İkimizin Yerine 32 Bölüm Özeti 9 Ekim Gehna Sughna‘nın Pratap‘la Görüştüğünü Anlar.

İkimizin Yerine dizisi 9 ekim salı günü 32. bölümü ile 16:30’da Kanal 7 ekranlarında olacak. İkimizin Yerine dizisinin 9 ekim de ekranlara gelecek yeni bölümünde Gehna Sughna‘nın Pratap‘la görüştüğünü anlayacak. Peki Genha’nın Sughna’ya tepkisi ne olacak. İşte İkimizin Yerine 9 ekim özeti

İkimizin Yerine 32. Bölüm Özeti

Basant Gehna‘ya ilacını teslim eder ve dileğini yerine getirme sözü verir. Gehna‘yı en iyi doktorlara götüreceğini ve bunun için Dadisa‘yla savaşması gerekse bile, yapacağını söyler. Basant  bahçede oturur. Gehna uyurken, Dadisa onun odasına gizlice girer. Bütün mücevherleri yerine koyar. Gehna uyanınca mücevherleri görür ve dün olanları hatırlar. Sabah Gehna dua odasına gelir. Dadisa onun mücevher takmadığını görür. Dadisa dolaylı olarak Sumitra’ya, aile kadınlarının her zaman mücevher takması gerektiğini söyler. Gehna odasına gider ve tüm mücevherlerini toplar.

Anandi, Dadisa‘nın ona talimat verdiğini söyler ve Gehna‘ya “Ramayan“ duasını okumak ister. Gehna tamam ama şimdi değil, daha sonra gelip okursun der. Gehna Dadisa‘ya gelir ve mücevherleri iade eder. Dün bunları takmaya layık olmadığımı söyledin bende istemiyorum der. Dadisa, bu evin gelinleri ailenin mutluluğu için mücevher takmak zorundadır diye ısrar eder. Gehna ona mücevher takacağım, ama sadece annemin bana verdiği mücevherleri takacağım der. Dadisa buna sinirlenir. Basant’ın bu kadar inatçı ve kibirli bir kızla evlenmesinin yanlış olduğunu düşünür.

Dadisa mutfakta Sumitra’ya gelir ve para verir. Gehna için pazardan alınacak doğal ilaçların listesini verir. Ayrıca ona bazı otlar almasını söyler. Dadisa Gehna‘ya biraz daha fazla güç versin diye Ladu (bir tür Hint tatlısı) yapmayı planlar. Dadisa Sumitra’ya, ben onun düşmanı değilim ne  kadar kötü de olsa sonuçta bu evin gelinidir der ve Gehna’yı çok önemsediğini söyler. Gehna için endişelendiğimi ona söyleme diye de tembihler. Ayrıca Gehna’yı mücevher takmaya ikna etmesini de söyler. Dadisa arkasını döner ve Gehna’yı mutfağın kapısında görür.
kimizin Yerine 32. Bölüm
Dadisa ayrılır ve Gehna içeri girer. Sumitra, Gehna’ya, yıllar boyunca aynı evde yaşadıktan sonra bile, bazen taş gibi sert, bazen de melek gibi iyi görünen kaynanaları anlayamadığını söyler. Gehna, Dadisa‘nın sadece kanından olanlara karşı iyi olduğunu söyler. Geri kalanlara karşı o hep mesafeli ve taş kalplidir der. Sumitra, onun mümkün kadar haklı olduğunu ama ailenin huzurunu sağlamak için bazı adetleri takip etmenin mantıklı olacağını söyler ve Gehna’ya mücevherleri verir. Gehna mücevheri dolaba koyarken başı döner ve tam düşecekken Basant onu tutar.

Basant onu yatağa götürüp oturtur. Kendisine iyi bakmadığı için onu azarlar. Mümkün kadar iş yapmamasını ve vaktini dinlenerek geçirmesini söyler. Gehna ona iyi olduğuna dair güvence verir ve dua odasına gider. Jagdiş kriket oynamaya giderken Anandi gelir ve Sughna’nın çeyizlerine bakmaya gidelim der. Jagdiş önce reddeder ama Anandi orada Pratap için alınan bir motosiklet var deyince kabul eder. Çocuklar çeyiz odasının kilitli olduğunu görür. Jagdiş odanın açık olduğundan emin olmadan onu getirdiği için Anandi’ye kızar.

