İkimizin Yerine 189. Bölüm Özeti 15 Mart Jagdiş Anandi İyilik Meleği

İkimizin yerine 189 bölüm özeti. 15 Mart. Anandi iyilik meleği.

İkimizin Yerine 189. Bölüm Özeti

Gauri, Jagat’a nereye gittiğini sorar. Jagdiş şok ile bakar ama bakar akıllıca gerçeği örtbas eder ve ilaç almaya gittiğini söyler. Anandi, dua odasındadır. Jagdiş gelir ve arkasında durur. Yaptığı şey için ona teşekkür etmeye çalışır. Daha sonra araya sürekli bir şeyler girer ve Jagdiş Anandi‘ye teşekkür edemez.

Gauri, odada Anandi’yle ilgili tüm durumları ve Jagat’ın onlara nasıl tepki gösterdiğini hatırlar. Jagdiş odaya girer. Gauri ne zaman gideceklerini sorar. Jagdiş, en kısa sürede gidebilmek için görüşmeler yaptığını söyler. Jagdiş yemek yemesini söyler ama Gauri istemediğini belirterek reddeder. Jagdiş yemeye gider ve onun yemeğini odasına getireceğini söyler. Anandi Jagdiş‘e yemek sunarken, diğerleri masadan ayrılır.

Anandi ve Jagdiş yalnız kalır. Jagdiş ona şimdi ve geçmişte yaptığı her şey için teşekkür eder. Her zaman sana borçlu olacağım deyip gider. Anandi sözlerini hatırlar. Konsey halkı Dadisa ile önemli bir şey tartışmaya gelirler. Jagdiş’in yaptığı hata, diğer köylülere de kötü örnek olacak, sizin gibi önde gelen bir aile hata yapıyorsa köy halkına ne diyeceğiz derler. Birisi, gelin Anandi ise Gauri kimdir diyor.

Gauri nasıl gelin olabilir, Jagdiş Anandi ile evlidir, buna izin verilemez der. Jagdiş, Sarpanç‘a, bunun aile meselesi olduğunu ve aile meselelerine karışmamasını söyler. Bairon, Jagdiş’i yaşlılar ile böyle konuşma diye azarlar. Sarpanç, yasaların önünde Gauri’nin değil Anandi‘nin eşi olduğunu söyler. Gauri duyar ve hangi yasadan bahsettiğini sorar. Köy halkı şokta. Gauri, Sarpanç‘a yasayı bilmediğini, çocuk evliliğinin yasadışı olduğunu, Jagdiş’le yaşı reşit olduklarında evlendiğini ve bu yüzden Anandi’nin yasal karısı olmadığını belirtir.kimizin Yerine 15 mart resimleri

Ama biz yasal olarak yetişkinlik çağında evlendik, bu yüzden Anandi değil, evin gelini benim diyor. Bir şey söylemeden önce yasaları bilmelisiniz der. Basant öfkeyle, burada değil, kendi evinde yaşlılara hakarete izin verilebileceğini söyleyerek bağırır. Gauri, ailesinin ona bütün terbiyeyi verdiğini ve şu ana kadar hiçbir şey söylemediğini söyler. Ama yabancıların ailenize bir şey söylemesi ve kimsenin onları durduramaması bu evin geleneği galiba der.

Hiç bir hatam olmadan suçlandım, ama şimdi canıma yetti ki böyle tepki gösterdim der. Jagdiş konuşmaya çalışır ama hepsi onu susturur. Hepsi Jagdiş‘e kılıbık derler. Jagdiş sinirlenir ve Gauri’yi azarlar. Gauri bir şeyler söylemeye çalışır. Jagdiş Gauri’ye kapa çeneni, yeter artık der. Gauri‘nin kalbi kırılır ve odaya gider. Jagdiş peşinden gider. Dadisa gülümser. Gerisi gergin ve şok. Anandi dışarıdan geri dönerken kulak misafiri olur.

