yi görmek için Suna’yı kullanıyordur. Doktor Suna için yine olumsuz konuşur ve geri dönerler. Yolda Cavidan Cemre’yi görür ve gitmemesi için resmen yalvarır ancak Cemre kararından emindir ve taksiye binip gider ki bence havalananından dönecektir.

Bu arada Emir Reyhan’la konuşur ve boşanmak istediğini söyler. Hatta ona bir kez “Boş ol der”.  Ancak Reyhan yeminini hatırlar ve boşanmak istemediğini söyler. Emir’de yaşadığı sürece bir daha ona dokunmayacağına yemin eder. Reyhan Ağlıyordur.Yemin 5. Bölüm Özeti resimleri

Yemin 4 bölüm özeti.

Emir ve Reyhan evlendi. Daha sonra Emir ve Reyhan balayına gitmek istemedikleri için Hikmet bey, Suna ve Cavidan hanımı alıp Uludağa gider. Cavidan hanım direnince Hikmet bey onu evden atmakla tehdit edecek. Emir ve Reyhan evde yalnız kalır.

Emir Reyhanla birlikte olur ama yine de karısı olarak kabullenemez. Ertesi sabah Reyhan Emir‘e, karısı gibi hizmet eder. Sessizce kahvaltı ederler. Emir her fırsatta normal evli olmadıklarını yüzüne vurur.

Emir Zaferle buluşmaya gider ve Reyhana tüm gün gelmeyeceğini söyler. Parkta Emir Zafere, Reyhanın 3 ay içinde kendi isteği ile evden gideceğini söyler. Zafere, “gün ve gece yer değiştirse bile Reyhan ve ben birlikte olamayız der.

Bu arada Leyla‘nın baba dediği adam onu zengin bir eve(Kemalin evi) hırsızlığa gönderir. Emir parkta biriyle tartışır ve nezarete düşer. Akşam, Emir babam öğrenmeden nasıl çıkarım diye düşünürken, telefonda durumu öğrenen Reyhan gelip onu kurtarır.

Leyla, güvenlik önlemlerini bir şekilde atlatır ve Kemalin evine girer. Yanlışlıkla Masalın odasına girer ve onu sevgiyle izler. Masal uyanır ve korkuyla baba diye bağırır.

Leyla tam pencereden kaçacakken Kemal bey kızım ne oldu diye gelir ve Leylayı görür. Bakalım Kemal bey Leyla‘ya ceza mı verecek? Yoksa yıllar sonra kızının konuşmasına sebep olduğu için onu af mı edecek?

Yemin 5 bölüm özeti

Kemal bey Masal kötü etkilenmesin diye Leyla‘ya kötü davranmayacak ve hatta ona kızına bakıcılık yapmayı teklif edecek. Bakalım Leyla bu teklifi kabul edecek mi?

Leylanın Masala karşı sevgi dolu olmasını düşünürsek benim tahminime göre Leyla bu teklifi kabul etmek isteyecek ancak Leylayı kızı gibi yetiştiren ve onu kötü işlerde kullanan adam buna karşı çıkacaktır.

Daha sonra adam ona düşman olup kötülükler yapacaktır. Kemal bey ise aynı evde yaşarken Leylaya bağlanacak ve bu ilerde büyük bir aşka vesile olacaktır.

Emir Reyhan sayesinde nezaretten kurtulduğunu öğrenince Reyhana karşı bir az yumuşayabilir ya da bunu egosuna yediremeyip Reyhana yine kötü davranabilir. Benim tahminim, egosu yüzünden Reyhana kötü davranacağı yönünde.

Cemre ise annesinin önerisi üzerine ingiltere‘ye gitmeye karar vermiştir. Bunu Cavidan hanıma bildirince Cavidan hanım üzülür. Ama bence Cavidan hanın tek taraftarını kaybetmemem için Cemreyi gitmekten vazgeçirecektir. Tüm bunlar olurken Emir ve Reyhanın ilişkileri ilerleme kat edecek.