İkimizin Yerine 32. Bölümde Anandi çeyizleri görmek için bir şey yapmasını ister, Jagdiş camdan girelim der. Her ikisi de camdan içeri atlar ve çeyizlere bakarlar. Jagdiş Anandi‘yle motosiklette oturur ve çalışıyormuş gibi sesler çıkartır. Dadisa sesleri duyar, kontrol etmeye gelir ve çocukları yakalar. Dadisa içeri nasıl girdiklerini sorar. Jagdiş pencereyi gösterir. Dadisa Bairon‘u, tedbir almalıyız diye uyarır. Anandi ve Sughna hala çeyize bakıyorlar. Anandi, Jagdiş benim yüzümden geldi gelmeyi ben istedim, suçlu benim der. Dadisa kızmaz sadece bana söyleseydiniz ben izin verirdim der. Dadisa gidip çeyizlere baka bilirsiniz der. Anandi‘ye de sen iyice bak ki gördüklerini ailene anlat, çeyiz nasıl verilir öğrensinler der ve Anandi‘nin ailesini küçümser. Dadisa gider ve Sughna Anandi‘lere bensiz neden çeyizlere bakıyorsunuz diye kızar.

Anandi özür diler beraber çeyizlere bakarlar. Sughna Pratap‘ı hayal ederken Anandi tarafından uyandırılır. Bairon ve Dadisa hazırlıkları kontrol ederken doktor gelir. Dadisa ona burada ne yaptığını sorar. Doktor eve çağrıldığını  söyler. Dadisa Bairon‘a doktoru sen mi aradın diye sorunca Bairon hayır der. Dadisa ona inanmaz ve Bairon‘u suçlar. Dadisa doktorla kaba bir şekilde konuşur ve onu kovmak ister. O esnada Basant gelir ve doktoru kendisinin çağırdığını söyler. Dadisa şok olur.

Basant Gehna’yı kontrol etmek için doktoru aradığını açıklar. Dadisa çok kızar. Basant Sumitra’ya doktoru Gehna’nın odasına götürmesini söyler. Basant Dadisa‘yı odasına götürürken panik olur. Bairon Basant’ın Dadisa’yı değiştirmesinden memnun. Dadisa onu sakinleştirmek isteyen Basant’a kızıyor ve bir açıklama bekliyor. Basant Gehna’nın iyi olduğundan emin olmak için doktoru aradığını açıklar. Dadisa, onun annesini önemsemediğini ve ondan sır sakladığını söyler. Doktorların kötü olduğunu söyler. Basant Gehna rica etti ve kabul ettim der.

Dadisa Gehna‘yı, Basant‘ı değiştirmekle suçlar. Basant bu kadarını eşine borçlu olduklarını ve ona iyi bakmaları gerektiğini söylerken, Dadisa zaten iyi baktıklarını söyler. Basant eşini savunur ve ona bu konuda söz verdiğini anlatır. Dadisa ben doğum yaparken doktor falan yoktu ama hayatta kaldım der.  Basant onun anlaması için biraz daha konuşur. Dadisa ona küçük bir ders verir ve sonunda git mutlu ol, sözünü de tut der. Basant etkilenir ve gider.kimizin Yerine 9 Ekim

İkimizin Yerine Dizisi 9 Ekim Özeti Devam Ediyor

Dadisa Basant’ın çocuğu için Tanrıya dua eder. Doktor Gehna‘ya ailesinin bebek için onun hayatını riske attığını üzülerek söyler. Ev işlerinden ve stresten uzak durmalısın çünkü sen çok zayıfsın der. Şehirdeki bazı doktorların Gehna’yı kontrol etmesini ister ama bunu yapmak için çok zayıfsın der. Biraz dinlenmesini tavsiye eder. Basant tüm bunları dinler.

Gehna, doğum yapabilmesi için doktorun istediği herzeyi yapacağını söyler. Doktor, Basant’a yakında Gehna’yı kontrol etmek için başka bir doktora ulaşacağım der ve Gehna’yla ilgilenilmesi gerektiğini söyleyip gider. Jagdiş yapılması gereken tüm ev ödevlerini Anandi’ye anlatır. Phuli, Jagdiş‘i çağırır ve kavga ettiği arkadaşlarının geldiğini söyler. Jagdiş onlarla konuşmak istemediğini söyler. Çocuklar girer ve Jagdiş onlara kızar. Arkadaşları özür diler  ama Jagdiş affetmez. Anandi Jagdiş‘i, onları affetmeye ikna eder ve barışırlar. Bairon ​​konuk listesini Dadisa ve Basant‘a gösterir.

