İkimizin Yerine 309. Bölüm Özeti 13 Temmuz Son Gece

İkimizin Yerine dizisi 309. Bölümü ile 13 temmuz cumartesi günü ekranlarda olacak; İkimizin Yerine 309. bölümde Anandi ailesi ile son bir özel gece geçirecek.

İkimizin Yerine 309. Bölüm Özeti

Anandi Udaipur’da ki resmi görevlerinden bir bir istifa ediyor. Yetkililer ve halk Anandi’ye neden istifa ettiğini soruyor; Anandi ağlayarak Şiv’in tayini çıktı diyor ve gitmelerine sadece bir kaç gün kaldığını belirtiyor. Halkın içinde Şiv’in tayinin çıktığı haberleri yayılır ve halk Şiv’i göndermemek için ortak hareket etmeye kararı alır. Halk toplanır ve Şiv’in ofisine yürür.

Anandi köylülere Şiv’in bile bu konuda çaresiz olduğunu resmi emrin geldiğini ve artık tayinlerinin Udaipur’a çıktığını söyler. Köylüler ise siz Jetsar’a çok şey kattınız sizi göndermeyiz der. Özellikle Anandi’nin öğrencileri Anandi olmazsa biz de okula gelmeyiz derler; tam bu sırada Şiv gelir ve köylüler ile görüşür. Şiv emri yerine getirmek zorunda olduğunu söyler. Köy halkı ise Şiv gittikten sonra Jetsar’ın gerilemeye başlayacağını söyler. Şiv ise yerine gelecek kişinin Jetsar’da başlattıkları tüm projelere devam edeceğini kendisinin de takipçisi olacağını açıklar.

Ganga mutfakta yemek pişirir. Jagdiş Ganga’nın yanına gelir ve ondan dünkü kaba davranışları için özür dilemek ister. Bir daha asla ona suçsuz yere kızmayacağına söz verir. Ganga cevap vermez ve işine devam eder.

Köy kadınları Dadisa’dan Şiv’in tayini konusunda yardım ister. Dadisa bende çok üzüldüm ama elimden gelen bir şey yok der. Akşam Dadisalara Şiv ve Anandi gelir. Şiv bu sevgi selinden çok mutlu değildir zira Jetsar’dan ayrılmak onlar içinde zor olacaktır.

Anandi son kez Dadisa’lar da kalacak ve sabaha kadar uyumayacaklardır. Bu nedenle Anandi’nin en sevdiği yemekler yapılacak ve tüm aile masa da toplanacaktır. Bu sırada Jagdiş eve gelir ve bu gece Anandi’nin konakta kalacağını; ancak Şiv’in gideceğini öğrenir.  Akşam yemeğinde Dadisa herkese yemekleri Anandi’nin pişirildiğini ve tadını çıkarmaları gerektiğini bir daha bu lezzeti bulayacaklarını söyler.

İkimizin Yerine 13 Temmuz Özeti Devam Ediyor

Sebze yemeği Anandi tarafından Jagdiş’in sevdiği şekilde pişirilmiştir. Jagdiş bu yemeği görünce çok sevinir; ancak yerken derin düşüncelere dalar. Dadisa herkese bu gece kızlara özel bir sürprizinin olacağını söyler. Yemekten sonra Şiv gitmek için hazırlanır. Anandi Şiv’i uğurlar ve Şiv Anandi’den bu gece çok eğlenmesini ister. Anandi bu gece burada kalmam senin için sorun olur mu diye sorar.2

Şiv sana güveniyorum burada kalman sorun değil ama senden ayrı kalacak olmak bana büyük sorun der. Şiv Anandi’ye dokunur ve Anandi’nin ona gönderdiği aşk itirafı olan ses kaydını telefondan açar. Şimdi benim yüzüme bunları söyleyemesen bile dinlemek bile bana iyi geliyor der. Tüm bu konuşmalar terasta ki Jagdiş tarafından hüzünle izlenir. kimizin Yerine 309. Bölüm resimleri

Basant, ailenin bugün bütün gece uyanık kalacağını söyler ve neler yapacaklarını sorar. Dadisa eski anıları hatırlamaya karar verdiklerini söyler. Eski fotoğraflara bakacaklardır. Sumitra zorla da olsa Jagdiş’i de aşağı indirir ve eski fotoğraflara hep birlikte bakarlar. Jagdiş’e her fotoğraf iğne gibi batar.

İkimizin Yerine 13 Temmuz özetinde Dadu Anandi’nin ailesinden çok zor ayrılacağını söyler ve Anandi’yi bu gece baba evine güzel bir gece geçirmesi için bırakmayı kabul eden Şiv’i tebrik eder. Daddu kızların en büyük korkularının annelerinden ayrılmak olduğunu söyler.

Şiv Anandi ile hiç bir sorunları olmadığını söylese de Daddu inanmaz bu konunun aralarında probleme yol açacağını bildiğini söyler. Sançi ben annemden hiç ayrılmayacağım için bu sorun diğer kızların ortak sorunu der.

Kızlar otururken Şiv Anandi’ye mesaj atar. Nandu gelen mesajı okumasını ister. Basant Nandu ‘ya kızar ama Anandi Nandu’nun okumasına izin verir. Nandu Şiv’den gelen bu mesajı herkesin içinde okur. Şiv seni çok seviyorum ve seni çok özlüyorum yazmıştır. Herkes gülerken Anandi utanır.kimizin Yerine 13 temmuz resimleri

Sumitra ise çok duygusaldır; zamanın çok hızlı geçtiğini ve gelinin şimdi kızı olduğunu söyler ve ağlar. Sumitra Anandi’nin kendi odasında uyumasını ister ama Dadisa aynı fikirde değil; kavgayı kazanan Dadisa Anandi’yi odasına götürür. Dadisa Anandi’ye çok özel bir kıyafet ve mücevher hediye eder. Anandi duygusallaşır ve teşekkür eder. Anandi Dadisa’ya sarılır ve ninni söyler. Anandi Dadisa’nın dizinde uykuya dalar. 4

İkimizin Yerine 309. Bölüm Fragmanı