İkimizin Yerine 207. Bölüm Özeti 2 Nisan Anandi‘ye Araba Çarpar.

İkimizin Yerine dizisinin 207. bölümünde Anandi’nin başına kötü bir olay gelecek ve meleğimize bir araba çarpacak. İşte  İkimizin Yerine 2 Nisan özeti.

İkimizin Yerine 207. Bölüm Özeti

Jagat mabeddeyken Sugna‘nın çocukları ona seslenir. Jagat onlara yaklaşır ve nasıl olduklarını sorar. Çocuklar, artık evine neden gelmeyeceğini sorarlar. Jagat bahaneyle konuyu değiştirir. Onları dondurma almaya götürür. Bir top Varun‘a gelir. (Varun baston ile). Varun topa vurmaya çalışır. Jagat Varun’un bacağını hafifçe hareket ettirdiğini fark eder.

Jagat‘ın kafası karışır ve Varun’un bacağını muayene etmeye başlar ve sevinir. Varun’u eve götürür, Şiyam ve Sugna ile konuşur. Varun bacağını hissedebiliyor. Jagat onlara bunu açıklar ve Jagat, Varun’un bakımı hakkında konuşur. Şiyam, iyi haber getirdiği için Sugna‘dan Jagat’ı beslemesini ister. Sugna tatlı getirir ve tereddütle Jagat’ı beslerken, çağrıyı kesmeden Anandi’ye Rakhi bağladığı sahneleri hatırlar.

Jagat da onu besler ve duygusal olurlar. Anandi bütün aileye Varun’un haberini anlatır. Herkes şok ve mutlu. Jagat, eve gelir ve Sumitra’ya olanlar hakkında bilgi verir. Varun’un tam yürümediğini, ama doğru tedaviyle yürüyebileceğini açıklar. Jagat biraz Jalebi getirir ama Sumitra yiyemem deyip geri verir. Jagat Anandi’nin vermesini ister. Anandi, Sumitra’yı ikna eder. Jagat içeri girer ve Gauri‘ye Jalebi verir.

Ona Varun’un gelişimini anlatır ve ikisi de mutluluklarını paylaşır. Jagat, yakında her şeyin iyi olacağına ve ailenin de ilişkilerini kabul edeceğine küçük bir umut ışığı olduğunu söyler. Gauri, evde kalarak boğuluyorum, gidersek iyi olurum der, ama bir kez daha denemeyi kabul eder.

Bairon, Dadisa ile pazardaki sebze fiyatlarından bahseder. Anandi gelip Dadisa’nın ayaklarına masaj yapar. Ayrıca sebze fiyatlarındaki dalgalanma ve buna katkıda bulunan şeylerden bahseder. Jagat merdivenlerde tüm bunları gözlemler. Anandi mutfağa gider. Jagat, da Gauri için bir şeyler almaya gider. Anandi Gauri için yemek yapar.kimizin Yerine anandi kurtulacak mı

Jagat ailesine bakması için ona teşekkür eder, benim yapmam gerekirdi der. Anandi, onun da ailesi olduğunu ve onlardan ayrılmayı hayal bile edemediğini söyler. Ertesi sabah, Makan, Jagat’a gelir ve herkes dışarı çıkarken bir şey isteyip istemediğini sorar. Jagat, nereye diye sorar ve Makan, hastaneyi açacaklarını söyler. Gauri, Jagat’ı ailen seni davet bile etmedi diye kışkırtmaya başlar.

Jagat rahatsız olur. Hastane açılışı gerçekleşir ve herkes mutludur. Lal Sing’e gönüllü olarak köyün doktoru olduğu için çok teşekkür eder. Jagat bütün bunları uzaktan izler ve üzülür. Jagat, Anandi’nin yaptıklarını hatırlar ve Gauri’nin ailesiyle ilgilenmediğini düşünür. Anandi, arabayla eve dönerken, Jagat’ı da bırakmayı teklif eder. Jagat, reddeder ve Lal’i destekleyip bana hakaret ettin diye ona bağırır.