Yemin 21 Şubat Özeti

Nikâh memuru Reyhan’a cevabını tekrar sorar ve evet yanıtını alır. Reyhan’la Emir artık evlidirler çift herkesin hayır duasını alır. Reyhan Cavidan hanımla sarılırken Cavidan Hanım Reyhan’a hoş geldin cehennemine der. Ve gerçekten de Reyhan cehennemine evet demiştir o artık eskisi gibi olamayacaktır.

Masum kalamaz yoksa onun hayatı daha da zorlaşacak kendini korumayı öğrenmek zorundadır yoksa uzun yaşayamaz. Reyhan daha sonra Emir’e yemek götürür Emir ortalığı dağıtır ve ona bunları yaparsa onu sevmeyeceğini söyler. Reyhan sevmek zorunda olmadığını söyler. Bu arada Leyla Kemal’in evine girmiştir bile Masal uzun zaman sonra ilk defa Leyla’ya gülümser.

Cemre bu olanlara dayanamayıp çekip gider. Emir Reyhan’a bir ders vermeye yemin eder ve tek yemin eden o değildir Cavidan ve Cemre’de yemin etmiştir Reyhan yeni hayatıyla imtihandan nasıl çıkacak galip mi mağlup mu?

Yemin 4. Bölümde Neler Olacak?

Reyhan tum tehditlere rağmen nikâh masasında Emir’e evet der. Cavidan’ın biricik oğlu, besleme Meryem’in kızıyla evlenmiştir. Fakat Cavidan için kıyılan bu nikâh yolun sonu değildir. Tam tersi onun için savaş yeni başlamıştır. Emir ve Reyhan’ın gönülsüz evet dediği bu evlilik, iki genç için de zorlu bir sınav olacaktır.

Peki, Emir düşündüğü gibi Reyhan’ı bu evlilikten vazgeçirebilecek midir? Leyla ise hissizlik yapmak için girdiği evde neye sebep olduğunun farkında değildir. Kemal, suçüstü yakaladığı genç kızla nasıl bir ceza kesecektir?Yemin 21 Şubat Özeti

Yemin 21 Şubat Özeti

Cemre’de Emir’le evlenmek istiyor. Yoksa Nigar Emir’e aşık mı? Bu yüzden mi Emir’in evlenmesini istemiyor ve Cemre’nin babası nerede? Kemal’in eşi niye kızını terk etti? Anlayacağınız Yemin’de çok büyük sırlar var aslında. Sadece Emir’in değil bu hayatda herkesin bir yemini var olduğu için dizideki herkesin yeminini göreceğiz. Cemre ve Cavidan ellerinden gelen kötülüğü yapacaklar.

Reyhan’a ki evlilikten vazgeçsin ancak çünkü Reyhanı vazgeçirmekten başka çareleri yoktur. Cavidan hanim gururuna yedirirse Emir’in süt annesinden bile yardım isteyebilir Emir ve Reyhan’ı ayırmak için. Ancak bunların faydası olmayacak ve Emir ve Reyhan evlenecekler.Yemin 4. bölüm özeti

Yemin 5. Bölümde Neler Olacak 22 Şubat Özeti

Emir boş durmayacak tabiki. Reyhan’a elinden gelen her kötülüğü yapacaktır. Onu kıskandırmaya bile çalışacaktır ve bunda başarılı da olacaktır her ne kadar Reyhan kıskandığını kabul etmese de. Emir bir gece sarhoş olacak ve Reyhan’la birlikte olacaktır. Ertesi sabah ayıldığında ise Reyhan’a bir daha dokunmamak için Yemin edecektir. Ancak iş-işten geçmiştir. Bu durumu öğrenen Cemre ve Cavidan hanımın ise dünyaları başlarına yıkılacaktır. Daha sonra Reyhan’ı hayatlarından çıkarmak için kötülüğe tam gaz devam edecekler. Reyhan’ı öldürmeye bile çalışacaktır; ancak tek düşünemedikleri şey beslenmenin de ALLAH’ı vardır ve onu her şeyden koruyordur. Bu sırada Reyhan Suna’nın sevimlisi olacaktır ve Reyhan’ı ailesine karşı korumak için elinden geleni yapacaktır. Kemal bey ise Leyla’yı kızının hayatından uzak tutmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Yemin 3. Bölümde neler Olmuştu