İkimizin Yerine 189. Bölüm özetinde bütün köy halkı ve Sarpanç gider. Sarpanç Anandi’yi kutsar. Bairon mutsuz ve sinirlidir. O, Dadisa’ya, tüm bu olayların onun kararı yüzünden olduğunu söyler. Dadisa, planına tamamen güvendiğini söyler. Gauri, odasında, aileden özür dilemeyi reddeder. Jagdiş, Gauri’ye, haklarını istiyorsa, sabırlı olması ve yaşlılara iyi davranması gerektiğini söyler. Yaptığın şey senin hatan ve herkesten özür dilemelisin der. Gauri, hatalı olmadığını söyleyerek reddeder.

Jagdiş yine sinirlenir ve hiç yanıldığını düşünmez misin diye bağırır. Senin adına özür dileyeceğim der. Gauri, onu durdurmaya çalışır ama Jagdiş gider. Salonda Basant öfkeyle söylenmektedir. Jagdiş oraya gelir. Dadisa, Jagdiş’e Gauri’nin evin itibarını gözetmesi gerektiğini söyler. Jagdiş, Gauri’nin bir hata yaptığını söyleyerek kabul eder. Böyle davranmamalıydı der ve herkesten özür diler. Anandi, herkes Gauri’yi suçluyor ama onun hatası ne?

Jagdiş, Gauri ile evlendi ve Gauri bu evin gelinidir. Herkes bunu anlamalıdır. Söylediği şey kabalık değil, onun acısıdır der. Gauri bütün bunları yukarıdan dinler ve şaşırır. Herkes de şaşırır. Sumitra ve Bairon, Gauri’nin Anandi‘ye en çok hakaret eden kişi olduğunu söyler. Şimdi onu savunuyorsun der.

Anandi, Gauri’nin hakkı olduğunu ve bunu istediğini söyler. Bairon, Gauri senin hakkını istiyor der. Anandi, isteğim Jagdiş‘in aşkıdır ama Jagdiş Gauri ile evlendi ve karısının haklarını Gauri’ye verdi. Bu yüzden gelin olarak da hakkı var. Gerçek sözlerinizle değişemez. Karı koca ilişkisi için kendi hakları var der.

Anandi, herkese Gauri’yi eşi kabul edenin Jagdiş olduğunu ve kimin ne dediğinin önemli olmadığını söyleyip gider. Gauri yukarıda Anandi‘yi çağırır ve alaycı bir tonda bunu nasıl yaptığını söyler. Buna inanamıyorum der. Anandi’ye, kendimi savunmak için sana ihtiyacım yok, Jagat ve benim ilişkimden uzak dur, o sana ait biri değil der.

Sonra Jagdiş gelir ve Gauri‘ye seslenir. Gauri şok. Jagdiş Gauri’yi götürür. Jagdiş, Gauri’ye neden sana olanları ve Anandi’nin senin iyiliğin için yaptığını göremeyecek kadar öfkelisin der. Gauri, çığlık atar ve Anandi‘nin neden böyle davrandığını sorduğunu söyler. Jagdiş, ona neden değiştiğini ve onu etkileyen, bilgisiyle onu memnun eden Gauri olmadığını sorar.kimizin Yerine 189. Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 15 Mart Özeti Devam Ediyor

Ondan Anandi’den daha çok olgunluk beklediğini söyler. Gauri ağlar. Jagdiş Gauri’yi sakinleştirmeye ve ondan özür dilemeye çalışır. Gauri daha sonra Jagdiş‘in doğru olduğunu, değiştiğini söyler. Artık eski Gauri değilim ve hiçbir şey elimde değil, sabrımı yitirdim der. En kısa zamanda gitmek istiyorum der. Onu Mumbai’ye geri götürmesi için yalvarır. Jagdiş biletlerin şimdi gelmesinin zor olduğunu söyler.

