İkimizin Yerine 296. Bölüm Özeti 30 Haziran Kazanan Şiv

İkimizin Yerine dizisinde uçurtma şenliğinde büyük iddialar ve yarışmalar sonunda kazanan Şiv olur. Herkes Şiv’i tebrik eder ama Şiv mutlu değildir. İşte İkimizin Yerine 30 haziran özeti

İkimizin Yerine 296. Bölüm Özeti

Anandi Şiv, Menu ve Sançi Udaipur da gerçekleşen bayram kutlamaları sonrasında Jetsar’a geri dönerler. Udaipur da  ise dede ve Alok en iyi uçurtmayı kimin uçurduğu konusunda iddiaya tutuşurlar ve gelenekler gereği uçurtmaları uçururlar.

Dadisa Anandi ve Şiv’in yeniden dönüşünü sevinçle karşılar ve fakirlere kıyafet dağıtımı yaparak bayramı kutlamaya başlar. Dede uçurtmada oğlu Alok’a yenilince yerini torunu Mahi’ye bırakır ve lezzetli tatlıları yasak olmasına rağmen yemeye başlar.

Jetsar’da da herkes uçurtmasını yapmış ve rüzgârı bekliyordur. Herkes bir biri ile yarışacak ve ipi ilk bitiren kazanacaktır; akıllara hep daha önce uçurtma şenliğinde yaşanan kötü kaza gelmekteydi. Bu sefer izlemesi için Varun’a dürbün bile alınmıştır. Sançi Şiv’e bir uçurtma seçer ve Şiv’in uçurtmasını tutmak ister ama Şiv Anandi’nin tutmasını ister. Anandi utanır.

Basant’ın uçurtması çok iyi gidiyordur. Bu sırada  Sumitra Sançi’nin masumiyetinden etkilenir ve onu Jagdiş’e uygun bir gelin olarak düşünür. Sumitra Sançi’nin çok tatlı olduğunu Bairon’a da söyler. Basant Bairon’un uçurtmada yener.

Makan Sançi’nin üzerine yanlışlıkla sıcak çay döker ve Sançi’nin ayağına yanar. Jagdiş onu salona götürür ve yarasına krem sürer. Jagdiş’in Sançi’nin ayağına krem sürerken aklına Ganga gelir. Ganga’nın bazı yaraları Sançi’den kat ve kat fazlayken çok acı duyduğunu halde bir kelime bile söylemeden yarasına krem sürdürmüş bir ah bile dememiştir. Jagdiş onun katlandığı acıların ne kadar büyük olduğunu fark eder. Jagdiş’in daldığını gören Sançi Anandi’yi düşündüğünü düşünüyor ve ona Anandi ile ilgili şeyler söylüyor. Jagdiş durumu anlayıp Sançi’ye cevabını veriyor. kimizin Yerine Sançi ve Jagdiş evlenecek mi

Ganga mutfaktadır, buradan nasıl kaçacağı planını yapmaktadır. Ganga’nın aklına Jagdiş ‘in ona yardım edeceğini gelir ve ve kocasının telefonunu çalarak Jagdiş’i arar ama telefona kimse bakmaz.

İkimizin Yerine 296. bölüm özetinde Ganga alkol alan kocasının daha fazla alkol alıp sarhoş olması için ona sıcak börek getirir ama börek Ratan’ın ağzını yakınca Ratan herkesin içinde Ganga’ya sağlam bir tokat çalar. Herkes Ganga’nın yediği tokattan mutlu olur. Ganga kocası sarhoş olunca kaçmaya başlar. Herkes uçurtma uçurduğu ve havaya baktığı için kimse onu görmez. Ratan telefonunu ister ve Ganga’yı çağırır ama Ganga’nın olmadığını fark edince hemen kaçtığını anlar. Ganga yine bir tarlada bebeği ile kaçmaktadır.

kimizin Yerine 296. Bölüm resimleri

Ganga sonunda otobüsün olduğu yere gelir otobüse binerken bir adam ile çarpışır Ganga bu adamı tanıyor ama hiç kimseye bir şey söylemeyeceğini umuyor. Ganga biletin parasını ödeyemediği için onu otobüsten atmaya karar verirler ama bir kadın ona acır ve bilet parasını verir.

İkimizin Yerine 30 Haziran Özeti

Ratan tüm köylüleri toplar ve Ganga’ya kimin yardım ettiğini sorar. Yardım edeni bulursa onu öldüreceğine de yemin eder. Sonunda Ganga’yı gören adam onun otobüse bindiğini söyler.

Jagdiş ve Şiv rüzgârı yakalarlar ve yarış ikisi arasında finale kalır. İkisinden biri kazanacaktır ve ikisi de çok iyidir. Anandi Şiv’i destekler ve Jagdiş’in kazanmak üzere olduğunu görünce telaşlanır. Anandi’nin telaşlandığını gören Jagdiş bilerek uçurtmasını çeker ve kaybeder. Kazanan Şiv gururlu ve sevinçlidir. En çok da Şiv’i destekleyen kardeşi Sançi; ancak Şiv, Jagdiş’in kendi uçurtmasının ipini kasten çektiğini fark eder.

İkimizin Yerine 30 haziran özeti devam ediyor. Jagdiş Şiv’i tebrik ediyor ama Şiv ondan daha iyi olmadığını söylüyor. Anandi de Şiv’i tebrik ediyor; ancak Şiv Jagat’ın bilerek kaybettiğini söylüyor. Anandi buna şaşırıyor ve düşüncelere dalan Jagdiş’e bakıyor.543

Bu arada Jagdiş telefonuna defalarca gelen cevapsız çağrıya bakar ve kim olduğunu merak eder. Ratan ise otobüsü durdurur ve karısını otobüste yakalar. Ganga otobüsün arka kapısından oğlu ile kaçar ama tarlada yine Ratan ve adamları Ganga’yı yakalar. Bu arada Sing ailesi ise uçurtma işini bitirir şarkı türkülerle dolu kültürel bir programa geçer.

İkimizin Yerine 30 Haziran Fragmanı

İkimizin Yerine 296. Bölüm Özeti 30 Haziran Kazanan Şiv (4 Yorum)