İkimizin Yerine 185. Bölüm Özeti 11 Mart Anandi‘nin En Zor Günü

İkimizin Yerine dizisinin 185. bölümünde Anandi Jagdiş ve Gauri’yi yakınlaşırken kapının arasından görüyor. Bu gece Anandi’nin en zor gecesi olacak gibi. İşte İkimizin Yerine 11 Mart özeti

İkimizin Yerine 185. Bölüm Özeti Başlıyor

Dadisa, Anandi‘nin değerleri ve özellikleri, Jagdiş’i geri getirecek der. Sumitra ve Gehna Dadisa’nın bu planına hayran olurlar. Bairon, annem bunu istiyorsa öyle olsun, Jagdiş ve Gauri evde kalsın, ama geçmişi unutamam beni buna zorlamayın der. Dadisa kabul eder. Sumitra, planın işe yarama olasılığı olduğunu kabul eder, ama Anandi Gauri ile Jagdiş‘in aynı evde yaşadıklarını görünce etkisi büyük olacak der.

Bairon, Anandi’nin incinmemesi için onu birkaç günlüğüne ailesine göndermeyi önerir. Basant da bunu kabul eder. Dadisa akılları ile düşünmediklerini, henüz Anandi’yi tam anlamadıklarını belirtir. Herkes Anandi‘yi kapının yanında görür. Anandi, Dadisa‘ya kararından memnun olduğunu belirtir. Bairon ve Sumitra‘ya hani kızınızı düşünüyordunuz, öyleyse niye aileme gideyim diye sorar.

Jagdiş Gauri ile evlendi, Gauri onun eşi, sadece gözlerimi kapatarak gerçek kaybolmayacak der. Neden beni ailemden ayrılıyorsunuz ki der. Bairon sözlerini geri alır ve Anandi’nin hiçbir yere gitmediğini, onlarla kalacağını söyler. Gece, Anandi salıncakta oturup olanları düşünüyor. Jagdiş, Dadisa’ya gider ve ona Bairon’un ona para verdiğini, ama bu parayı kabul edemediğini söyler. Çünkü bu parayı oğluna vermedi, annesinin iyileştiren doktora verdi, eğer bunu ona ben verirsem almayacak, bu yüzden sana veriyorum der.

Senden nasıl para alırım der. Jagdiş çıkarken Dadisa gülümser. Ertesi sabah, Bairon Anandi‘yi okula bırakacaktır. Sumitra Anandi‘ye yolluk verir. Anandi, çocuk olmadığını ve eve gelince yiyeceğini belirtir. Sumitra onun için her zaman bir çocuk olarak kalacağını söyler. Bairon da aynı şeyi söyler. Anandi alır ve Bairon ile gider. Gauri bütün bunları balkondan izler. Jagdiş oraya gelir ve ne olduğunu sorar. Sumitra yanlarından geçerken onlarla konuşmaz.

Gauri hiçbir şey olmadığını, sadece izlediğini söyler. Anandi ile kaderinin çok farklı olduğunu söyler. Herkes Anandi’nin şanssız olduğunu düşünüyor, ama ben daha fazla şanssızım, çünkü hiç kimse bana Anandi gibi şefkat vermeyecek der. Jagdiş, Gauri‘ye burada nasıl karşılanacağımızı biliyorduk der. Evlendiğimiz koşullarda, insanlara zaman vermemiz gerekir. Dadisa senin tarafında, endişelenme der.

Gauri, Anandi istemeden elde etti ama benim istemem gerekiyor der. Yasal olarak evli olsak da karı koca gibi aynı odada neden kalamıyoruz der. Dadisa tüm bunları duyar. Makhan, Jagdiş‘in odasına bir çanta getirir. Jagdiş şaşkın. Gauri dolabında elbiselerini bulamaz. Makhan’ı bulur ve eşyalarını sorar. Makhan, Dadisa kıyafetlerini Jagdiş‘in odasına koymamı emretti der. Gehna ve Sumitra şok olurken Gauri mutludur.

İkimizin Yerine 185. nölüm özetinde Sumitra, Gehna’ya Dadisa’nın kararını anlamadığını ve Anandi için endişelendiğini söyler. Gauri Jagdiş‘in odasına gelir. İkili sarılır. Jagdiş ona mutlu musun diye sorar. Gauri, Dadisa’nın kabulünden çok mutlu olduğunu söyler. Herkesin yakında onu kabul edeceğini umar. Jagdiş, Dadisa’nın ilaçları için eczaneye gider. Gauri annesini arar. Annesi mutlu olur. Gauri ona Dadisa’nın kabulü hakkında bilgi verir.

Annesi Anandi’yi sorar. Gauri, Anandi’nin de evde olduğunu söyler. Annesi ona başkalarını düşünmemesini, sadece kendi mutluluğunu düşünmesini söyler. Gauri’ye, genelde yeni gelinler için yapılan ritüelleri sorar. Kendisi için en azından “Kuldevi puja“ ritüelini yaptırmasını önerir. Gauri, Dadisa’ya “Kuldevi pujadan bahseder. Dadisa herkesi salona çağırır ve “Kuldevi Puja“ hakkında her kesi bilgilendirir. Hepsi şok. Bairon kabul etmez. Gehna, henüz Gauri’yi gelin olarak kabul etmediklerini söyleyerek buna katılmaz.kimizin Yerine 11 mart özeti

Dadisa, her şeyi Jagdiş‘i geri getirmek yaptığını söyleyerek onları ikna etmeye çalışır. Gauri Jagdiş ile evlidir, bunda bir sorun yok der. Hepsi hala kabullenmiyor. Makhan, köylülerin Dadisa ile buluşmak istediğini bildirir. Basant, evdeki durumları görmesinler diye onlarla evin dışında görüşür. Köy halkı Dadisa’nın sağlığını sorar. Basant, iyi olduğunu bildirir ve onları gönderir. Daha sonra Basant, Dadisa’nın sağlığı sarsılmasın diye Bairon‘u Puja kararına ikna etmeye çalışır.