Biraz sabırlı olmasını ister, çünkü şimdi giderlerse ailesini kesin olarak kaybedecek ve kapıların kapanmasını istemiyor. Sonra insanlara saygı göstermesini açıklar ve özür dilemesini ister. Gauri kabul eder ve aşağı iner. Olanlar için özür diler. Misafirlerle böyle konuşmamalıydım, bir daha asla aynı hatayı yapmam der ve ellerini birleştirip af diler. Bairon ve Basant öfkeyle gider. Sumitra ve Gehna da onları takip eder.

Gauri mort. Dadisa ona yaklaşır ve genç olduğun için söyler sana bir şey açıklamama izin ver der. Birisi saygısını kaybedince kolay düzelmez, bu herhangi bir nesne değil der. Başkası tarafından açıklanmış olsa bile, hatanı anlamana sevindim der. Jagdiş de buna şahit olur. Gauri daha sonra Anandi’nin odasına gider ve Anandi onu içeri alır. Gauri, ona kontrolünde olmadığını ve düşünmeden çok fazla şey söylediğini söyler.

Gauri, beni affetmen zor olacak ama gerçekten üzgünüm beni affet diyor. Anandi ona, durumunu anlamıyorum, çünkü bunu hiç yaşamadım ama yaşasaydım, aynı şeyi yapabilirdim, o yüzden af dilemene gerek yok der. Gauri ona teşekkür edip gider. Gauri odasına döner ve gülümser.

Kendi hatalarının farkına vardıktan sonra çok iyi hissettiğini söyler. Jagdiş onunla hemfikir ve ailenin onları sonunda kabul edeceğini umar. Bairon postanededir. Müdür Jagdiş’in ikinci evliliğini duyduğunu söyler. Bairon başını sallar. Müdür, Anandi ile birlikteyken bunun nasıl olduğunu söyler. Onu, kızınız olarak kabul ederken, ikinci evliliği nasıl kabul ettiniz diye sorar. Müdür giderken Anandi’nin okuduğunu ve bunun hayatta kalmasına yardım edeceğini söyler.

İkimizin Yerine 15 mart özetinde Anandi odasında çalışırken düzgün konsantre olamaz. Çok üzgündür. Anandi hayal görmeye başlar ve Jagdiş ile Gauri’nin önünde doktor kıyafetleriyle durduğunu görür. Daha sonra, herkesin onun doktor olacağı yönündeki beklentisini düşünür. Anandi kendine gerçekten bir doktor olmak isteyip istemediğini sorar. Bir süre sonra eve Dadisa‘nın en yakın arkadaşı gelir. Dadisa, köyde neler olup bittiğini biliyorsun der.

Arkadaşı onu teselli eder ve sen buradayken nasıl oldu der. Dadisa bu kararı ben verdim ve hepsi bu yüzden acı çekiyor der. Dadisa kendini suçlu hisseder. Ayrıca Anandi için çok endişelenir. Bu arada Phuli kendini iyi hissetmez ve kayınvalidesi dinlenmesini ister. Nandu’nun topu Dadisa’ya gelir. Dadisa saklar. Dadisa Nandu ile eğlenir. Gehna bundan memnun. Sonra arkadaşı Nandu‘ya ipucu verir ve Nandu Dadisa‘dan topu almaya gelir.

Dadisa duygulanır ve ona sarılıp ne zaman büyüyeceğini sorar. Nandu, masum bir şekilde eşyalarını dolaptan çıkaracak kadar büyük olduğunu söyler. Dadisa duygusallaşır ve Jagdiş’in çocuklarının büyük annesi olmayı hayal ettiğini söyler, ancak şimdi bu mümkün değildir ve Nandu o yaşa gelene kadar Dadisa herkesle birlikte olmayacaktır. Gehna onu teselli etmeye gelir. Dadisa, çevresi iyi olmadığı için Nandu’yu köyün dışına göndermemesini ister. Gauri mutfağa gelir ve Gehna‘ya yardım etmek ister. Gehna kızar ve Gauri‘yi tersler.

İkimizin Yerine 15 mart Fragmanı

İkimizin Yerine 189. Bölüm Özeti 15 Mart Jagdiş Anandi İyilik Meleği (2 Yorum)