İkimizin Yerine 186. Bölüm Özeti 12 Mart Gauri Geldiğine Pişman Olur

İkimizin Yerine dizisinin 186. bölüm özetinde Gauri konağa gelin olarak geldiğine pişman olur; zira burada her şey kadınları aşağılar.

İkimizin Yerine 186. Bölüm Özeti

Bairon Jagdiş‘e dava açmak ister ama avukat sadece Anandi’nin davayı açabileceğini bildirir. Anandi kabul etmez. Bairon, artık kendisini düşünmesi için onu ikna etmeye çalışır. Anandi reddeder ve dışarı çıkar. Anandi dışarıda Bairon’u dava açmamaya ikna eder. Anandi, hakların alınamadığını, her zaman sorulmadan verildiğini söyler. Dava açıp kazanarak evliliğimi kurtarabilirim ama Jagdiş’i geri alamam ayrıca Dadisa’nın itibarı ve sağlığı da etkilenir der.

Gelecekte gerek olursa bunu yapacağım der. Anandi, Bairon’u olayı kimseye anlatmamaya da ikna eder. Evin salonunda Gauri bazı yeni ritüeller yapmaya çalışır. Dadisa, evrak işleriyle meşgul. Bairon ve Anandi gelir. Dadisa onları sorgular. Bairon, Anandi’nin Okulu ile ilgili işleri olduğunu yalanlar. Dadisa Anandi‘den çay ister. Gauri gelip salıncakta Dadisa‘nın yanına oturur. Dadisa şok ve rahatsız olur. Gauri vurdumduymaz. Anandi çayı verip gider.

Gauri, Dadisa’ya annesinden, mutfakta yeni gelin için “Chulha pujan” ritueli yapıldığını ve ayrıca yeni gelinin herkese tatlı yaptığını öğrendiğini söyler. Dadisa bundan kaçmaya çalışır. Gauri, her gün yemek yapmak istediğini söyleyerek ısrar eder. Dadisa sinirlenir ve kimsenin Gauri’nin yemeğini yemeyeceğini söyler. Ama sonunda kabul eder. Dadisa ve Gauri mutfağa gelir. Sumitra öfkeyle gider. Gehna da memnun değil. Dadisa, Gehna’ya, yemek yapmakta Gauri‘ye yardım etmesini söyler. Gehna, misafirlerin mutfakta çalışmasının iyi olmadığını söyleyerek reddeder. Dadisa Gehna’ya emir verir. Gehna öfkeyle gider. Gauri kötü hisseder.

Dadisa, Gauri’ye rituel için ne yapacağını gösterir. Sonra ne isterse onu pişirmesini söyler. Dadisa uzun süre dayanamam deyip giderken Anandi’nin elinde tepsiyle orada görür. Anandi, Dadisa’ya üzgün bir ifadeyle bakar. Dadisa fazla bir şey söylemeden gider. Anandi, tepsiyi tezgâhın üzerine koyar. Gauri, Dadisa’yı düşünerek geri döner. Gauri, Anandi’den özür dilerim diyor. Anandi, ona herkesin sevdiği yemekleri anlatır.kimizin Yerine 186. Bölüm resimleri

Herkesin farklı şeyleri sevdiğini ama sütlacı herkesin sevdiğini söyler. Gauri, teşekkür eder. Anandi bir kap sütlacı Puja odasına koy deyip gider. Gauri, kargaşanın olduğu büyük mutfakta tek başına kalır. Ne nerededir bilmiyor. Sonunda sütlacı yapar. Dadisa, Bairon ve Basant masada oturmuş. Sonra Jagdiş aşağı iner. Bairon ve Basant giderken Dadisa onları durdurur. Dadisa Jagdiş’ten oturup yemesini ister.

İkimizin Yerine 186. bölüm özetinde bütün aile rahatsız olur. Anandi, Jagdiş‘e yemek servis eder. Gehna, Sumitra, bunu görür ve gözleri dolar. Gauri gelir. Jagdiş ve Gauri birbirlerine gülümser. Gauri masada otururken Dadisa onu durdurur. Gauri, neden birlikte yemek yiyemediklerini sorar. Jagdiş, bu evde böyle olduğunu söyler. Gauri gülümser ve herkese yaptığı sütlacı servis eder. En son Jagdiş’e servis eder. Dadisa ve Jagdiş tadına bakarlar.

Basant, neden sütlaca çok şeker koyduğunu söyler. Dadisa Gauri’yi çağırır ve ödül olarak para verir. Kimse memnun değildir. Dadisa, bu sütlacı Anandi değil Gauri yaptı diyor. Bairon bir şey diyecekken durur ve doydum deyip kalkar. Basant, da doydum diyerek gider. Gauri mort. Jagdiş aileye bakar ve hiçbir şey söylemez. Gauri normal olmaya çalışır. Şimdi tüm kadınların yemek yeme zamanı

İkimizin Yerine 12 Mart Özeti Devam Ediyor

Gauri fark etmeden Anandi‘nin yerine oturur. Bütün aile şok olur. Gauri, habersiz herkese bakar. Dadisa, Sumitra ve Gehna’ya aç değil misiniz diye sorar. Sumitra gözü yaşlı halde Gauri’nin yanında oturur ama rahat edemez ve ağlayarak gider. Gauri de ağlamasına bakar. Sumitra ve Gehna’dan sonra Anandi de gider. Dadisa kötü hisseder. Anandi, Sumitra’yı toparlar ve yemeye davet eder. Sumitra reddeder ve Anandi’den gitmesini ister.kimizin Yerine 12 mart resimleri

İkimizin Yerine 12 Mart Özetinde Sumitra: İnsanın yaşamak için yemek yediğini, ama burada olanların yaşamasını zorlaştırdığını söyler. Anandi tekrar yemek yemesini açıklamaya çalışır. Sumitra, olan bitenden zarar görüp görmediğini sorar. Sana karşı bu acımasızlıklarla nasıl yüzleşe biliyorsun der. Anandi, Jagdiş’i her zaman seveceğini, ama evdeki adamın, Gauri’nin kocası Jagat olduğunu ve onunla hiçbir ilgisi olmadığını söyler.

Ne yaptığı, kime hak verdiğinin, benim için önemi yok, Jagdiş’imizi beklemeliyiz ve belki de bize asla geri dönmeyecek der. Sumitra‘nın gözyaşlarını siler ve yabancılar için neden ağladığını söyler. Sonra onu gelip yemeye ikna eder. Sumitra daha iyi hisseder. Gauri ağlar ve neden herkesin ona hakaret ettiğini sorar. Gauri, oraya herkesin duasını almaya geldiğini ve şimdi gelmesinin en büyük hatası olduğunu söyler.

Beni burada herkesin anlayacağını düşündüm ama kimse benim yanımda oturmak bile istemiyor der. Hemen sonra Anandi Sumitra’yı getirir. Anandi Sumitra’ya yemek verirken Gauri dövecekmiş gibi bakar ve öfkeyle gider. Sumitra şaşkın. Anandi’nin kafası karışık. Dadisa gülümser ve Gauri ile Anandi‘nin çok farklı olduğunu düşünür.

İkimizin Yerine 186. Bölüm özeti daha bitmedi. İkimizin Yerine 186. Bölüm özetinin ikinci kısmını okumak için tıklayınızİkimizin Yerine

İkimizin Yerine 184. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 186. Bölüm Özeti 12 Mart Gauri Geldiğine Pişman Olur (1 Yorum)