İkimizin Yerine 284. Bölüm Özeti 18 Haziran Anandi Batıl İnançlara Karşı

İkimizin Yerine dizisinin 18 Haziran salı günü yayınlanacak 284 bölüm özetinde Anandi Dadisa’nın geleneklerini alt üst edecek.

İkimizin Yerine 284. Bölüm Özeti

Jagdiş, polis tarafından götürülür. Ailesi ona ağır bir veda eder. Herkes Şiv‘in, serbest bırakılmasına sevinir. Bhim, Baş Bakandan Şiv’e mektup getirir. Baş Bakan Şiv‘in masum olduğuna emin olduğunu ama kuralları nedeniyle Şiv‘e yardımcı olamadığını yazmıştır. Ayrıca, Şiv görevine devam edecektir. Aileler düğün hazırlıklarına geri dönerler. Dadisa Jagdiş‘i hatırlar ve dalıp gider. Sumitra, ona, üzüntülerinin sona ereceği, eski Jagdiş‘in geri döneceğini ve o zamana kadar sabırlı olmasını söyler.

Sonda Anandi Dadisa‘nın eskiden kınaya olan hevesini öğrenir. Anandi, dul bir kızın uğursuzluk nedeniyle kutlamalara katılamayacağını öğrenir ve üzülür. Şiv bir kaç evrakla gelir ve Anandi‘nin imzası gerek der. Dadisa, Anandi ile buluşmak için mazeret bulduğunu biliyorum diyerek onunla uğraşır.kimizin Yerine yeni sezon

Şiv utanır. Anandi Şiv‘i geçirirken Şiv, üzgün olduğunu anlar ve sorar. Anandi, batıl inançlar nedeniyle kınaya katılamayan dul kızı anlatır. Bu inançlar nedeniyle bu tür işlevlerden uzak tutulan birçok çocuk olduğunu söyler. Düğünde, pek çok kızın hayatında 2ci şans kazanacağı için sevinsem bile yine de çok eğlenceden mahrum kalan sayısız kız vardır.  Toplumun dul kızları temel haklarından ve mutluluktan uzak tutan kurallar koyduğu için üzgün.

İkimizin Yerine dizisinin 284. bölümünde Şiv Anandi‘ye dul kızları eğlenceye çağırmak için cesaret verir ve beraber giderler. Anandi mutludur. Anandi ve Şiv, çocuk bir dulun evine ulaşır. Anandi, oraya bir kaç kişiyi çağırır. Bazı insanlar orada toplanır. Anandi, kına yakmasına izin verilmeyen dul ve boşananları kınasına davet eder. Bundan sonra kına yakacaklar. Bazı kuralları çiğnemek gerek der. Şiv, gelirseniz seviniriz der ve giderler.

Anandi sevinerek evde Dadisa‘ya boşanmış ve dul kızları kınaya davet ettiğini söyler. Dadisa şok ve uğursuz olduğunu söyler. Zaten kimse korkusundan gelmez der. Anandi üzülür. Sançi, dulların davetine mutsuz olur. Buna oyun adını verir. Alok ve Iravati, Anandi gibi bir gelinleri olduğu için gurur duyarlar. Sançi gider. Şiv üzgün. Bairon ve Sumitra, hem Anandi adına mutlular hem de ondan ayrılacakları için üzgünler. Sumitra Bairon‘a Anandi’nin mutlu evli hayatı için dua ettiğini, ama Jagdiş‘in de hatalarını kabul ettiğini söyler.kimizin Yerine 284. Bölüm resimlleri

Jagdiş‘in desteğe ihtiyacı var der. Bairon kabul eder ve Jagdiş artık doğru yolda Dadisa ile konuşacağım der. Dadisa kapıdan duyar ve çok sevinir. Dadisa Sumitra‘nın gözyaşını siler ve mutlu olmalıyız der. Evde tüm bayanlar kına törenine toplanırlar. Dans ve müzik var. Bhavri de gelir. Gulli ve Asha Anandi‘yi getirir. Anandi yeşil bir elbisede çok güzeldir.

Anandi kesinlikle tüm dul kızlar gelene kadar kına yakmayacağını söyler. Dadisa aileler buna cesaret edemez dese de Anandi vazgeçmez. O sırada Suman‘ın annesi onu kınaya getirir. Anandi‘nin iyiliği için yaptığını söyler. Diğer tüm kızlar da gelir ve Anandi çok mutlu. Bütün kızlar kına yakar. Şiv‘in evinde de Sançi, Şiv‘e kına yakar ama asık bir yüzle.

İkimizin Yerine 18 Haziran Özeti Devam Ediyor

Sançi kendisi kına yakmak istemez ama ailesi onu da ikna eder. Anandi‘nin ayaklarına kına yakılır. Anandi, eline kınayı Dadisa‘nın yakmasını ister. Hepsi şok. Dadisa ben dulum uğursuzum diye karşı çıkar. Anandi, sen bana uğursuzluk getiremezsin, ben her şeyimi senin dualarına borçluyum diye onu ikna eder. Dadisa Anandi‘nin ellerine kına yakar.

Hepsi mutlu ve duygusal. Nandu bunu görür ve erkeklere haber verir. Hepsi sevini. Damat evinde de Şiv Menakşi‘nin kınadan uzaklaştığını görünce onu kına yakmaya ikna eder. Dedesi de Şiv‘i destekler. Menakşi de kına yaktırır. Anandi Dadisa‘ya şimdiye kadar gördüğü en güzel kına olduğunu söyler. Anandi, usulca Dadisa‘dan da kına yakmasını ister. Dadisa yine olmaz derken Anandi ben gidiyorum bu benim senden son isteklerim der.kimizin Yerine 18 Haziran resimleri

İkimizin Yerine dizisi 18 Haziran 2019 salı özetinde Dadisa öfkeyle başını çevirerek salıncakta oturur. Herkes gerilir. Anandi hayal kırıklığı içinde başını eğer ve ağlar. Dadisa da sonunda kabul eder. Herkes sevinir. Dadisa, Anandi‘ye bir kez daha kazandın, bu yaşlı kadını çok değiştirdin, sensiz nasıl yaşayacağım der. Anandi ağlar ve ona sarılır. Kınadan sonra Aşima Şiv‘i arar ve sessizce ağlayarak Şiv‘i düğünü için tebrik eder.

Anandi‘yi ilk gördüğünde Şiv için harika olduğunu bildiğini söyler. Şiv, neredesin, seni kınaya bekliyorduk der. Seni havaalanından alacağım der. Aşima hâlâ Londra‘da olduğunu söyler. Pasaportum kayboldu ve 1 hafta sonra yenisini alacağım diye bahane uydurur. Ama en iyi dileklerim sizinle der. Aşima aramayı bitirir ve ağlar. Şiv‘in kafası karışır ve onun düğüne gelmemesine üzülür. Şiv, bunu telefonda Anandi‘ye de bildirir.

İkimizin Yerine 284. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 284. Bölüm Özeti 18 Haziran Anandi Batıl İnançlara Karşı (3 Yorum)

  1. Dizi gittikçe güzel olmaya başladı. Önceden sıkıcı geliyordu ama şuan daha iyi durumda