İkimizin Yerine 207. bölüm özetinde Anandi, arabadan iner ve Jagat’ın köye dönmek istemediğinden, köylüler için yaptığını söyler. Jagat dinlemez ve Anandi’nin de ailenin geri kalanı gibi onu yıkmaya çalıştığını söyleyip gider. Anandi, Jagat’ın dediklerini düşünürken arkasında bir cip olduğunu fark etmez. Jagat bunu görür ve Anandi’ye bağırır, ama Anandi duymaz ve araba ona çarpar. Kanlar içinde bayılır. Jagat yanına gelir, onu taşır ve şoföre cipi başlatmasını söyler.

Gauri, Jagat’ı aramaya çalışır ama cevap alamaz. Jagat Anandi’yi eve getirir. Herkes şok. Jagat onu tedavi eder. Gauri balkondan izler. Jagat, Bairon’dan Anandi’yi röntgen için hastaneye götürmesini ister. Bairon, Anandi’nin ülser için hastanedeyken Jagat‘ın davranışlarını hatırlar ve ona soğukça teşekkür eder. Sen, fazla takma, kızımıza bakmak için buradayız der. Jagat hayal kırıklığına uğrar. Birisi, Anandi’ye vuran şoförü kazayı düzgün yapamadığı için tehdit eder, Heth seni affetmeyecek der.kimizin Yerine 207. Bölüm resimleri

Bir yere saklanmasını söyler. Lal, Anandi’yi kontrol eder ve iyi olduğunu söyler. Bazı ilaçlar verir. Onlardan Anandi’yi röntgen için hastaneye getirmelerini ister. Bairon kabul edip teşekkür eder. Jagat hepsini görür. Gauri, Jagat’a Anandi’nin sağlığını sorar. Jagat iyi olduğunu söyler.

Gauri, Anandi ciddi değil ve ben de daha iyi hissettiğim için artık Mumbai’ye gidelim der. Ama Jagat, sen tamamen iyi olunca, gideriz, birkaç gün kalmak daha iyi olur der. Jagat aslında Anandi’yi bu durumda bırakmak istemiyordur. Gauri, Jagat’ın cevabından memnun olmaz ve burada kalmak için Jagat’ın bahanesi bulduğunu düşünür. Bu yüzden gitmek için Jagat’ı ikna eder. Jagat sonunda kabul eder.

Gehna ve Sumitra Anandi’yle ilgilenirler. Sonra, Anandi, Jagat’ın sert sözlerini hatırlayarak kötü hisseder. Jagat, Anandi’nin odasının önüne gelir. Jagat aklından Anandi beni affet diye geçirir. Anandi onu görmez. Gauri çantasını toplar ve Jagat’tan bir şey ister. Jagat kazayı hatırlar ama gitmeye hazırlanır.

İkimizin Yerine 2 Nisan özetinde Asha, Şiyam ve Sugna, Anandi‘yi görmeye gelir. Özellikle Asha Anandi‘yi beslemeye çalışır. Anandi’ye onun için çok şey yaptığı için teşekkür eder. Jagat, Gauri gitmek üzeredir. Aniden Jagat, insanlık adına Anandi ile buluşmaları gerektiğini söyler. Gauri mutsuz.

Jagat ve Gauri, Anandi’nin odasına gelince Anandi kalkmaya çalışır ama Jagat omzuna dokunarak onu durdurur. Gauri de geçmiş olsun der. Anandi cevap vermez ve ona bebeğinin güvenliği için kutsal bir kitap hediye verir. Gauri ilgisizce alır. Jagat ve Gauri, Sugna’nın ayaklarına dokunur, ancak Sugna geri çekilir.

Gauri, ona, en azından bazı aile üyeleriyle ilgilenmeni görmek güzel der. Sugna, her zaman her aile üyesiyle ilgilenirim çünkü onlar benim için önemlidir der. Gauri öfkeyle odadan çıkar ve Jagat’a sadece senin için bütün bunları dinlemek zorunda kaldım der ve çocuğumu önemsemiyor diye Sugna’yı suçlar.