Dadisa “Madan Singh’in (Anandi onun gelinine bilezik vermişti, onu eşi de Gehna‘nın düğününde olay çıkarmıştı) davetiyesini bulur ve Bairon‘u onu çağırdığı için fırçalar. Davetiyeyi yırtmak ister, ama uğursuzluk olduğu için vazgeçer. Basant’a nikâhtan sonra yok etmesi için verir. Bairon Madan Singh’i davet etmek yanlış bir şey mi diye sorar ve annesinden düşmanlığı bitirmesini ister. Dadisa onları Gehna’nın nikâhına davet ettik ama karısı bize terbiyesizlik yaptı bu sefer davet etmeyeceğiz der. Basant da Dadisa‘yı destekler ve bu bir aile davasıdır der.

Bairon, mecburen geri çekilir. Pratap ve Sughna ile telefonda nikâhla ilgili konuşur. Pratap Sughna ile buluşmak ister, ama Sughna mazeret üretir. O sırada Sumitra gelir ve Sughna‘ya kimle konuştuğunu sorar. Sughna hiç kimseyle diyor ve telefonu saklıyor. Sumitra, onu duyduğunu söyler. Sughna bir şey uydurur ve Sumitra ikna olur. Sughna gider. Sumitra, Sughna‘nın koca evine gitmesiyle ilgili kendi kendine konuşur ve duygusallaşır.

Sughna, ormanda Pratap’la buluşur. Pratap ağaçtan onun başına çiçekler serper. Sughna Pratap‘dan nikâh günü aynı çiçeklerden getirmesini ister. Pratap kabul eder. Sughna, Pratap’a Dadisa’nın çok fazla çeyiz aldığını söyler. Pratap, tüm bunları umursamadığını ve sadece Sughna‘yı istediğini söyler. Hava kararmaya başlar ve Sughna ayrılmak ister. Pratap onu bir süre daha kalmaya ikna eder. Sağanak yağmur yağmaya başlar ve ikisi de yağmurda dans eder.  Dadisa, Anandi‘yi çağırır ve Sughna için bir mücevheri olduğunu ve ona Sughna‘yı getirmesini söyler.

Anandi Sughna’yı her yerde arar ama bulamaz. Gehna’nın odasına gider ve Sughna’yı sorar. Gehna orada olmadığını söyler. Anandi Sumitra‘ya sorar ama Sumitra arkadaşının evine gitmiş olabileceğini söyler. Dadisa’nın Sughna hakkındaki sorularını engellemek için Anandi’ye mutfakta kalmasını söyler. Dadisa kendisi Sughna’yı aramak için yukarı çıkar. Birisi Gehna’nın penceresini çalar. Gehna, açınca Sughna’yı sırılsıklam bulur. Gehna ona içeri alır ve Dadisa seni arıyor gecenin bu vakti neredeydin der. Sughna cevap veremez.

Gehna, Pratap’la buluşup buluşmadığını sorar. Sughna tereddüt ederek evet der. Gehna bunu duyunca şok olur. Dadisa onu bulmadan önce aceleyle Sughna’ya giysilerini değiştirmesini söyler. Dadisa Sughna‘yı, Gehna‘nın odasında bulur ve onu sorgular. Sughna, Gehna ile birlikte, onun dolabını düzenliyorduk der. Anandi de oradadır ve Sughna‘ya ben seni aramaya geldim ama sen burada yoktun der. Sughna ben buradaydım sen herhalde beni göremedin der. Dadisa, mücevheri Sughna‘nın üstünde dener ve Gehna’nın kıyafetlerini giydiğini fark eder.

Sughna eğlenmek için giydiğini söyler. Dadisa ikna olur ve Sughna’dan sonra onun odasına gelmesini ister. Gehna, Pratap’la gizlice buluştuğu için Sughna’yı azarlar.

İkimizin Yerine 32 Bölüm Fragmanı