Emir herkese Reyhan’la evlenmek istediğini söylemiştir ve nikâh işlemlerini kendinin hal edeceğini açıklamıştır. Cavidan Hanım Emir’le konuşur ancak yolundan döndüremez. Centilmen Emir Reyhan’ın kapısını çalar kimliğini ister ve beraber fotoğraf çekilmeye giderler Reyhan hiç gülümsemez sonra fotoğrafçı onlarda adet olduğu için birlikte resimlerini çeker romantik anlar yaşanır.  Emir Reyhan’a çok iyi davrandığı için bu durum Reyhan’ın dikkatini çeker ve Emir’e sebebini sorar ancak Emir Reyhan’a bu durumdan şikâyetçi olup olmadığını sorar ve hayır cevabını anlar.

Cemre Reyhan’la konuşur Reyhan’ı alçaltmaya çalışır ancak Reyhan onu tanımadığı için konuşmaya hakkı olmadığını söyler ve Cemre’nin ağzının payını verir. Bu arada Zafer’de gelmiştir ve Emir’in şahidi olacaktır.  Cavidan Hanım ne kadar istemese de Tarhun ismi için her hazırlıkla bizzat ilgileniyordur.

Cavidan hanımın planıyla Cemre tekrardan Reyhan’la konuşur ve yalanları peş-peşe dizer öyle ki Cemre Emir’le kavga ettikleri için Emir’in intihar etmek istediğini ve onların Hikmet beyden korktukları için sevdiklerini söyleyemediklerini söyler.

Tabiki de Nigar kapıda onları dinliyordur Cemre Reyhan’dan Hikmet beyle konuşup vazgeçtiğini söylemesini ister. Fakat Reyhan akıllı davranıp kendilerinin konuşmasını ister. Cemre ona Emir’e bir şey olursa Reyhan’ın suçu olacağını söyler ve gidip Cavidan’a patlar. Reyhanın parmağımdaki yüzüğü kelepçesi ve boğazındaki ip olmuştur bile şimdi tek yapması gereken sandalyeyi itmektir Cavidan hal edeceğini söyler. Suna gizlice birileriyle mesajlaşıyordur abisi içeri girince endişelenir ve şakayla abisine babası onu evlendirmesin diye kaçma planı yaptığını söyler.

Cavidan düğün günü Reyhan’ı tehdit eder eğer evlenirse onu doğduğuna pişman edeceğini söyler ve onun canını yakar. Ancak düşünemediği tek şey Reyhan zaten canını da hayatında dayısına kurban etmiştir. Bu arada Hikmet beyin durumu gittikçe kötüleşiyordur atak ve bilinç kaybı geçirecektir. Masal’ın ateşi çıktığı için Kemal onu hastaneye götürürken yolda hırsızlık olduğu için polis onları durdurur ve Masal ünlü hırsız Leyla’yı görür.

Herkes Reyhan’ı bekliyordur Cavidan gittiğini düşündüğü anda tüm güzelliğiyle Reyhan içeri girer. Nikâh memuru Emir’e sorar Reyhan’la evlenmek istiyor mu diye. Emir evet der Reyhan’a sorar herkes cevabını beklemektedir. Reyhan’ın cevabı ne olacaktır?

Yemin 4. ve 5. Bölüm Özeti 21 22 Şubat (1 Yorum)

  1. Yemin emir reyhani çok seviyorum dizi çok güzel inşallah başrol oyuncuları diziden ayrılmaz yoksa dizi biter