Jagat tepki vermez ve geç kaldıklarını söyler. Salona gelirler ve herkesin duasını almaya çalışırlar. Kimse tepki vermez. Evi terk ederler. Gauri dışarıda cipe biner ama Jagat tekrar Anandi’yi görmek istiyormuş gibi durur ama göremez. Giderler. Anandi terasa gelir ve bir dahaki sefere Jagat’ın gelirken, evin varisini yanında getireceğini söyler.

Bazı kadınlar, uğursuz olduğunu düşündükleri için masalara dokundu diye Asha’ya bağırır. Sugna onları soğutmaya çalışır ve yardım etmesini ben söyledim der. Ama kadınlar Jagat’ın 2 evliliği hakkında alay eder ve öfkeyle giderler.

Madan kızar ve köydeki itibarını tahrip ettiği için Asha’ya bağırır ve herkese tüm ayinlere itaat etmelerini emreder. Asha ağlar. Sugna konuşmaya çalışınca Madan onu susturur. Yine Asha’ya bağırır ve eğer senin yerine başka bir kız olsaydı, o zaman utancından intihar ederdi der. Hepsi şok olur.

Asha odasına koşar ve kapıyı kilitler. Bütün kadınlar kapıyı çalar ve Asha’dan açmasını ister. Madan orada var ve hala kızgın. Asha, Guru ve dava da dâhil olmak üzere geçmişte alay ve hakarete uğradığı tüm olayları hatırlatır. Bu arada, Şiyam eve gelir ve Asha’ya seslenen kadınları duyunca olay yerine gider.

Asha’nın kendini kilitlemesinin nedenini öğrenir ve duyarsız olduğu için Madan’a bağırır. Herkes kapıyı açması için, ikna etmeye çalışırken Asha çıkar. Hepsi şaşkın. Asha renkli kıyafetler ve takılar giymiş. Madan daha da kızar. Asha ona yaklaşır ve Madan‘ın söylediği gibi, şu ana kadar yaşadığından utandığını söyler.

Bu yeni kişi olmak için eski Asha’yı öldürdüm der. Dulların, renkli giymemesi gerektiğini biliyorum ama bir kişinin iyi veya kötü, kirli veya saf olduğunu, giysilerin renginin nasıl belirlediğini anlayamıyorum der. Bu şüpheleri düşünüyordum ve bu kuralların, Tanrı’nın istediği değil, sadece dulları bastırmak ve kendilerini düşünmelerini engellemek için toplumun yaptığı sonucuna vardım der. Ayrıca Madan’a, bir babanın çocuğunun incinmesini veya hiç yapmadığı bir şey için cezalandırılmasını istemediğini söyler.

Neden Tanrı’nın dul bıraktığı birini cezalandırmak istediğini söylediğini söyler. Ayrıca, arkadaşlarını kaybetmesi büyük bir şey ama hala yaşıyor, diğer kızlar gibi o da renk ve mücevherleri seviyor ama neden onları büyük bir günah gibi düşünmeli? Şimdi hayatını Tanrı’nın verdiğine ve geri kalanının boşa gitmeyeceğine karar verdim der.

Madan, Tanrı’nın verdiği hayatı mahvetmek istemiyorsun, ama herkesin önünde adımı mahvetmek istiyorsun diye kızar. Öfkeyle, toplumdaki ismini çoktan batırdığını ve köy halkı onu görmeden önce kıyafetlerini değiştirmesini emreder. Asha, toplumda adını mahvetmeye niyeti olmadığını, sadece özgürce yaşamak istediğini, ama sürekli boğulma içinde olduğunu söyler.

Madan, eğer değişmezse, evde yaşamasına izin vermeyeceğim diye onu ikaz eder. Asha, değişmeyeceğini ve gitmesi gerekirse de yapacağını söyler. Sonra, Madan eğer evden giderse toplumda hakarete maruz kalacağını ve Şiyam ile Sugna’nın da Asha’yı destekleyeceğinden emin olduğunu söyler. Asha’ya dışarı çıkmaması konusunda uyarır ve gider. Diğerleri Asha’nın kararından memnundur.

İkimizin Yerine 207. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 207. Bölüm Özeti 2 Nisan Anandi‘ye Araba Çarpar. (4 Yorum)