İkimizin Yerine 278. Bölüm Özeti 12 Haziran Anandi Jagdiş‘i affeder

Herkes oruç tutarken Jagdiş de köylüler için oruç tutup dua edeceğini söyler. Menakşi Şiv‘le konuşur ve onun için endişelerini ifade eder. Nandu gibi ailesi de Anandi‘yi Jagdiş‘in hayatına geri vermeyi düşünürlerse her şeyini kaybedeceğinden korkuyorum der.

Şiv, Anandi‘yi desteklemek istediğini ve güvensiz hissetmesini istemediğini söyler. Eve gelince tapınağa gideceklerini söyler. Dadisa Anandi‘den hazır olmasını ister. Jagdiş numaradan öksürmeye başlar ve Anandi‘yi evde tutmak ister. Dadisa kaymakam da orada olacak ve Anandi‘nin Sarpanç olarak gelmesi gerek Gehna sana bakar der.

Jagdiş sonunda evde yalnız kalacağını söyler. Tapınakta bütün Singler, Menakşi ve Şiv var. Anandi dua ederken, Şiv ona yaklaşır, ama tepsiyi tutamaz. Jagdiş ortaya çıkar ve tepsiyi tutar. Hepsi şok. Şiv ellerini kaldırır ve dua etmek için katlar. Jagdiş Aarti yapar. Menakşi gider. Bairon, Dadisa‘ya, Jagdiş‘in numara yaptığından şüphelendiğini ve ona güvenmediğini söyler.kimizin Yerine 278. Bölüm resimleri

Dadisa, Bairon‘u azarlar. Basant da numara olsaydı Lal bilirdi der. Bairon sinirlenir. Geri dönerken Jagdiş ve Şiv aynı arabaya biner. Arabada: Şiv Jagdiş‘e laf sokar ve bir şeyler sakladığını anladım unutma, aptal değilim der. Jagdiş burada bir ailem var der. Şiv, evet, seni bir dakikada ifşa edebilirim ama uzak duruyorum çünkü ailene saygı duyuyorum der.

Jagdiş, Anandi‘nin kocası olduğunu ve onu incitmeyi düşünemediğini söyler. Şiv öfkeyle, Jagdiş‘i onu düşürür ve ailesi ya da Anandi‘yle uğraşmaya cesaret edemezsin diye onu uyarır. Jagdiş, Dadisa ve Anandi‘nin onu sevdiğini söyleyecekken Şiv onu durdurur. Şiv, Anandi‘yi sevdiğini ve onu korumak için her şeyi yapabileceğini söyler.kimizin Yerine dadisa mutlu

Şiv, sonra Anandi‘ye hiç aşkını itiraf etmediğini fark eder. Anandi‘yi aramak ister ama yarın özel bir şekilde yapmaya karar verir. Şiv Dadisa‘lara Anandi‘yi almaya gelir. Jagdiş ve Nandu aşağı koşar. Jagdiş, Şiv‘i görür ve dün onunla buluştuğunu hatırlar. Nandu‘ya kaymakamın önünde yaramazlık yapma, kendisi yaramazlık yapan insanları cezalandırmayı pek sever der.

Şiv sırıtırken hepsi şok olur. Şiv, Jagdiş‘e bunu hatırladın der. Jagdiş, nasıl unutabilirim hayatımın en kötü zamanı, o olayda nezarette geçirdiğim geceydi der. Bairon, Jagdiş her şeyi hatırlıyor der. Jagdiş dediklerini algılar ve başını tutarak hafızasının geri gelmiş gibi yapar. Dadisa bunu da yutar. Jagdiş sizinle iyi zaman geçiriyordum keşke hafızam geri gelmeseydi özür dilerim gidiyorum der.

Nandu ağlayarak onu durdurur. Jagdiş Nandu‘yu avutur. Sonra Basant Jagdiş‘i durdurur ve Bairon‘dan onu affetmesini ister. Bairon kabul etmez. Basant, neden kendi oğluna bu kadar sertsin, ne kadar yanlış yapsa da çok uzun zamandır bunun bedelini ödedi, o değişti falan diye konuşur.

Bairon, şu anda yaptığı her şeyin, arkasında bencil planları olduğunu biliyorum der. Hepsi onun planı. Hafıza kaybı da numaraydı der. Dadisa Bairon‘a zalim bir baba olduğunu söyleyerek kızar. Bairon kim ne derse desin ne bu evde ne de kalbimde Jagdiş‘e bir yer yok der. Jagdiş duygusal.kimizin Yerine anandi Jagdişi affeder

Basant, Jagdiş bizle kalacak der. Bairon tamam o zaman ben Anandi‘yle bu evden giderim diye rest çeker. Hepsi şok. Jagdiş Bairon ve Basant‘a gelir ve lütfen benim için kavga etmeyin der. Bu ev hepinizin benim burada hakkım kalmadı, o yüzden bu evden ayrılacağım der.

Anandi‘ye çok yanlış yaptım, beni affetmese bile şikâyet edemem çünkü bu hakkımı kaybettim der. Jagdiş, giderken Anandi onu durdurur ve ona ailesinin iyilik ve huzuru için onu affettiğini söyler. Jagdiş ve diğerleri şok olur. Dadisa sevinir.

İkimizin Yerine 278. Bölüm Fragmanı