Bairon, bunu yapamam, eğer yaparsam Jagdiş ve Gauri’nin ilişkisini kabul ettiğimi zannederler der. Basant onu bir şekilde ikna eder. Gehna odalarında Basant’a, Dadisa’nın kararından memnun olmadığını, Anandi için kötü hissettiğini söyler. Basant, bütün bunları Dadisa‘nın sağlığı için yapmaları gerektiğini söyler. Dadisa’yı zorlayamayız der. Gehna, Dadisa’nın kararını anlamadığını söyler. Ayinleri yaparak, bir şey değişmeyecek Jagdiş kalmayacak der.

İkimizin Yerine 11 Mart Özeti Devam Ediyor

Daha sonra “Kuldevi Puja“ yapılır. Anandi hariç tüm aile katılır ama Bairon ve Sumitra Puja bitmeden giderler. Sonra, Jagdiş ve Gauri Basant ve Gehna’nın duasını almak ister. Basant, Dadisa‘ya senin için Puja’ya katıldım ama fazlasını beklemeyin der. Rahip ve Dadisa hariç kimse Jagdiş ve Gauri‘yi kutsamaz. Rahip giderken Dadisa çenesini tutması için ona para verir.

Sonra konsey halkı gelir. Gauri çay servisi yapar. Sarpanç, Gauri’nin kim olduğunu sorar. Dadisa, uzaktan akraba, Jagdiş‘in okul arkadaşı ve bize tatil için geldi der. Gauri kırılır ve Jagdiş’e gidip ağlar. Gauri, Jagdiş’e olanları anlatır. Jagdiş, Dadisa‘nın köyde bir şânı var ve bunu bu kadar kolay anlatamıyor, ben de bir kaç yıl önce Mumbai‘de Anandi’nin kimliğini sakladığımda bu haldeydim der. Gauri şok olur ve o anda Anandi‘nin nasıl kötü hissettiğini anlar.

Gauri, çok fazla acı hissettiğini söyler. Anandi de bunu hissetmiş olmalı der. Jagdiş bundan hoşlanmaz. Dadisa Sumitra’yı çağırır. Jagdiş ve Gauri ilk gecelerini birlikte geçirecekler, Anandi çok acı çekecek der. Sumitra, bu durum senin yüzünden diyecekken kendini tutar. Dadisa Anandi’nin iyiliği için onu evden uzaklaştırmasını ister. Sumitra, eğer bu ona iyi gelecekse yaparım der.

Gehna ve Sumitra Anandi’nin odasına gider. Her ikisi de Anandi’yi Jodhpur’a bir programa gitmeye ikna etmeye çalışırlar. Anandi hiç bir yere gitmek istemediğini söyler. Onları birlikte görsem de görmesem de kalbim acı çekecek, eğer beni dışarı çıkarmak istiyorsanız, hiç acı hissetmediğim bir yere götürün der. Sumitra dayanamaz ve ağlayarak gider. Gehna onu takip eder ve onu teselli etmeye çalışır.

Ağlarsan Anandi de ağlayacak der. Sumitra, Jagdiş’in annesi olduğu için ağladığını söyler. Jagdiş’i doğurduğum için ben de hatalıyım der. Gehna’dan Anandi’nin acısı için bir çözüm bulmasını ister. Gehna, hepiniz Jagdiş‘i Gauri‘yle görmemesi için Anandi‘den dışarı çıkmasını bekliyorsunuz, eğer onun yerinde Jagdiş olsa, bunu yapabilir miydi? Anandi sırf bir kız olduğu için bütün bu fedakârlıklarını yapmak zorunda kaldı der.

kimizin Yerine 185. Bölüm resimleri Anandi hayalinde Jagdiş ile Gauri’nin odasına yaklaşır. Onların romantizmini görür ve buna dayanamaz. Gauri onu görünce Jagdiş’ten uzaklaşır. Jagdiş Anandi‘yi görünce kapıyı kapatır. Anandi hayalinden uyanır ve kötü bir durumdadır. Acıyı kaldıramaz ve yerde ağlar. Gauri kapıyı çalar. Anandi açar.

Gauri, Jagdiş ile yeni hayatına başlayacağını ve kimsenin lanetini istemediğini söyler. Anandi, Jagdiş‘le ilgili olan kimseye lanet etmediğini söyler. Bu kadar şeyden sonra bile Jagdiş’e lanet etmeyecek kadar ona karşı hislerim var der. Anandi, Jagdiş ile hayatına başlarken bana sormadığın için, şimdi de buna gerek yok der. Gauri şokta.

İkimizin Yerine 185. Bölüm Fragmanı

 

İkimizin Yerine 185. Bölüm Özeti 11 Mart Anandi‘nin En Zor Günü (1 Yorum)