İkimizin Yerine 201. Bölüm Özeti 27 Mart Dadisa Gurur Duyar

İkimizin Yerine 201 bölüm de Asha dini değerleri kullanan bir adam tarafından tacize uğrayacak. İşte İkimizin Yerine  27 Mart özeti

İkimizin Yerine 201. Bölüm Özeti

Köylüler Jetsar gazetesini yayınlamayı düşünüyorlar. Dadisa çok etkilenir. Sonra Anandi onlara günümüzdeki son gelişmeleri ve altın fiyatlarını sorar. Kimse cevap veremez. Dadisa, gazetede altın fiyatına bakmaya gider. Anandi gazeteyi öğrencilere göstermek için yukarı çıkar. Dadisa koridorda komik bir şekilde gazeteyi okumaya çalışır. Anandi gazete için gelir ve Dadisa’nın komik okuma biçimini görünce Sumitra ve Gehna’yı da çağırır.

Üçü de bir direğin arkasına saklanarak eğlenirler. Dadisa, altın fiyatı için yeni bir makale okurken kendi kendine, Anandi’nin Jetsar gazetesiyle ilgili bilgileri sayesinde gazeteye yemek tarifi koyacağını ve Bairon’un işinde çifte kazan sağlayacağını söyler. Ailesinin zekâsıyla çok gurur duyar. Dadisa bu komik davranışlarını görünce üçü de güler. Dadisa utanır. Anandi, Dadisa‘nın çok zeki olduğunu ve sınıfının en iyi öğrencisi olduğunu kanıtladığını söyler.

Yaşlıların gençlerin işlerini takdir etmesi çok nadirdir ve bugün Dadisa’nın takdirini kazandığı için mutludur. Dadisa, çay ister. Dadisa onlara Bairon’u sorar ve Anandi’nin önerdiği gibi mabedde farklı fiyatları soruşturması gerektiğini söyler. Şiyam ve Sugna’nın evi. Madan bir adamla aceleyle bir yere gidecektir. Asha gelir. Adam Asha’yı gördüğüne sevinmez. Gitmek üzereyken bir dul ile karşılaşmak iyi değil diye hoşlanmadığını gösterir.

Madan idare etmeye çalışır ama adam sert sözlerine devam eder. Madan onu oradan götürür. Asha kötü hisseder. Anandi sınıfını altın fiyatı hakkında bilgilendirir.  Dadisa gelir ve Anandi’den sınıfa katılmak için izin ister.  Hepsi şaşırır. Dadisa içeride oturmaktan sıkıldığı için katılmak istediğini söyler. Anandi Dadisa’nın duasını alır ve izin isteyerek beni mahcup etme der.kimizin Yerine 201. Bölüm dadisa

Dadisa, Anandi’nin eve küçük gelini olarak geldiğini ancak şimdi zekâsıyla öğretmenine çevrildiğini söyleyerek onu takdir eder. Ayrıca sınıftaki tüm sorulara cevap verip öğretmenden ödül almak için herkese meydan okuduğunu söyler.  Mumbai Hastanesi. Gauri‘nin annesi onu arar ve tereddütle babasının hastalığını (ülser) bildirir. Gauri, endişelenir ve babasının ilaç ve diyetiyle ilgili tavsiyede verir. Jagat oraya gelir ve yemek yemesini ister.  Gauri gerilir ve ona babasının hastalığını anlatır. Jagat onu teselli eder. Gauri evlendikten sonra ailesine doğru dürüst bakamadığı için üzgün.

Anandi yemek yapmak ister. Sumitra ile Gehna yemeğini verir ve her zaman ihmal ettiği için yemeye zorlar. Ertesi gün, Gauri, aceleyle hastaneye hazırlanır, ünlü bir doktora yardım edecek. Jagat kahvaltı getirir. Gauri, şuan 10 dakikası bile olmadığını söyleyerek yemez. Jagat ısrar edince, Gauri o yağlı yemeği yiyince tembel hissedeceği için yağlı yiyemediğini söyler.

Yanına biraz meyve alıp ve taksi çağırmaya gider. Jagat yağlı kahvaltı yaptığı için Anandi’ye hakaret ettiğinde ve Gauri gibi benzer ifadeler söylediğini hatırlar. Şiyam ve Sugna, Asha ile Dadisa‘lara gelir. Anandi Asha’yı görmesine sevinir. Dadisa Asha‘yı sıcak bir şekilde kutsar ve Sumitra’ya çay getir emri verir. Anandi Asha’ya oturmasını ister ama Asha reddeder. Gehna ona yemek teklif eder ama Asha bunları yiyemediğini söyler.

İkimizin Yerine 201. Bölümde Dadisa, yiyemiyorsan, gelinim seni zorlamaz der. Fakat Asha iyi hissetmiyor der. Anandi’nin sınıfı, tiyatro kuklalarına elbise dikip eğlenir. Asha onları uzaktan görür ve oraya gidip gitmemekte kararsız kalır. Sugna Asha için endişelenir. Dadisa, Sugna‘ya, aklında iki farklı düşünceyle boğuşurken Asha‘ya biraz zaman vermesini söyler. Anandi, öğrencileriyle kukla tiyatrosu yapar. Yaşlı öğrenciler, Anandi’nin kızların okula gitmesi, bilgisayar dersi gibi olayları tiyatro olarak canlandırırlar. Asha mutlu ve duygusaldır.

Bir amca ve teyze yapılan kuklalar hakkında şaka yapar ve herkes güler. Sonra hepsi eve gider. Anandi, Asha’ya kukla vermeye gider, ama o reddeder. Anandi yine de verir. Asha, Sugna’ya bu süslü kuklanın kullanımı ne? Renkler benim kaderimde yok der. Sugna, onu usulca okumaya, hayata devam etmeye ikna etmek ister. Herkesin mutlu olma hakkı var der. Anandi, Asha‘ya, Guru’nun derse katılmana izin vermesi için  onunla konuşacaklarını söyler. kimizin Yerine 201. Bölüm resimleri

Gauri, Jagat’tan çamaşırları makineden almasını ister. Jagat kabul eder. Ertesi gün Gauri dolaba bakar ve Jagat’a kıyafetleri sorar. Jagat unuttuğunu söyler. Gauri, bu kadar unutkan olduğu için onu fırçalar. Jagat özür diler ve makineden alacağını söyler. Gauri, aynı işi yapıyoruz, ama sen basit bir işi tamamlayamıyorsun, sen kirli ve ütülenmemiş giysilerde işe gidebilirsin ama benim onurum var ve bunu yapamam der. Jagat, fazladan mesai yapmana ne gerek olduğunu sorar.

Gauri işine yoğunlaşıp ve kıyafetlerinden birini ütülemeye gider. Birisi kapıyı çalar. Gauri ailesini görünce şok olur ve sarılırlar. Gauri, endişelenir ve buraya nasıl geldiklerini sorar. Annesi, sürpriz yapmak için Jagat‘ın onları çağırdığını ve sessiz kalmasını istediğini söyler. Jagat sizinle birlikte kalmamızı istedi der. Gauri, Jagat’ı mutfağa çağırıp ona sarılır. Ailesini eve getirdiği için teşekkür eder.

Davranışları için özür diler ve affetmesini ister. Jagat onu affeder ve sarılır. Gauri, küçük evde nasıl idare edeceklerini sorar. Jagat, kalbimizdeki yer yeterli der.

İkimizin Yerine 27 Mart Fragmanı

İkimizin Yerine 201. Bölüm Özeti 27 Mart Dadisa Gurur Duyar (1 Yorum)